Šta trenutno igrate? 2023. (Part 2)

Obzirom da igra dolazi sutra na PS Premium vise sam motivisan da je zavrsim na originalnom hardveru- Jack n Dexter: The Lost Frontier

1 Like

@Dacha Princess Peach 70 i nesto na metacriticu… bas slabo. I dalje uzimas kertridz?

Ne. Nakon odigranog demo-a zakljucio sam da nije igra za day 1 kupovinu. Zapravo nijednu od 3 igre koje danas izlaze nisam kupio. Cekaju se popusti.

1 Like

Konačno prešao Ante 8/8 u Balatro :achievment:

Ali posle kad sam nastavio isti run, dočekao me score u anteu 10 od pola miliona da ga oborim, jedva dobacio do pola :skull:.

1 Like

Dogurah do poslednjeg bossa u Lies of P, onog kao ‘opcionog’, i zaglavio. Razbio me jedno desetak puta, tu sam stao. Nemam inspiracije da pokušavam dalje, ne pati mi se sad pred finiš. Možda smognem snage, a možda je pinokijeva avantura gotova čim sam naišao na pravi zid.

Onda sam pokrenuo onaj Warhammer Boltgun. Simpatičan boomer shooter, sve radi kako treba, mada ne znam dal će mi držati pažnju. Malo je suviše retro za mene, posebno lavirintski dizajn nivoa. Da je igra izašla devedesetih, bila bi veća od Dooma.

Najzad, načeo sam Coccoon. Igra me impresionirala na prvu loptu, izgradiše misteriozni svet bez trunke naracije, a kompleksni gameplay mi predočili bez ikakvih objašnjenja. Igram tek oko sat-dva, već prenosim kugle u druge kugle, mogu misliti koliko će tek da zakomplikuju. Fascinantna igra.

4 Likes

Super je Cocoon, bas dobar minimalisticki dizajn i creepy SF atmosfera.

3 Likes

Ijao tek da vidis kraj Cocoon-a :sweat_smile:
Igra nikad ne postane previse teska, uvek onako avanturisticki pametna. Pri kraju ima par puzzle-a za koje sam pomislio da je verovatno bila nocna mora programirati ih. Najbolja indie igra iz 2023., definitivno!

2 Likes

Posle “kraja” runa ozbiljno raste neophodan broj cipova, tako da je to u principu samo flexing :slight_smile:

Probaj druge špilove, viši stake, i tako. Ima 45 dzokera koje otkljucas tek kad nesto uradis u igri.

Da, treba stalno imati dobar balans čipova i multija, kao i dobar Xmult. Takođe levelovanje prema buildu. Pa još paziti na ekonomiju da se sve to može održavati. Uspeo sam sa gomilom Uncommon džokera gde je jedan bio da dobijam X1.5 mult na svaki uncommon joker koji posedujem.

Nekako ako posle drugog ante ne dobijem obrise builda i sinergiju sa džokerima, često ne stignem daleko.

Baseball joker za uncommone :slight_smile:

Ali ima bas mnogo opcija, u jednom trenutku prosto ne zelis vise da igras flush i onda ajmo nesto drugo. I na visim stakeovima bude bas cupavo. Bas sam juce stigao do orange sa prvim deckom i nema sanse da pobedim.
Treba ti na prvom anteu “nesto”, bilo sta da te drzi u igri (mult za odredjeni znak, banana, kokice…), i posle toga vec imas love ili za tarot karte (ili spectral ako se pojavi) ili dzokere. Pogledas uvek koja je nagrada za skip blind, pa procenis da li vredi.

1 Like

Igram Sly Cooper 2 skoro ceo dan. Igra je deo ps3 kolekcije u okviru ps premium preplate. Evociram uspomene iz PS2 ere kada su ovakve igre bile u ekspanziji. Jedna od jacih fransiza toga doba. Interesantni likovi involvirani u simpatican svet sa komicnim dijalozima gde se mehanika glavnog lika zasniva na stealthu. Veliki uticaj MGS 2 u early '2000. Nadam se da ce proci ovo zlo doba gejminga i da ce Sucker Punch izvuci iz fioke oronulog i prasinjavog Sly-a i podariti mu potpuno novu igru jer ovaj serijal to zaslužuje.

1 Like

SP trenutno radi na GoT 2.

Nadamo se. Pratim svakodnevno Sly Cooper Reddit. Bas ima dosta fanova koji zele novu igru. Svakako bih pre zeleo novog Sly-a nego GOT2.

Bukvalno ista priča kod mene za Lies of P, do njega sam došao lagano i onda me je razbijao jedno tri dana i onda sam batalio :joy: počeo nešto drugo da igram

1 Like

Gdje ćete odustati kod zadnjeg bossa. :sweat_smile: Ako sam prešao više od pola igre, tu igru završavam.

1 Like

Koja zaraza, jel neko probao, Quake 3 arena meets High on Life :sweat_smile:

Nadjoh na razmeni Lords of the fallen, pa da probam, art mi se dopada, i deluje zanimljivo, ali performanse nisu bas sjajne tj, koristim vrr i opet povremeno ne moze da ispegla frejmrejt, ali nije samo broj slicica, nego je i problem sa frejm pejsingom izgleda, ne smem ni da zamislim kako je ovo izgledalo kad je izaslo :grinning:. Uglavnom, pokusacu da odigram, za sad mi se generalno dopada, ako me performanse ne nateraju da odustanem.

1 Like

Samo NITENDO @djomla43 @Dacha





5 Likes

Okej iskopao si sada neke igre iz praistorije. No, poenta je da je to premali uzorak u odnosu koliko igara nema to. Uglavnom mozes samo sa jednog profila da igras.

1 Like

Koje praistorije, jedino je Arkham City starija igra. Avatar i Pentiment izašli prošle godine, DL2 i Requiem 2022, Bluey ove npr.


3 Likes