PS4 - Savet za nove korisnike: Sta sve znati pre PRVOG paljenja konzole

Kazes da nosilac moze da udje ako skida neki DLC, to pretpostavljam mislis ako se uzme neka premium verzija igre,pa s vremena na vreme izbacuju dlc-ove… inace ako je normalna verzija,onda verovatno mu treba nalog ako je obrise pa se kasnije opet uzeli da igra,i hoce opet da je skine.
To cetvrto lice ako promeni sifru,pretpostavljam da bi trebalo da obavesti nosioca da je promenio.

Da bas tako, ali pazi ovo TLOU Remastered je imao update nekih mapa, zvao se nesto free maps pack, i spadao je pod DLC, iako je obican update.
N kraju je ipak svako mogao prustupiti, i fantom cak, ali nikada ne znas sta ce te zadestiti, u prevodu.
Moze da obican update ispadne DLC (evo recimo DriveClub treba da izbaci prvi DLC free, zbog onih svih ******, i onda ce nosilac morati uci u nalog da skine, verovatno).
I u pravu si za to ako obrise i nalog i igru i sve, posle da bih opet skinuo mora uci u nalog, sto je potencijalno cimanje da tebe izbaci iz naloga ako igras.
E ali da se razumemo, ovo se ne desava. Desi se jednom u dva meseca po 5 minuta mozda.

Tako je, obavezno da obavesti nosioca. I obrnuto, moze i nosilac da proda nalog, pa mora nov kupac posle da obavesti guesta.
A i onaj sto prodaje, bilo bi fer da kaze svojima u grupi “E prodao sam nalog tom i tom”, jer to su sve sitnice, a mnogo znace.

Ove stvari funkcionisu, verovali ili ne.
I ako niko nikog ne obavesti, sansa je 99% da ce isplivati ko je ko u sheru.

A ako hocu da budem nosilac a vec sam vezan sa drugarom? Tj. on je aktivirao konzolu na mom nalogu a ja na njegovom? Tako obojica imamo i igre i ps+… Da li moze vise aktivacija da se radi ili moram da skinem drugara da bih bio uzeo vise nosilac naloga? Koliko sam razumeo, nosilac se aktivira kao user, i nema veze sa ovim sto drug i ja radimo? :beer:

Tako je, nema veze. Moze za svih 16 usera tvoja konzola biti primarna.

Pozdrav svima…u toku sledece nedelje mi stize PS4 pa me zanima da li je situacija kao na PS3 tj tamo sam napravio 3 accounta zbog 3 storea US, UK, Japan da bih skidao demoe jer su bili razlicite za razlicit store ok US i UK su se vecinom gadjali.Da li je to i ovde slucaj , da li se store-ovi razlikuju dovoljno da ima smisla ovo raditi ili ne??? Hvala.

Pa za sada ne, ali recimo secam se Moto GP, na US je izasao mesec dana posle UK, pa sam pravio UK da bi probao demo.

I ovde takodjer ti se razlikuju izbori demo-a, na US imas onaj demo sto na UK nemas i obrnuto…

Ja bi ti sve jedno preporucio da si napravis dva naloga, jedan US i drugi UK…Inace US store pored jeftinijih igara je i nasminkaniji(vise opcija ima), bar mi se tako cini, UK ti je slican pa cak skoro i isti kao i HR…

EDIT: Inace ja imam dva glavna naloga sa kojih igram igre jedan US i drugi HR, a UK mi je ovako - usput bi se reklo…

imam problem
na wallety imam 7f i hocu da kupim jedan mesec ps+ koji kosta 5f medjutim samo tu mi trazi da unesem podatke kartice preko koje cu da izvrsim placanje
kada probam da kupim sa 7f ps+ za 3 ili 12 meseca obavestava me da nemam dovoljno sredstava u walletu
naravno za kupovinu svega ostalog mi ne trazi nikakve podatke za placanje karticom

pre jedno 8 mes. sam kupio 3 mesecaps+ preko walleta ne preko kartice i sve je bilo u redu

da lu cu ako produzim ps+ moci da igram tih 6 igara koje su mi ranije bile dostupne na ps+?
kako da izvrsim kupovinu 1 meseca ps+ kada mi trazi podatke od kartice?

da li je neko ranije imao ovih problema?

Moci ces da igras sve igre koje si ranije skinuo free preko PS+ pretplate, samo je potrebno da obnovis pretplatu i mozes to da uradis kada god hoces.

Samo jednostavno nastavljas igranje.

Ja mislim da je to novo, uveli su par novih stvari. Pre se recimo PS+ kod uopste nije mogao ukucati preko PC-a, sada moze.

Zatim, nema vise tri pravougaonika za unos u polje reedem code, vec je samo jedna linija, ali mislim da je ostalo isto cifara.

Sve su to kozmeticke promene, ali ovo je ozbiljnije, sto ce reci da moguce da su i to promenili…

Neka se javi neko ko ima isti problem, ako je vecini tako, nema sta onda, menjali su.

EDIT: Unesi karticu, pa vidi da li ti onda daje opciju da platis iz wallet-a.

Hm, mislim da je stvar u sledecem, neka me neko ispravi ako gresim: ako se kupuje Plus preko PSN sajta, onda trazi podatke o kartici, bez obzira sto se koristi wallet, jer je podrazumevana opcija produzenje pretplate automatskim skidanjem sa kartice. Just a theory…

A kako da kupis, pa preko kodova :slight_smile:

Pa da, ali kako sam ja razumeo njemu ne trazi karticu za 3 ili 12 meseci PS+ pretplate, vec mu iskljucivo trazi karticu za 1 mesec PS+ pretplate ?

Dakle bez kartice opusteno moze da kupi 3 ili 12 meseci, ali ne moze i za jedan mesec.

Ne razumem.

EDIT: Aha on samo misli da bi proslo za 3 ili 12 meseci, ali ne moze da sazna jer ima nedovoljno sredstava u walletu, komplikovano :smiley:

Sto kaze padawan, uzmi kod a ovih 5 funti samo iskoristi na drugi nacin :wink:

Pa mislim da bi mu trazio karticu i za 3 ili 12 ali prvo proverava da li ima u walletu. Ma pojma nemam, ne isplati se taj UK Plus kako god okrenes, svima osim meni, koji sam dobio 3 godine besplatno… :smiley:

Da, to sam pretpostavio.

Na koju foru 3 godine ?! :smiley:

kada unesem neke ofrlje podatke prijavi mi neki gresku koja pocinje na 8. akaunt sam registrovao na GB sa svim tamosnjim podacima , a kada unesem broj prave paypal kartice ne moze da se izvrsi kupovina icega jer je paypal izvadjen u Srbiji. posto mi je nalog na GB morao bih tamo da izvadim paypal da bih mogao da placam karticom( takodje sve kartice izvadjene u Srbiji ne vaze za psn)

Ako ti je UK ili EU profil, kartica nema razloga zašto ti ne bi radila. Kupovao sam pre dve nedelje bez problema, i pre toga isto. Ako ništa ne uspeš, kupi na Amazonu prepaid kodove, pa tako kupuj.

Ne radi svakom kartica, polako UK postaje isto sto i US, sa jacim cenama naravno.
Amazon i kraj, ili sajtovi tog tipa.

na koju foru 3 godine ?!

Bila neka muljavina sa Xperia kodovima i prodali mi nalog sa nekim funtama i ps + gratis :slight_smile:

takodje sve kartice izvadjene u Srbiji ne vaze za psn

Vaze viza kartice iz srbije za UK.

Stezu sve vise i vise, ne prolaze sve Visa. Pogotovo novih korisnika.

Ja imam od prosle godine isto visa,i nisam uopste mogao da je ubacim na psn store,a imam Uk nalog. :confused: Znaci vreme je za soping kodova,tj vauchera.

ljudi imama problem ne mogu da napravim usa nalog nece da mi posalje verifikaciju na mail.
sve sam uneo ispravno.
jel imao neko problema sa ovim?