Sony podiže cene PS5 konzola - Disk 549€ / Digital 449€

Ili se Series X mnogo proizvodi, ili ga narod slabo kupuje :joy:

Nemam jasan stav o poskupljenju konzole (s jedne strane kao nestašice, manjak materijala, s druge svi prijavljuju rekordne profite, ko je tu lud), al definitivno mislim da su premium telefoni preskupi.

Realno ma kakav da ti je posao ne treba telefon toliko da košta. Nisu toliko mogućnosti stekli koliko cene odoše u stratosferu.

5 Likes

Cisto sumnjam da ih je Sony uslovio sa takvom upsale taktivkom, vise mi lici na pricu kojom se sluze da opravdaju svoj prodajni model.

Sto se tice povecanja cjene, mislim da je vise vezana za jacanje dolara na svjetakom trzistu i povecane cjene transporta. Ovo nikako ne izvlaci Sony koji su prosle godine u ovo vrijeme objavili da su poceli da prave profit na svakoj prodanoj disk konzoli.
Ako ovo iskombinujemo sa povecanjem cjena igara i nikad manjim outputom u smislu igara-povecanje cjena je cisto iskoristavanje dominantne pozicije na trzistu. Kad su vidjeli da skalperi uzimaju po 200e vise od njihovog MSRP, zasto da i oni ne uzmu dio kolaca.

Ali dominantni Sony je najgori Sony.

2 Likes

Ma šalim se za slabu prodaju. Mislio sam ono u fazonu kad tipičan Balkanac pita vozača Poršea, valja li taj auto ? Ne znam bajo, da valja vozio bi ga narod više :grin:

Kod nas u Srbiji se do sada Series X samo dva puta pojavio zvanično za evo skoro 2 godine i oba puta je bio u onom glupom bundle-u i koštao je 805 eura dok se Series S prodaje po ceni od 399 eura.

1 Like

Ovde stoje GT7 / HZD:FW bundleovi u radnjama. Ne vidim obične konzole.

Po meni je 549e više od 500e a ti to tumači kako hoćeš

1 Like

EKŠN! :smiley:

2 Likes

Ej razumeo bih, mislim ajde razumeo, ali da kažem da bih razumeo da hoće uz SX da mi daju diskać Forza 5, Halo propali Infinite i još 1 MS ekskluzivu, ili 69.99$ za neku koja će tek izaći tamo sledeće godine :joy: ali brate, mrtvi CoD WWII i ovaj It Takes Two :rofl: :rofl: :rofl:

Evo još jednog stava na tu temu, koga ne mrzi da čita. Nije dug članak. Kako on postavlja stvari, ovo je prilično bezobrazan potez sa sonijeve strane, a mislim da mu je argumentacija solidna –

1 Like

Stao sam kod ovog dela, ne mogu vise…

1 Like

Cene su tako uzbudljiva stvar za diskusiju, dajte jos neko poskupljenje da analiziramo malo.

1 Like

Kako gde :rofl:

Kod nas dizu i dalje :smiley:

1 Like

1.85e litar dizela danas kod tigrica :serbia:

1 Like

Nije nissta. Vozicemo jos vise! Pa necete vi iz EU sigurno da budete bolji od nas. Mi smo nezavisna drzava u kojoj odluke ne donose stranci iz ambasada drzava Kvinte. KO SIROTINJA ? DAJ 5 KARATA ! :rofl:

3 Likes

$4.5 za galon.

Ovde je litar 0.3€.

3 Likes

Wtf !?!?
I from software poludio :sweat_smile:
Sad proverio Elden Ring na Argentini od release date je bio 3000
Sad promenili na 6500 !?!? :sweat_smile:

1 Like

Nažalost ne :disappointed:.