Sony podiže cene PS5 konzola - Disk 549€ / Digital 449€

Kakve veze ima uopšte telefon sa konzolom. Telefon koristite dnevno za 300 drugih stvari, za posao itd, itd, itd. Konzolu koristiš za igre i eventualno da odgledaš nešto. Kad konzolu budu spakovali u nekoliko cm sa 120+ osveženjem ekrana sa tamo nekim hdr zezancijama, da može da obavlja pozive na dva dodira prstom po ekranu i sve ostalo što danas jedan smart telefon može plus da upalim God of War onako s pola gasa (bez da streamujem igru nego sa suvog hdd-a gde je instalirana) onda nek naplate slobodno 1200 dolara. Do tada ne vidim kako uopšte mogu ova dva proizvoda da se stave u isti koš. Plus što će ljudi (normalno) pre dati novac na telefon koji im treba danas i svakodnevno koriste nego na konzolu koja je tu kao čist entertainment sistem i ništa više i za koji će samo nekolicina ljudi kao mi da se opredeli i da iskešira 500+ dolara.

1 Like

E preseo im svaki dinar dabogda, smradine alave. :angry:

1 Like

S obzirom da je napisao na engleskom, i stavio “ludi svet”, stekao sam utisak da misli na svet uopšte.

1 Like

Nije problem 449e cena za DE, nego dostupnost. Mozda je ovo i prvo poskupljenje konzola u istoriji, nisam siguran.

Sto se tice telefon vs konzola, nikome ne treba 1200e telefon za posao. Ljudi kupuju razne preskupe gluposti, ali u ovom ludom svetu 450e za PS5 sigurno nije najgora kupovina. Cak mi sada tehnika, odeca i obuca deluju smesno jeftino u odnosu na hranu ili ne daj boze stambene troskove. Jedan jedini odlazak u Maxi ili Lidl ne moze da prodje bez 100e, nije normalno. Neko ce reci, pa moras da jedes… ok…

2 Likes

U vreme inflacije svaki evro je problem…

4 Likes

Meni, recimo, treba. Sve radim preko telefona. Komunikacija, naplata, plaćanje… Treba mi stabilnost i trajanje baterije.

2 Likes

Bukvalno, neuporedive dve stvari. Konzola je običan hobi, dok su telefoni svakodnevnica svih nas. Što padavan reče Sony za 450e - neće ga nigde biti po toj ceni niti ga je bilo. A tek ga neće biti ubuduće pogotovo sa ovim poskupljenjem. A ljudi koji uzimaju novi iPhone, oni nisu u našoj banana državi nego kod njih daš prošlogodišnji model, doplatiš nekih 50% i uzmeš najnoviji model. Moj burazer tako radi svake godine, što da ne. I ja bih tako radio za ipad da sam u mogućnosti. Retko ko kešira taj novac od nule.
Moj drugar je backend programer i njemu itekako treba takav telefon jer njega kad cimaju da je nešto puklo u kodu, on odmah uzima telefon, otvara kod i traži grešku, ispravlja sve u hodu ako je nešto baš hitno. Na mom telefonu bi zapucao već ako greškom nedajbože otvori imenik :joy:

1 Like

Ne verujem vam nista. :slight_smile: Sve to moze fon od 300e.

Ljudi kupuju skupe telefone jer je “normalno”, ide na rate, neki doplatni dilovi, statusni simbol, ili im se moze, jednostavno. Industrija telefona je prodala taj bullshit da malo stisnute elektronike vredi toliko.

Neke troskove lako opravdavamo, nije problem auto od 30.000e, 1000e doplata grejaci za sedista sta sad kad je bal, stan od 500.000e, ali konzola od 449e je skupa… 7 godina vrhunskog igranja je “samo entertainment” dok kacenje fotki na instagram i drdanje telefona ne moze bez 1000e.

9 Likes
1 Like

9 Likes

In a statement to Windows Central, a Microsoft spokesperson confirmed that there are no plans to raise the price of the Xbox Series X or the Xbox Series S, reiterating that they will remain at their baseline RRPs in various currencies, including USD, GBP, and EUR.

Nevezano za licne preferencije, gomila sofisticirane elektronike je u next gen konzolama i omogucavaju vrhunac gaminga trenutno. Ne racunam PC od par hiljada evra gde je graficka od 1000e takodje “dobar dil”. Ali 449e za PS5 je stvarno presmesno pa makar pokrenuo 3 igre godisnje.

Telefoni izlaze svakr godine uz minimalna tehnicka poboljsanja, prodaju se sa ogromnim marzama dok na konzolama maltene gube novac. Razumem da je telefon multifunkcionalan ali 300e je danas vise nego dovoljno za svacije potrebe. Izuzetno je lepo imati najnoviji Galaxy ili iPhone ali to je bas kategorija hedonizma i luksuza.

2 Likes

Koliko MS ima para, mogu jos i popust da daju ako hoce da se useru Soniju u zivot :joy:

4 Likes

U trećoj godini života konzole obično dobijemo sniženje, tako da je interesantan ovaj korak svakako. Pitanje je kada će i da li uopšte cena ikad biti manja. Živimo u blesavo vreme, sve je moguće.

Meni samo nije jasno kako top telefon recimo pro max ili galaxy sXX ultra za godinu dana postane toliko loš da bih ga zamenio za bilo koji drugi a pljunuo sam 1200e za njega, pa sve i da mi daju za pola cene novo/staro opet ludilo mozga…
Promeniti na dve/tri godine mi je ok…

5 Likes

^This :slight_smile:

1 Like

Ja realno koliko koristim fon i za sta mi treba meni je dovoljan i neki od 20 evra. :wink:

1 Like

Ko je hteo da kupi PS5 kupice ga i sada za tu cenu. To budite sigurni.
To zna i Sony. Taman su toliko digli da njima znaci a realno nije da nekome na zapadu znaci ta razlika.
Malo ce kukati i opet kupiti.

Ne znam bas da li ce svi kupiti, sto kaze Zoki neki luksuzi ce morati da otpadnu, poskupljenje ce se odraziti na prodaju. Nemoguce je da ne bude razlike, pa ne vode amateri pricing i u fazonu eto mogu da stave 800e cenu ali nece.

Cene svih sirovina su skocile, evro oslabio u odnosu na dolar, ne pamtim kada su bili 1:1. 500e danas ima kupovnu moc kao 300e pre godinu dana, svidjalo se to nama ili ne. Struktura troskova je takva da je u ovom trenutku cena bila neodrziva za korporaciju, gube na svakoj prodatoj konzoli. Cene next gen konzola su nerealno niske, 449e za PS5 je presmesno. Nije ni cudo sto ih nema i sto se skalperi ugrade duplo. Telefoni nemaju taj problem pa opet poskupljuju… tu vec mozemo da pricamo o alavosti… kosta 200e da se napravi a prodaje za 1000. Karikiram malo ali skroz druga stvar.

Nintendo prati situaciju vjerovatno će uhvatiti korak