Sport

Da, bacanja su bila veliki problem ali vidjelo se da smo bolja ekipa, prvo osvojen Aba superkup a sad i ovo, Venezia dobra ekipa dugo igraju zajedno…
Ima puno stranaca ali nije tako samo u Partizanu, citava Aba ce biti takva jer je mali izbor kvalitetnih domacih igraca.

Kao prvo daleko od toga da su imali imali š sastav a kao drugo e da smo osvojili , sad sta bi bilo kad bi bilo a kao trece niko ne ospoava Zvezdi kako je ona osvojila tu titulu i protiv koga vec kad , a to je bilo pre skoro 3 decenije, kada se dobar deo forumasa ovde nije jos ni rodio.

Mislim svaka cast Zvezdi na Bariju i Tokiju ali to su davno prosla vremena i ovo je sad na neki nacin neka nova Zvezda koja opet maltene od nule krece da gradi svoju evropsku reputaciju.
Mislim veceras Olimpijakos nije igrao protiv prvaka Evrope vec je igrao protiv prvaka Srbije i proslogodisnjeg ucesnika grupne faze LS i to je prosto cinjenica i realno stanje stvari na terenu.

Inace svaka cast Zvezdi za vecerasnju pobedu nad Olimpijakosom.

Takodje ne mogu se porediti tenis i fudbal , jer finale LS se igra jednom godisnje a teniski turniri se igraju svake nedelje, a takodje Nadal je koliko ja znam i dalje u teniskom vrhu, medju top 3,4 na svetu , tako da…

Pametnije ti da cutis :smiley:

Fabruzio je apsolutno u pravu, eto i to se desi :slight_smile:

Mislim svaka cast Zvezdi i to sto su uradili u Bariju niko ne moze da im oduzme ili ponisti , to je bila jedna zaista fantasticna generacija Zvezde , ali to je bilo neko drugo vreme, neka druga drzava i neki drugi fudbal , od te Zvezde je prakticno ostalo samo ime , ovo su sad neka druga vremena, neki drugi fudbal i Zvezda sad opet krece ispocetka i krece od nule da gradi svoju evropsku reputaciju.
Mislim ova sad Zvezda nije vise ona Zvezda ni od pre 3 godine a kamoli ona iz 91-ve, mislim glupo je uopste i porediti i gubiti vreme ubedjujuci nekog da ovo vise nije ona Zvezda iz 91. i Barija.

Vremena se menjaju ali ljubimac drzave ostaje isti :joy:

Ljubimci. Množina. Dva.

1 Like

E LS je bila samo zagrejavanje, sad krece pravi fudbal , za 10 minuta pocinje prvi polufinalni mec Copa Libertadores super classico River Plata : Boka Juniors. :wink:

Ne bas, a i nije statisticki opravdano.

Razlika od milion navijaca je razlika od milion glasaca. Mislim da sam negde citao da je do naglog skoka popularnosti CZ doslo upravo posle devedesetih nakon osvajanja lige sampiona, jer se vise ljudi identifikuje sa takvim jednim uspehom.

U BG-u je lapo-lapo, pogotovu Vracar i Dorcol tradicionalno grobarsko naselje (sto se i vidi po grafitima), a Partizan je tradicionalno smatran “elitistickijim” klubom za koga navijaju umetnici, boemi, intelektuaci (Dusko Radovic, Bora Todorovic) dok je zvezda vise narodski klub, a svi znamo da vecina glasackog tela ne dolazi iz Beograda.

Tako da guranje Zvezde u prvi plan itekako ima smisla kao drzavni projekat i navijaci Partizana su delimicno sa pravom ogorceni jer ne dobijaju ravnopravan tretman. Na stranu to da li su i jedni i drugi zasluzili drzavni novac - verovatno nisu.

@Oblakoder nije mit ovo oko broja, i ja sam se cudio i zamalo posvadjao sa devojkom oko toga ali je bila u pravu (kao i uvek), ima i istrazivanje cesida koje potvrdjuje razliku, doduse nesto manju. Takodje, po istrazivanjima, navijaci Partizana su fanaticniji.

2 Likes

A bajernovih sedam komada niko? Nista?

Ja sam propustio obe epske utakmice zbog Fife, gde su svi cekali SBC pred Ligu Sampiona, napravio neku traljavu investiciju i mali profit sa karticama Bajerna i iznervirao se.

Ne volim Bajern, ali mi drago sto je napunio prevaru od ekipe Totenhem. Ni sami ne znaju kako su igrai finale LS prosle godine.

Sto ne volis bajern?

Manje vise to je samo neki moj stav, ne volim dosta igraca pa zato :slight_smile:

Sace Zvezda da puni Spurse :grin:

Vracar i Dorcol manje vise recimo Zemun je oduvek bio bas grobarski kraj.

Inace da cinjenica je da Zvezda ima nesto vise navijaca ali daleko od toga da je Partizan ikada bio smatran za “elitisticki” klub ali nekako oduvek ljudi onako buntovnog i revolucionarnog duha su cesce navijali za Partizan i ljudi koji ne zele da slede neke drustvene i politicke dogme (kao recimo kad sam ja pocinjao da slusam rep muziku uglavnom mi koji smo bili onako revolucionarnog, buntovnickog duha i koji smo bili vise onako svoji i koji smo imali potrebu da budemo malo drugaciji i van nekih kalupa mejnstrim seljanije smo uglavnom bili ili reperi ili metalci/pankeri a bilo je i nesto malo onih koji su slusali rege, furali dredove, itd) , pa otud to da su ti boemi, umetnici i ostali ljudi specificnog duha skloniji simpatijama prema Partizanu.

Inace ono sto mozemo zasigurno da konstatujemo je da su Zvezda i Partizan nasa 2 najveca kluba i nasa 2 nacionalna kluba i da maltene 90% ljudi u Srbiji simpatise ili Zvezdu ili Partizan i da ono kao sva druga rivalstva prosto ne mogu jedni bez drugih , ono kad kazes Crvena Zvezda prva asocijacija ti je Partizan i kad kazes Partizan prva asocijacija u glavi ti je Crvena Zvezda, to je to vecito rivalstvo ali i neraskidiva veza, jedni bez drugih ne mogu.

1 Like

Intelektualci poput onih sto su ljudima koji su snimali reportazu o njima servirali kokain na tanjiru dok vrte pistoljima… Bas su elita, umetnici i intelektualci, u pm…

1 Like

… i tako sam se ja isključio iz sport teme na forumu…

4 Likes

I treba se iskljuciti, tipicne prepiske navijaca. Ko je i zasto je bolji i “ispravniji” klub… Bljak :confused:

1 Like

35 posts were merged into an existing topic: Partizan ili Crvena Zvezda?

3 Likes