Sony podiže cene PS5 konzola - Disk 549€ / Digital 449€

Najbolje je kad ljudi brane jadnu multimilijardersku kompaniju koja je imala +€20B prošle godine. Takođe UVEK su se konzole prodavale sa gubitkom, u SVAKOJ generaciji. Zna se da je zarada na softveru a ne na hardveru. Jednostavno, gramzivost je u pitanju a ljudi to neka opravdavaju kako hoće u ime kompanije koja ni ne zna da postoje.

7 Likes

Bas ovo… kao neko ko radi u velikoj firmi koja postoji svuda na svetu tacno znam na sta mislis.
Ono kao “tesko im je” :joy: kriza…
Pa sada umesto 10000 milijari profita imaju 9999 milijardi profita.

2 Likes

Svi poskupljuju, i novi i stari. Novac nema istu vrednost, inflacija je, rat u Evropi. Ne moze se prosto danas svesti stvar samo na korporativnu gramzivost. Ne postoji vendor koji nije povecao cene. Neke cene su skocile duplo i troduplo. Suluda su poskupljenja i u svetlu globalne ekonomije tesko da je 449e za najbolju next gen konzolu skupo.

Ali paradoks sto ocekujes da ostanu cene iste i pored inflacije.

MS i dalje prodaje skuplju konzolu, i zaostaje solidno u prodaji, tako da racunam da im se u ovom trenutku minimalno poskupljenje ne isplati. Plus imaju mnogo dublji dzep nego Sony.

Prilicno sam siguran da bi drugacija pjesma bila da je MS povecao cenu. Sto se mene tice - diskusija je besmislena, na vise nivoa. Em je simbolicno posupljenje em ih nema nigde po tim cenama, a na nasem ce trzistu diktirati cenu skalperska ponuda i potraznja. Nije nemoguce da PS5 bude zapravo i jeftiniji kako vreme prolazi jer ce tek nas pogoditi inflacija pa ce biti manje za Playstatione po ovakvim cenama od 700-800e.

Sad si me razočarao sa ovom konstatacijom najbolja konzola generacije,ajde najskuplja ali najbolja cccc

1 Like

Mnogo drame ni oko cega. Sto neko rece, jogurt 200 din…

2 Likes

Tako je isto bilo “mnogo drame kad su igre otišle na 70e” pa sad sve koštaju toliko a znamo ko je prvi progurao i opravdao to poskupljenje

Zna se i ko je prvi poceo da naplacuje multiplejer.

2 Likes

Koliko je bio ispred svog vremena i trebao je da se plaća.Treba braniti Sony ipak samo im je još PlayStation divizija u plusu inače katanac

1 Like

Jao pliz, pa što su onda ostali prihvatili, nisu morali. Sad ovako možeš u nedogled da teraš da bi se skrenuo fokus sa glavne stvari.

Teško je prihvatiti činjenicu da je u zadnjem periodu Sony loš policajac

Pa ne teram ja, Sloba je prvi spomenuo neki dogadjaj iz proslosti. Upravo je poenta da mozemo terati do praistorije i da je besmisleno praviti takvu vrstu distinkcije izmedju bezdusnih korporacija kojima je samo novac cilj. Kakva gramzivost, u kom svetu vi zivite. Ko da ste videli korporaciju samo na filmu. Te promene cena se rade sa milion kalkulacija i approvala u pozadini.

A glavna stvar je resena. Sony ima i dalje jeftiniju konzolu, bolje se prodaje, ne vidim cemu frka sem sto je eto malo interesantno sto je prvi put u istoriji povecana cena. Ali potpuno jasno i opravdano i nema nikakve veze sa korporativnom gramzivoscu - ovaj put.

Glavna stvar je ipak jogurt. :slight_smile:

Kako ima jeftiniju konzolu kad je 549e jel to 49e skuplje od 500e koliko košta series x

2 Likes

Tako sto je 449 i dalje jeftinije od 500. Disk mi ne treba. Nije 1:1 poredjenje ali disk je jedna relativno arhaicna funkcionalnost koja meni, a mislim i velikom broju ljudi, nije potrebna.

1 Like

:slightly_smiling_face:

10 Likes

Heh, to nije ista klasa…

Slažem se. Ali tehnički nisu u pravu. :smiley:

1 Like

Zar ti beše nemaš disc verziju konzole koju si kupio od nekog skalpera za 600+ evra?

Dažaba digital verzija kad ih prave znantno manje od disk verzije.

1 Like

Pa ja sam pisao o tome :smiley: ne trpaju prodavci nego stvarno dobiju takav dopis od uvoznika a oni verovatno od Sonija da mora da bude recimo takav bundle i da se proda to i to. Meni su jedino hteli da zamene igre kod drugog PS5. ali da cena ostane nepromenjena. Moralo se uzeti 3 ekskluzive i to je to. To sad isto rade i sa Series X koji se legalno pojavi u Computerland-u. Mislim da ga jedino oni nabavljaju legalno putem uvoza.

1 Like