Šta trenutno igrate? 2023. (Part 2)

Meni je Alan Wake 2 priča toliko zapetljana i ima toliko sitnih detalja koje definitivno propustiš da apsolutno bi mogao opet odigrati. Nisam to uradio za sad, ali jesam proveo dosta vremena čitajući lore i objašnjenja svega.

Pa ljudi Alan Wale 2 ima bas “mod” za drugi play through koji se zove The Final Draft :sweat_smile:
Developeri, znajuci da ljudima mozda nece biti replayable, su dodali nova stvari u novom new game plus-u.

Plus otvoreno kazu da jos niste “presli”/“zavrsili” igru ako niste videli “drugi pravi kraj” :eyes:
Tako da def preporucujem da se “zavrsi” igra pre nego sto izadje DLC.

2 Likes

Mogu da stave sta god hoce, ali igra je potpuno linearna, odluke ne postoje, tako da mogu eventualno da promene zavrsnu kat scenu i nista vise, prosto takav je narativ. Cak i mogucnost izbora protagonisre, apsolutno ne utice na tok price. Sto se mene tice ovo je igra za jedan prelazak, apsolutno fantastican narativ i iskustvo, i to je to. Ne znam sta bih tacno ponovo prelazio kad sam se zavukao bukvalno u svaki cosak svakog cheptera.

Hmm :thinking: Pa zato sto ne bi morao opet da se zavlacis jer u novom playthrough zadrzavas sve i znatno je kraca sa novim delicima price? :thinking:

Svakako se slazem da je linearna, ali misljenja sam da s razlogom ovo nije klasican New Game+ vec The Final Draft.

Da li je neko igrao ovu igricu?
Sta je ovo?

ajbt mare na sta si spao :sweat_smile:

2 Likes

Ne znam ni sta je😬
Listam trazim nesto iz treceg lica. Mislim da sam presao sve moguce AA naslove. Sada gledam sve zivo.

1 Like

Probaj Fifu :sweat_smile:

Ima klinac, ali ne volim ja to.

1 Like

Losa je .(

1 Like

Još guram kroz Lies of P, sad sam negde na 9-10 poglavlju. Jezdim kroz igru, samo par puta sam gadno zaginuo i morao nazad po duše. Bossovi isto brzo padaju, doduše uz pomoć spektra.

Na kraju sam se opredelio za bone cutter s bramble sword drškom, zbog odličnog balansa brzine, siline i dometa. Holy sword mi jednostavno nije legao. Druga specijalna oružja nisam ni uzimao, sve nešto čekam da mi sine šta ću, a sedim na tipa 20k duša bezveze.

Igra nije laka, daleko od toga. Al procenili su težinu savršeno, taman kad mi ponestane zdravlja i krenem da se brinem naiđem na novu prečicu ili stargazer. Meni tako odgovara, nije mi želja da zaglavim danima na nekoj beštiji. Paradoksalno, veća muka bi igru verovatno učinila boljom, jer ti takvi momenti najviše ostanu u sećanju.

Čak je i priča pomalo zanimljiva. Dobar je LoP sve zajedno, baš lepo ispoliran soulslike. Mislio sam da će i luka da se navuče (kao veliki ljubitelj souls igara), al nešto zazire, nije mi baš jasno zašto.

5 Likes

Hogwarts skroz dobar. Nisam očekivao uopšte, ne volim potera i nepoznato mi je to sve, ali dobra igra baš.

3 Likes

Isto, filmove nisam gledao, ali igra je odlična.

3 Likes

brzo dosadi, pogotovo ako radis side questove

Meni je dosadila nisam ni stigao do side questova :joy:

3 Likes

Jedina igra u istoriji igara koja ima tutorijal od tipa 10h, dosadno ali bas :slight_smile:

Odigrao Return to Grace (ima u gamepasu) lagana igra za opuštanje koja traje cca 3 sata gde ste u ulozi istraživača koji dolazi na napuštenu planetu da otkrijete šta se desilo sa najmoćnijim AI koje je iznenada nestalo, igra je lepo oduševila nije monotona. (ovo probao dok sam pravio pauzu od 4 za redom predjena Halo-a :smiley: )

Kao neko ko voli strategije probao Crusader kings 3, i skapirao da ja ovo ne znam i ne razumem da igram :smiley: probao dva puta i nejde… Tako da nastavljam Halo i Baldurs gate pa čekam Diabla na gamepasu…

2 Likes

Nakon refundiranja SW kolekcije pazarila se igra Ravenswatch. Za razliku od prethodnog razocarenja, ova igra je ostavila fantastican utisak. Tacno je onako kako sam je zamisljao a to je da je igra dete Hadesa i Diablo igara. Savrsen mix ua savrsen co-op gaming. Igra je i dalje u Early Accessu mada ja nisam primetio ni jedan bag jos uvek. Ujratko, sto se tice heroja ima ih nekoliko a na locetku su vam dostupna 4. Ostale otkljucavate pri svakom prelasku prvog chaptera sa razlicitim herojem. Meni je do sada najbolji utisak ostavio heroj sa frulom i pacovima bas kao iz onih britanskih prica, mada ni ostali nisu nista manje zanimljivi. U igri ne postoje itemi ili gear koji bi unapredio vaseg heroja vec su u pitanju skilovi i ability bas kao u hades-u. Za razliku od Hades-a ovde se ne ciste sobice vec je mapa na foru diabla, tj. imate malo vecu mapu i na njoj se nalaze questovi, neprijatelji, skill upgrades itd. Na toj mapi se nalazimo 5 dana a po isteku poslednjeg teleportovani smo do dela gde je final boss i ukoliko ga porazimo prelazimo u naredni chapter. Drugar i ja smo do sada stigli do drugog najdalje i boss je tamo bas zajeban.
Moze se igrati i solo ali verujem da je co-op ono sto je developer glavno ciljao. Sve se deli u igri izmedju igraca pa tako i smrt. Zapocinjemo sa 6 gavranovih peruski i nqkon svake smrti mozemo se po ceni jedne peruske oziveti, s’time da i nas saigrac takodje gubi perusku. Postoji i mogucnost da nas saigrac podigne iliti revive-uje ali za to ima 30sec i nakon svakog primljenog dmg revive se prekida.
Za sada je dostupna za PC i PS5 ako se ne varam a uskoro dolazi i na sve ostale platforme. Na steamu je sada 16$ pa od mene iskrena preporuka za svakog ko voli Hades ili Diablo.

3 Likes

Zavrsih Alana, i sta reci, umetnicko delo , ali nije igra, vec bas piece of art. Ova igra je po meni dokaz zasto ce AAA story driven naslovi prestati da postoje u skoroj buducnosti.
E sad, da vidim sta cu dalje, dolazi RE3 rimejk i Midnight suns u pretplatu, tako da cu verovatno to.
Mozda se na razmeni nesto zanimljivo pojavilo…

4 Likes

Sad bas gledam, PS Premium se bas pojacao za Mart…