PS3 Hakovan?

Za sada neke igre ne rade i kako kažu u pitanju je software i biće updaetovan.

Call of Duty 4 Modern Warfare (black screen on startup)
FIFA 10 (hangs before startup)
NHL 10 (hangs before startup)
UFC 2010 Undisputed (hangs before startup)

update:
Za skidanje update-a igre i DLCa sa PSN-a potrebno je imati disk od igre.

Pa dobro mr robotnjik ako samo te 4 igre ne rade to je jako dobar procenat onda onih koji rade :stuck_out_tongue: negde procitah da su testirali oko 150 naslova i da su svi radeli sad ko ce ga znati dok ne probamo :slight_smile:

Kada Pekisa bude prodavao ove verzije sonija trojke ja odmah kupujem i zivim srecno i dugovecno do sonija cetvorke!!!

ne rade za sada… kako kazu, to ce biti reseno preko updatea

mislim da se niko nije setio da pocetkom septembra izlazi MOVE… drugo, sony prodaje mali milion svojih proizvoda koji idu uz konzolu: dzojstici, kamerice, kablovi, headsetovi… ako zbog hakovanja konzole skoci prodaja za par miliona (neko je reko da zaradjuju 20 dolara po konzoli, sto je potpuno nebitno i zanemarljivo), sta mislite koliko ce da skoci prodaja move-a, dzojstika, drzaca za move, punjaca za move, pistolja koji drze move, gume protiv klizanja move-a itd:))) prodaja hardvera ce drasticno da skoci (sta mislite koliko zaradjuju po dzojstiku:))), prodaja igara ce da ostane na istom nivou, nece da padne vec ce samo sporije da raste…

Da da, to je tačno, tu će zaraditi poprilično, mnogo više nego na konzolama, tu nema sumnje. Ja se samo bojim da PS3 ne krene putem PSPa od momenta kada se ovaj usb bude mogao kupiti za 10$.

reko sam ja za move ali u poredjenju sa kinectom move je zastarjela tehnologija…to postoji za wii jos od 2006 …a kinect je nesto posve novo…sto ja licno mislim da ce privuci puno vise ljudi nego move…

Ako je nintendo ds puko zbog piraterije,a prodalo se 120 mil konzola,ne vidim kako bi sony onda tek mogao da profitira na oveme,pogotovo sto je za izradu next gen igara potrebno mogo vise $$$$…Zasto bi softverske firme punile dzepove soniju,a da pritom ne zaraduju i same ili jos bolje idu u minus :poolparty:

isto kao sto je microsoftu sa xboxom isplativo…:slight_smile:

pa ne znam bas… i automobili na benzin su stara tehnologija jedno 150 godina pa se jos uvek masovno proizvode i kupuju:))) drugo, kinect kosta oko 150 dolara, a move oko 50… to sa tehnologijom nema bas mnogo veze, najvise zavisi od toga koje ce IGRE da podrzavaju oba sranja, kakav ce marketing da im naprave, kolika je CENA i milion drugih stvari… videcemo, meni je potpuno sve jedno jer me ne zanima ni jedno ni drugo, ali apsolutno.:slight_smile:

ma ne mislim ja tehnologija uopsteno nego move je nesto vec vidjeno i dosta iscrpljeno…drzanje djostika u ruci i mahanje…a kinect nudi nesto posve novo puno puno vise mogucnosti…neke nove igrice ce se pojavit sto jos nisu vidjene a move vecinom moze samo da kopira wii…zar ne?

da si ti ziv i zdrav, DS je i pored veoma siroko zastupljene piraterija OGROMAN finansijski uspeh, kako za nintendo, tako i za sve koji naprave kvalitetne igre.

kakvo crno pucanje, brate.

Pricao sam sa bratom od tetke koji je bio pre neki dan kod mene, i koji ima 10-11 godina i zivi u Svajcarskoj. On kaze da svi klinci njegovo godiste furaju Nitendo DS. A pre 2 godine sam letovao u jednom privatnom smestaju, i tamo je bio klinac 8-9 godina iz Nemacke, i on ima Nitendo DS, i on mi je isto rekao da svo njegovo drustvo fura Nitendo DS. Svi oni kupuju originale, za njih su to jako smesne pare, tako mi rece burazer. Rekao mi je i da on sam kupuje igrice od svojih para, da mu roditelji ne kupuju.

ma to jeste, slazem se, kinect stvarno moze da bude revolucionarna stvar, ali mislim da ce finansijski MOVE bolje da prodje, bas zbog te jednostavnosti i konzervativnosti, kao sto se sony zanosio sa procesorom sa 1932 jezgra i blu-ray diskom, a micro je ugradio normalan procesor u konzolu i hd dvd i pokidao sony u svakom smislu, po broju prodatih konzola, po grafici na multiplatform igrama zbog jednostavnosti programiranja itd (inace ja imam samo ps3, ali realno stvari stoje ovako). a sto se tice mahanja sa dzojstikom u ruci, zamisli mahanje praznim rukama:) ili kao okreces volan, brm, brm:) mislim da im je ovo samo razonoda, da jos malo produze vek ovim konzolama i verovatno eksperiment, za sledecu generaciju.

Da, njegove pare sa 11 godina. :smiley: Ali bogatim ljudima u razvijenim zemljama piraterija nije ni zanimljiva. Jesu smesne pare za njih, pogotovu igre za ds i psp koje su medjutim i dalje preskupe za nas (jos sa domacim cenama…)

Ali ti mogao si do sada i za malo para da se igras uz razmene. Kupis polovno odigras, zamenis za nesto drugo… Jeste smaranje, jeste da proizvodjaci igara nemaju nikakav profit od toga, ali je izvodljivo. Ne moras da budes bahat i igras sve sto izadje.

Zanimljivo posto mi je bio rodjak iz Kanade i on isto ima Nintendo DS 0_o

Treba samo malo citati po netu sta ko izjavljuje,nap. square enix,capcom ,konami zapretili da ce prestati sa podrskom zbog pirateije ,pa onda procitati nintendove izjave tipa zasto je opala prodaja igara u eu za 50%,a i zasto je 3ds najvaljen ovako iznenada …Sad naravno ne znam niti me nesto preterano interesuje ko tu dobija ili gubi,nego iz ovakvih izjava se moze doci do zakljucka da proizvodaci softvera ipak imaju uticaj na proizvodace hardvera …A sto se MS tice,on je i onako bio u poziciji daj sta das samo da se nekako pozicionira na trzistu konzola :lol:
I sad samo jedan primer kako i samom nintendu ide na ruku piraterija…
According to Japan’s Computer Entertainment Supplier’s Association, the top title for illegal downloads is Pokémon Platinum with 2,071,006 transfers worth ¥9.5 billion ($US103 million). Following close behind is Pokémon Diamond with 1,862,899 downloads.
Other popular pirated games include Dragon Quest IX with 1,551,085 downloads worth ¥8.8 billion ($97 million), Mario Party DS with 1,470,231 downloads worth ¥6.7 billion ($74 million), New Super Mario Brothers with 1,455,577 downloads worth ¥6.6 billion ($73 million), Mario Kart with 1,447,781 downloads worth ¥6.6 billion ($72 million) and Pokémon SoulSilver worth 1,129,469 worth ¥5.2 billion ($56 million).

The CESA record 19,347,668 downloads for the top twenty DS games. What’s the monetary effect? Damages totaling ¥86 billion ($941 million). No wonder Nintendo is so hot to stop piracy. It’s bleeding money from the Kyoto-based game company.

For comparison’s sake, PSP title Dissidia has been illegally downloaded over 5 million times, marking a loss of over $300 million. Time for Sony to crackdown harder on PSP piracy?

Ja sam licno prelomio da se zauvek drzim originala, i da nikada ne ukljucim taj usb u svoju konzolu, koliko god bio siguran i lak za upotrebu, tako da nastavak sage o hakovanju neprobojne PS3-jke gledam cisto iz radoznalosti, uz velike simpatije prema piratima. Stvarno mi se nikakvo petnjanje ne isplati, sa brojem originala koji se priblizava 20 vec posle prvih par meseci koliko imam PS3, jako neizvesnom sudbinom na Lajvu i zelji da imam bar nekakav siguran online, pristup PSN-u i mreznim servisima bez razmisljanja, bar nekoliko godina. Sve se vise okrece ka tome…

Istina. Ako mi se bog nasmesi, uzecu PS3 i nekoliko originala.

Pazi, 360 je ipak izuzetak sa piraterijom, jer bez obzira na postojanje iste prodaja igara i attach rate je najveći u odnosu na Wii i PS3. Uglavnom se svaka 3rd party igra, barem u USA proda 2x više na 360 nego na PS3, a u nekim slučajevima 3x. Problem sa PS3 je što “kaska” u prodaji igara tj, nikako da postane lead platform, kako u razvoju igara tako i u prodaji. Onog trenutka, kada se taj procenat slučajno snizi, stvari postaju još gore. Jednostavno, 360 se pojavio prvi, a kada se pojavio PS3 portovi su kasnili i većinom bili loši, potrošači su jednostavno stekli sliku da su 360 igre bolje i dolaze na vreme, te ih kupuju više iako većina ljudi napolju ima obe konzole.