PS4 - Savet za nove korisnike: Sta sve znati pre PRVOG paljenja konzole

Ubacen UPDATE u prvi post, u vezi DLC dodataka (kako sherovati DLC).

Hvala puno na postu baÅ” pomaze novim korisnicima!
Jedno pitanje samo, je li probao neko sa naŔim paypalom da direktno ubaci sredstva a da ima us store, da li to može?

Pozdrav, nije preporucljivo.
Tj ni ne moze sa nasom karticom, moze samo sa inostranom (ali ne preporucuje se).
Nasu nece prihvatiti, probano je :smiley:

Ne vidim nigde da pise da guest ne moze dobiti achievemente, ili mozda moze a ja sam lose informisan. Znam da vecini ljudi nije stalo do achieva/trofeja ali neko i to voli pa da ne kupi za soma dinsa guesta i onda prc.

Ako ja ovo sve lupetam slobodno napisite da nisam u pravu :smiley:

Posto Guest igra sa ā€œfakeā€ naloga, tacnije onog naloga sa kojim je igra kupljena (ne igra sa svog licnog naloga) on dobija trofeje, ALI NA TOM ā€œFAKEā€ NALOGU. Znaci trofeji se dobijaju, ali ne vaze na njegovom licnom nalogu, dok Fantom i Nosilac igraju sa svojih licnih naloga pa samim tim im se trofeji vaze na njihovim licnim nalozima.

Dodacu i ovo, da ne bude zabune, ali mislim da se moze skapirati iz teksta, mislim logicno je skroz.

upravo to sam mislio. doidaj na prvu stranu, dosta bitna stavka recimo za mene posto sam trophy whore iako me smori brzo :smiley:

aaah moderni problemi bivsih pirata :smiley:

Ne znam za DLC-ove, ali recimo, ja sam fantom na Last of Us i stizalo mi je u dva navrata obavestenje da su dostupni updateovi za njega i da su ubaceni u Download listu. Kad hocu da pokrenem - PRC! Unableā€¦ :slight_smile: Verujem da je slicna prica i sa DLC-ovima, s obizrom da se taj nalog deaktivira i ne sme e ulaziti u njega. Da li DLC sa tvog maticnog ā€œlepiā€ na igru sa fantomaā€¦ E, to ne znamā€¦ :slight_smile:

Nema problema :slight_smile:

E to je ona stvar koju nisam mogao pisati u onom tekstu, tacnije jesam, ali ako nju napisem moracu jos 10 drugih i bice sve pretrpano i natrpano.
Zato sam cekao ovako neko pitanje i samim tim dati odgovor koga zanima jer koliko sam skontao malo ljudi ovo interesuje i uopste zanima ovo.

Mene licno mnogo zanima, ali sam uvideo da neke davi, pa sam ostavio po strani sve sto se tice DLC-eva zato sto ih malo ljudi koristi, i plus sami izdavaci i Sony su dosta zakomplikovali stvar oko DLC-a. Bilo je kao da igre (base game) nece biti region locked, sto i jeste slucaj i dan danas. Medjutim za DLC to nije vazilo, npr ako se uzme BF4 u UK, DLC mora isto biti na UK, ne moze da se mesa. I to je stvarno tako bilo, medjutim posle par meseci ispadne da moze (neki clan je probao cisto bezveze i uspeo), neku igru je imao na jednoj zemlji i posle kupio DLC iz druge zemlje i ipak mu je radilo.

Tako da iz svih ovih razloga sam to ostavio po strani, jer se stalno nesto menja i sve je nesto precutno, niko nista zasigurno ne zna.

E sada, to je bio uvod :smiley:

Odgovor na tvoje pitanje:

Zavisi od igre do igre. Ne znam sta da ti kazem. Za koju igru pitas ?
Primer BF4 ako uzmes Fantoma, istina neces moci skidati naredne DLC-e, recimo ovih 5 ekspanzija sto izlaze. dobices samo ono sto je DO TRENUTKA OD KAD TI KUPIS IGRU IZASLO. Posle toga sto tek treba izaci neces moci dobiti. Razlog je vrlo jednostavan, ti moras uci u nalog Fantoma da bi skinuo DLC, a samim tim posto si Fantom i ne smes ulaziti u taj ā€œfakeā€ nalog, nemas ni mogucnost skidanja DLC-a. Znaci generalno za BF4, ne mozes sa svog naloga pokrenuti skidanje, moras uci u kupljeni nalog (u koji kao fantom ne mozes uci).

E, medjutim posle mozes da radis Share za DLC-e. Ja sam shareova skoro svaku ekspanziju koja je izasla za bf4, znaci za bf4 imam jedno 4 naloga :smiley:
Ali svakako se isplati.

Ako se ovi slucajevi desavaju onda se obicno fantomu umanji cena, da opet sve bude fer.

E ali to ti je bio primer za BF4.

A primer za TLOU Remastered je totalno drugaciji, recimo pre par nedelja su ubacili free mape, i niko nije mogao igrati Factions dok ne skine te mape. Samim tim je nastala frka, svi Fantomi se us*ali. Ali, ipak je moglo da se skine iz licnog naloga. Samo je zemlja trebala da se poklopi. Znaci ako je sherovan nalog US, mora se sa drugog US naloga pokrenuti skidanje, ne moze recimo sa UK. I onda oni koji su imali UK nalog su pokrenuli hajku kako su fantomi unisteni i ko ce sada vratiti pareā€¦ Medjutim uopste nije bilo razloga za to, samo su napravili poseban US nalog, skinuli free mapre, i vratili se nazad u svoj UK nalog.

Tako da kao sto vidis, od igre do igre sve zavisi, fantom zna biti skakljiv, pogotovo ako je igra koja ima ekspanzije.
Ali recimo to mene nije sprecilo da samo sherujem kasnije dlc-ove, sta ima veze, isplati mi se svakako.

JEDINI PROBLEM U SVEMU OVOME SU IGRE ZA KOJE SE NE ZNA HOCE IMATI NEKE EKSPANZIJE, ILI KAO TLOU IZ CISTA MIRA UBACITI NEKE FREE MAPE, JER AKO JE SHARE VEC ODRADJEN I PRIKUPLJENE PARE, POSLE DOVIDJENJA, NIKADA ORGANIZATOR SHERA NIJE ODGOVORAN.
ZATO ONE IGRE ZA KOJE SE ZNA KAKO STVARI STOJE SU NAJBOLJE, ODMAH SE CENA ADEKVATNO SMANJI ILI POVECA ZA ODREDJENE SLOTOVE I TO JE TO.
ALI ONE ZA KOJE JE NEPOZNANICA STA CE SE DESAVATI U BUDUCNOSTI, TO MOZE BITI FRKA.

Jednostavno prihvatis, ili ne prihvatis rizik i samim tim na taj nacin biras slotove.

Moj savet za tebe je, NE, nemoj uzimati Fantoma ako su ti za Destiny bitni DLC-evi.

I nemojte praviti pometnju, nije isto UPDATE igre (kada iskoci pop up iz glavnog menija konzole), i DLC igre.
Update prolazi bez problema i za fantomski slot!
Ali DLC ne, znaci ono za sta se mora uci u igru da bi se skinulo, to ne prolazi tako lako.

Pozdrav i od mene :slight_smile: Izivnjavam se ako nisam najbolje skapirao, pa bih vas zamolio za pomocā€¦ Drugar i ja sherujemo nalogeā€¦ Posle citanja ovog thread-a, imam veliku zelju da uzimam fantom nalogeā€¦ Tipa Nba 2K, Pes, itdā€¦ Da li moram njegovu konzolu da skinem kao primarnu sa svoje ili mogu jednostavno da kupim fantoma i igram sa svog naloga? I da li ce i on biti u mogucnosti za tako nesto? Hvala

Ako sam lepo razumeo sta si hteo da pitasā€¦

Kad uzimas fantoma, ti si prvi koji downloaduje igru od sve trojice. Zbog toga i kasnije deaktvacije ne postoji preprodaja fantom naloga. Svoju konzolu aktiviras kao primarnu, skidas igru najnormalnije. Kada zavrsis download, isprobas igru sa svog naloga i ukoliko radi, to je to. Nalog se TRAJNO deaktivira preko racunara i u taj nalog vise NIKAKO ne ulazis, igras sa svog maticnog.

Fantoma ne mozes da kupis, mozes samo u shareingu da ucestvujes kao fantom. :slight_smile:

@Bro

Kao sto @shubi-doo kaze. I pozeljno je promeniti sifru da ne bi slucajno usao u taj nalog. Mislim ako vec sami pravite share. Ni meni bas nije najjasnije pitanje.
@jahalang0112

Sad sam se setio i primera GTAV na ps3 (a 99% ce tako biti i na ps4), kada izbacuju one updatove, u igru se ulazi, i samo sistem javi da je izasao novi patch i pritisnes da skidas. E to mogu i fantomi, znaci bez problema GTAV bilo kakvi updatovi, ili patchevi itd, iz igre i fantom takodje moze da skine kao i nosilac i guest, sve iz svog licnog naloga mozes (ok, Guest ne).
Tako da ovime sam hteo reci da je sve individualno, ali PRAVI DLC-evi, koji izlaze i koji se naplacuju, recimo Premium BF4 ili tog tipa, oni nema sanse da se ovako skidaju, zato se posebno moraju sherovati.

Za Destiny ne znam kako je jer nemam, zato ne bi previse da se mesam, najbolje da kaze neko ko igra i samim tim otprilike zna kakvi su updateovi ili DLC-evi.

I jos jednom, ako su pravi DLC-evi koji se naplacuju, tesko da ces moci, ako su free i SVI DOBIJAJU onda 99% da ces moci skinuti.
A Share se uvek moze uraditi, nikakav problem.
**Ali BEZ GUESTA! **On ne moze, mogu samo fantom i nosilac biti u share-u.
Recimo 15$ kosta DLC podelite na 800 prema 700 din (recimo).

Evo iz mog prvog posta izvucen jedan primer:

[QUOTE]
D_a obavestim, misija uspesno zavrsena, bilo je malo poteskoca, ali definitivno eksperiment uspeo.
Dakle, moze DLC da se sheruje kao i obicna igra, moze na jednom nalogu biti igra, a na drugom DLC. Bitno je da I IGRA I DLC PRIPADAJU ISTOJ ZEMLJI, NE SMEJU SE PREKLAPATI! Znaci, EU-EU (UK-UK), US-US.

Generalno, eufrat i ja (GTA) smo delili DLC Battlefielda, dodatak China Rising, a osnovna igra nam je bila na posebnim nalozima, dok DLC na razlicitom. Ja sam uspesno sve zavrsio, kao Fantomu mi sve podmazano radi, a i **eufratu **koji je Nosilac.

Jedina teskoca, kao sto sam gore napomenuo, je nastala posto BF4 kao sto znate ima poseban Origin account da bi se mogao igrati Multiplayer. MORA SE, sa -laznog- naloga sa kojeg se DLC skida, pristupiti Originu u igri, logovati u Origin i tek onda kada se udje u servere i filtrira da prikazuje China Rising mape, sistem ce javiti da treba da se KUPI China Rising da bi se moglo igrati. Tu je krenula briga, ali je ubrzo prestala jer kada se udje u navedeni DLC, sistem prepoznaje da je on vec kupljen, i tada navodi strelicu preko koje bez problema pocinje Download.

I to bi bilo to, posle se izadje iz -laznog- usera, udje u maticni i kraj, DLC unlocked _

Znaci, nadam se da ste shvatili. Mogu se DLC-ovi igara POSEBNO sherovati ali je bitno da budu iz iste zemlje, da se poklapaju.

Jos jedan primer:

Pre neki dan javi se Fantomima ā€œproblemā€ za igru The Last Of Us Remaster, tacnije nisu mogli uci u sekciju Factions (Multiplayer) jer im trazi da prvo skinu dodatne free mape kako bi mogli igrati Multiplayer Online. Tu smo se zabrinuli, jer se zna da onaj ko je Fantom ne moze uci u -lazni- nalog da skine mape i da se posle vrati u svoj nalog. To mogu samo Nosilac i Guest.

Medjutim, sta je bio problem, onima kojima nije radilo bili su UK useri, odnosno igrali su igru sa svog maticnog UK naloga (nemaju US). I tu je doslo do problema, jer je igra koja je sherovana bila na US nalogu i to tako stima, ali ako treba da se skida neki dodatan DLC onda mora sve da se poklapa. Ti korisnici su samo napravili jedan nov US nalog, skinuli bez problema i opet se vratili u svoj UK nalog.Oni koji su US korisnici, problema nemaju, smo skinu.
I ovo se otkrilo zahvaljujuci MagicMasteru kojem je ā€œskljocnuloā€ u glavi.

Ovo je bitno znati iz razloga ako hocete da uzmete igru koja U BUDUCNOSTI treba da ima odredjene DLC-ove (recimo BF Premium), Nosilac i Guest ce bez problema skinuti sve sto dolazi (zato sto udju u -lazni- nalog), ali Fantomi to ne mogu skinuti, vec samo sto je DO TADA IZASLO (jer ne mogu uci u taj nalog).
Izuzetak je recimo bas TLOU, jer nije bundle, to je jedna igra koja svima free daje dodatne mape.
Ali recimo bas BF Premium ne moze, imacete samo one DLC-ove sto su izasli do tog dana.U tim slucajevima se Fantomi snizava cena po fer vrednosti (tako da su opet svi zadovoljni). Ostale DLC-ove koji vam fale opet mozete sherovati normalno, kao gore objasnjeno.

Moj primer, imam BF4 fantomski nalog, imam premium na POSEBNOM DRUGOM nalogu (opet fantom) ali samo obuhvacena prva dva DLC-a, dok sam ostale uzeo opet na POSEBNIM nalozima. Imam 4 naloga samo za BF :smiley:
Ali sve stima!

Ovo sam pisao iz razloga da se vidi da Fantomi imaju nekada svoje male mane, ali zato imaju i dobre prednosti.
Pa svi imaju i mane i prednosti, tako isto i Nosilac i Guest. [/QUOTE]

Da li mogu da ostavim ovaj share izmedju druga i mene, kako je i do sada bilo, a da nabavim fantom naloge od neke trece osobe? Da li je to izvodljivo i kako? :slight_smile: Hvala

Da
Dodji na R.I. i sve ce biti jasno.

E drago mi je :wink:
Tu smo svi, samo ispituj :slight_smile: :beer:

Da obavestim, kontaktiran je Support i dobijen odgovor, maximalan broj accounta u zivotnom veku jedne PS4 konzole moze biti 100.
Na PS3 je to bilo 64, ovde je sada 100.

Resili smo problem, koji nigde nema dokumentovan. Tj da li smo ga bas resili ne znam, ali smo makar saznali tu magicnu brojku :smiley:

To je to, morao sam ovde napisati usled sve vise dobijenih istih pitanja.

Znači ~16 igara godiŔnje na period od 6 god. Not bad.

Ili 1 igra godisnje na period od 100 godina :smiley:
Ali ne zaboravite moze i vise igara na jedan nalog, tako da se time jos vise stedi.

Da se razumemo, ovu brojku niko nece dostici (ako bas ne preterujete naravno), vec je ova stvar mnogo bitnija iz razloga kasnijeg kupovanja ili prodavanja polovnih PS4 konzola.
Pa da na neki nacin imate evidenciju.

Hteo bih da pitam nesto,posto planiram da uzmem uskoro ps4.

1 Posto gost poslednji skida igru i vise mu niko ne ulazi u profil,da li moze bez problema,i radi svoje sigurnosti da promeni sifru,mada nema mail sa kojim je otvoren nalog.
2 Koliko je sigurno kupovati od nekoga ko prodaje slot? Tu nema posrednika,ti mu uplatis,i nadas se da ce da ti posalje sifru.
3 Ako bi bila neka akcija i popusti igara, recimo na black friday,bozic novu godinu i slicno,i neke ps4 igre spuste recimo oko 10-20 %, da li to znaci da ce i nama da bude jeftinije malo?Recimo vidim neku povoljnu igru,i odmah se prijavim za slot,pa ako jos neko dodje super,i onda posrednik odradi posao.
4 Imam svoj US nalog i na njemu samo the last of us za ps4, pa me zanima koliko je bitno da gledam,mada niko ne pise kada se nude igre dal su us ili uk,da zbog moguceg dlc-a pazim da bude US,da ako sam recimo fantom ,mogu sa mog us naloga da kupim dlc.To bas nisam najbolje razumeo,moze u nekim slucajevima a i ne mora da bude :slight_smile:
5 Da li mogu da kupim sada recimo slot gosta,iako nemam jos ps4? posto zadnji ulazim na profil. Bude nesto povoljno a ja da rezervisem,uplatim,dobijem podatke,pa kad stigne sony onda da se ulogujem na profil.
Posto nisam neko ko juri trofeje,gost bi mi najvise odgovarao,pa ako mi se bas svidi igra,onda jednog dana kad padne dosta cena mozda i kupim za moj pravi nalog,tako da mi nekako najvise odgovara gost, samo da budem siguran oko sifre :slight_smile:

Hvala i pozdrav!

  1. Za menjanje sifre nije potrebna sifra mail-a, ne salje se verifikacija na mail pa da moras uci u mail.
    Ali u svakom slucaju zaboravi ovo, ne mozes menjati sifru bez da nosilac zna (mozes, ali nije fer), u dogovoru sa njim se moze promeniti sifra.
    I nemoj misliti da ti niko ne moze uci u nalog, pa bas nosilac moze, ali naravno to se ne radi sem ako je bas bitno da skine neki DLC ili slicno tome.
    U svakom slucaju ne znam zasto ovo pitas, bilo kakve kradje ili slicno tome su 100% iskljucene, i nema potrebe menjanja sifre sem ako se nalog posle izvesnog vremena prodaje cetvrtom licu, onda taj koji kupi moze da promeni sifru, pozeljno je za njega.
  2. Zato postoje ocene, pa znas da li je neko pouzdan ili ne.
  3. Da, naravno, zarada posrednika je uvek ista (ne apsolutno vec relativno, mislim, nisam siguran), ali ako su popusti na PS Storu i sva trojica imate pravo na njih onda naravno da ce vas sve izaci jeftinije. Kazem ako imate pravo, jer popusti za PS+ pretplatnike se ne racunaju.
  4. Pa bas tako, moze i ne mora da znaci. Ali niko nije bio ispaljen, tj da nesto nije uspeo, uvek se na kraju nadje resenje.
    Zato za to ne brini, mozes mesati naloge jer se uvek snadje. Ali 90% se share obavlja na US nalozima, tako da bez brige.
  5. To sto sam rekao ko kada skida igru je radi sigurnosti, ali nije striktno pravilo. I ne znaci uvek tako, cak je verovatno da ti i nosilac u isto vreme skidate, jer ne smetate jedno drugom. Fantom i Nosilac nikako ne mogu u isto vreme, ali ostale kombinacije dolaze u obzir.
    Tako da mozes naravno, i ne samo Guest, koji god slot mozes uzeti sada, iako jos nemas PS4, jer ne brini ispaljen sigurno neces biti.