Sport

Jel gledao neko sinoc Gremio - Flamengo?
Ja sam prespavao i to i River-Boka.
Koliko vidim river ce opet u finale, mada ja nikako ne bih voleo river u finalu ponovo iz raznih razloga…

A sugavi posao pa ne mogu da ispratim nema sanse.

Sta radi Galjardo je stvarno fantazija.

Soy de River!

1 Like

Šteta samo što boraćosi nisu na stadionu, tj velika većina grupe ima zabranu a i sve šta se dešavalo tamo u zadnjih 15ak godine, i sve podele što su ih zadesile, a opet nastane ovakav video…
Ja se nadam da će se do januara oporaviti, planiram da budem na River-Central Cordoba i River-Benfild u januaru i februaru 2020.

Ja iskreno river ne volim, i voleo bih u finalu da gledam gremio boka. ali su sanse minimalne, mada ko zna, argentina je to…

1 Like

Ma kakvi. Kup Libertadores je cudo. Nista nije gotovo.
Nadam se da ces uspeti u nameri i da nam preneses licno vidjenje!

1 Like

Uzeo sam već avionsku kartu Bg - BsAs 23.01.-11.02. povratak. Za sada sigurno znam da idem na San Lore - Estudiantes na gasometru(igrom slučaja, preko šefa obezbeđenja San Lorenca gledaću utakmicu sa terena). U planu još imam da vidim
Racing(kog najviše simpatišem verovatno)-Atl. Tucuman
Boca - Independiente
River - Central Cordoba
Gimnasia-Velez ( da vidim Maradonu uživo :smiley: )
Independiente - Arsenal
Huracan - Aldosivi… i za kraj meni je to poslastica verovatno, tj. sigurno nikome ovde nije osim možda tebi i fabriciju All Boys - Chacarita i Quilmes - Tigre to je sve u tom nekom periodu, mogao bih još da isplaniram ali ću biti i u ugruvaju 8-9 dana. Šta ću uspeti šta ne videćemo, žao mi je što neću ići u Rosario da gledam propalice i leprozne, ali šta je tu je :smiley: možda i odem, ko zna…
Ono što bih voleo da se desi je da konačno gostima ukinu zabranu kompletno, jer to bi onda bilo ono pravo, a ovo kad ode 5000 gavrana arsenalu pre par nedelja, lepo je to i liči na 2011-12 taj period, ali fali ono da je svako kolo po 3-4 derbija.

4 Likes

E do jaja, svaka cast, a kojim povodom ides u Argentinu ?
Ovako turisticki, mozda imas nekog tamo ili nekim poslom ?

Inace od svih ovih tekmi koje si nabrojao nekako Boka : Independiente mi se cini najozbiljnije, Boka najpopularniji klub u Argentini a Independiente je rekorder po broju titula u Copa Libertadores.

I zasto bi poslastica bila All Boys : Chacarita ?

Inace meni je Chacarita Juniors oduvek bila skroz gotivna ekipa (delimicno i zato jer klub ima anarhisticke i levicarske korene) , inace kad je u pitanju All Boys njihov glavni lokalni rival je Nueva Chicago (trenutno su oboje kao i Chacarita) u drugoj ligi.

Inace u Buenos Ajresu osim super klasika Boke i Rivera recimo ogromno rivalstvo i animozitet vlada i izmedju San Lorenza i Hurakana, neki cak kaze da je animozitet izmedju njihovih navijaca cak i gori nego izmedju navijaca Boke i Rivera.

Idem turistički, uvek mi je to bila želja ali nikad nisam našao razlog da prelomim i da odem. Igrom slučaja, letos sam bio u Antičkoj Olimpiji, u Olimpijskoj akademiji gde sam upoznao par ljudi odande(Arg. i Urugvaj), i to me je nateralo da konačno odem.

Meni je to poslastica iz razloga navijača i istorije tih klubova. S jedne strane All Boys i njihova Barra La Peste Blanca, koja iako klub tavori po nižim ligama ima tu je iz nedelje u nedelju, iz godine u godinu, decenijama su tu. Inače, zaboravio sam ime emisije o navijačima u Argentini, ova pesma je mesecima držala prvo mesto, i imaju je navijači mnogih klubova, San Lorenza, Independientea, Laferrera, Rivera, Centrala iz Rosarija, Newellsa, Colona, Banfielda, Atl. Tucumana…

Inače, navijači u argentini kada za nekog kažu da su im otac(papa) znači da su nastali pre, da su uspešniji od njih, jači, da su jednostavno veća grupa i bolji klub…

Pesma je originalno od Los Callejeros-a - Impossible.

Što se Ćake tiče, njihova La Famosa Banda de San Martin je takođe jedna od boljih u Argentini iako su u drugoj ligi, i oni tavore non stop gore dole. Pre nekoliko godina, u prvenstvenoj utakmici su u Tukumanu recimo imali 2000 ljudi na gostovanju, 1300km od kuće.

A što se tiče levičarskih korena i anarhističkih kod Ćake, nisu oni jedini, čak šta više mnogo je to drugačije nego u Evropi. Nema toliko osećaja nacionalnog, nacionalizma, svi govore istim jezikom, i njihova levica se bazira na buntovništvo, na pobunu, na ratnika i skoro nikad na komunistu, kao što je to slučaj u Evropi.

Npr. masa navijača širom Amerike ima navijače koji imaju zastavu Če Gevare na tribini.

Evo primera radi baš navijača All Boys-a, i kod njih taj Če Gevara ne predstavlja komunizam već borbu protiv kapitalizma, bunt…

Takođe navijači tamo često imaju zastave i okupljaju se oko muzičkih grupa, odnosno po slušanju iste muzike i tu se takođe razlikuju od nas, iz Evrope. Tako mnogi imaju na tribinama zastave Iron Maiden, Rolling Stones… A zanimljivo je da je jedna od najjačih grupa u Rasingovoj Barri upravo grupa Racing Stones.
racing%20stones

A kad smo kod Rasinga, možemo reći da je njihov derbi sa Independijenteom, takođe u BsAs(Aveljanedi ili kako oni kažu Avešanedi :smiley: ) jedan od najvećih u zemlji, uz superclasico, derbi Huracana i San Lorenca, i derbi Rosaria između Centrala i Newells-a, za koji mnogi koji su kažu da je najveći u zemlji, sa najboljom atmosferom.

Ali ajde da ne dužim puno, već sam previše napisao a nisam siguran koga ovo interesuje osim tebe, koji verovatno i znaš sve ovo :slight_smile:

2 Likes

Nepostojeci penal za Zvezdu nepostojeci penal protiv Partizana, da li ce to zlo ikada prestati? :neutral_face:

Pogresio si temu…

E da se nadovežem na ovaj tvoj post, odnosno sam na sebe u vezi All boys-a i Ćake.
Nešto se šunjam po jutjubu i naletim na snimak iz 2009, u 2oj ligi.

To je moj konačan odgovor zašto mi se ide baš na tu utakmicu :smiley:

1 Like

Nerealni su! Druga liga, a kakvo navijanje :open_mouth:

Epa moji drugari , moji Tatatatirci moram opet da se pohvalim , opet mi prosao tiket nocas , 4 meca iz brazilske druge like + 1 iz Kolumbije , ova kvota od 6,75 me izvukla. :wink:
Vamooooos !!

3 Likes

Svaka cast, ali meni je greota na ovo gurati 20 din :slight_smile:
Koliko cesto igras?

Pa igram redovno (tu i tamo preskocim neki dan) , odprilike odigram negde 10-ak tiketa nedeljno u proseku i uvek uplacujem tako po 20-30 dinara i to je neka taktika moja koje se drzim vec godinama i uglavnom igram Juznoamerikance (odprilike nekih 80% utakmica su mi Juznoamerikanci).

Na kakav nacin izgubiti zivot… Uzas :frowning:

Joooj bas prava tragedija i zaista glup nacin da covek nastrada.

Nek pociva u miru i vecna mu slava.

Суштина је да је то тамо сасвим нормално и ништа специјално.
Тамо је ситуација таква да у Буенос Ајресу само има једно 70 навијачких група и клубова, од којих 30ак озбиљнијих. Што не постоји ја мислим нигде другде на свету и то је један од разлога зашто је Буенос Ајрес престоница фудбала.

На пример, где ово постоји? Ради се о фудбалу, о спорту…

Ово је из пера једног другог навијача нашег најтрофејнијег клуба, нисам ја преводио али то је то :slight_smile:

“Дошао си…већ пола сата те видим како на коленима кружиш око терена…неко обећање?“
-“Никада ни у шта нисам веровао,и никада ни од кога ништа тражио нисам…једино што молим сада Бога,јесте да Расинг настави да постоји,ништа више…Расинг је мој живот,живот мојих ћерки,моје жене,живот моје мајке…Расинг ми је све…никад ништа ни од кога тражио нисам,једино што сада молим Бога јесте да Расинг остане у животу…ако Расинг нестане,за мене ће нестати читав мој живот,зато што ћу ја умрети као његов навијач.“

„Прстен,не знам шта сам видео?“
-“Направио сам један џеп и ставио у њега крст са распећем које ми је донела сестра из Лухана…“
„Јеси молио нешто Бога?“
„Да,шта ја знам,многе ствари,да се Расинг не нестане…
„Ово је твој начин да даш подршку,да допринеш нешто?“
„Да,барем,шта знам…увек сам сањао да ако будем имао лове даћу је за Расинг,остало ми ништа није битно…родитељи су ми се растали,нисам плакао,плачем само за Расинга и ништа више.Друго ми ништа није битно.“

%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B3%202 %D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B3

Ово су моменти кад је Расинг био пред гашењем, пред банкротом. Клуб који је 18 пута био шампион, и актуелни шампион, био и шампион јужне америке. И такав клуб је био у другој лиги, и зато је та лига таква, специјална, јер су сви били у другој лиги осим Боке, а опет Бока нема највише трофеја. Има Ривер, којиј је 2011 био у другој лиги такође…
Па се сад сетите онога кад смо причали о модерним стадионима, модерном фудбалу, јел би овај лик волео хамбургере и тржни центар уместо садашњег изгледа цилиндра?

Samo je pitanje da li želiš da budeš kao taj lik ili npr. lik iz Holandije koji je došao isto sa decom i pogledao Fejnord😉

2 Likes

Kada je već reč o argentinskom fudbalu, sinoć je reprezentacija odigrala 2-2 u gostima protiv Nemačke (u Dortmundu).

Istakla su se tri za mene nepoznata igrača: Rodrigo De Paul (Udinese Calcio), Lucas Ocampos (Sevilla FC) i Lucas Alario (Bayer 04 Leverkusen).
Selektor je Lionel Skaloni, a na klupi sam video i Valtera Samjuela i Roberta Ajalu. Možda konačno sklope neki dobar tim.

То није ни питање :slight_smile:
Наравно да бих волео да сам као тај лик, ја свој клуб тако доживљавам и сам фудбал.
Навијач фејнорда са сином? Далеко било од свакога, што се мене тиче.

Ако будем имао синчину :smiley: (ако буде женско нек је живо и здраво :smiley: ) то ће овако да изгледа:

3:20 сањам да то овако изгледа, клинац, трибина без столица, и пева Boca mi buen amigo(пева дете да му је бока добар друг, пева да ће је пратити увек, из срца, и да га није брига шта други кажу, прати је свуда и све је више воли, укратко препричана песма…)
То више него да ми клинац тржном центру адаптираном да може и утакмица да се игра гледа у таблет пола утакмице.

1:05 пењаролов клинац, па на 1:30 беба…
Ма генерално, сви клинци са оба видеа.

Можда ја грешим, можда нисам у праву али ја сам дубоко уверен да је ово право и исправно. Можда и јер сам ја научен исто овако, од малих ногу, да навијам за мој клуб када игра против Милиционара, Сартида, Хајдука из Куле, Корк Ситија, Левадије и сличних… Па ми је драже то тако одрпано и природно, него гламур и светла који ми се гаде али искрено онако.

ЕДИТ: @N3n0 јел су улазили у игру Ајала и Валтер Самјуел :smiley:

ЕДИТ2: @von_Brcoos да се надовежем на онај пост од горе где сам причао да је то све нормално, можда ти и овај видео приближи мало боље ситуацију.

Primera D, 5. лига.

Primera C, 4. лига, лига изнад.

1 Like