PS3 Hakovan?

Gledam i vidim da se digla poprilična prašina oko toga da li je ili ne PS3 konačno hakovan. Naime, australijski proizvođač mod čipova i delova za konzole kaže da jeste (OzModChips) i uveliko postavljaju video zapise na YouTube kako bi dokazali da je u pitanju “prava stvar”

https://youtu.be/vqYorUwbG7k

https://youtu.be/8IDaGne0u-4

Iako video ne otkriva mnogo, ubrzo ćemo znati da li je ovo sve 100% tačno ili još jedan fake.

Hmm poprilicno dobro da bi bilo istinito, madaaa… :hm

ko uspe da otvori http://psx-scene.com/forums/showthread.php?t=64935 može videti raspravu o tome

kao i ovde ps3 modchip - PS3 - Gaming - Whirlpool Forums

update:
Izgleda da je prava stvar u pitanju, jer dotični mod chip proizvođač, koji je ovo izbacio, može da zatvori prodavnicu ukoliko je ovo fake. Sve u svemu, radujem se nabavci PS3a :smiley:

Evo i ja malo istrazio i izgleda da je stvarno prava stvar, cena kazu oko 120$.

A evo i kako ce soni kobajagi reagovati :D:

It was come to our attention that the ps3’s usb ports could potentially be use for piracy. To protect the consumer we have disabled the USB ports in the latest firmware update. Ps3 users can choose to buy a charge kit for there ps3 controllers for the cost of $70 if they wish to continue using there controllers after are optional yet required update, using usb port equipped items such as a computer will not work.

It was come to our attention that the ps3’s usb ports could potentially be use for piracy. To protect the consumer we have disabled the USB ports in the latest firmware update. Ps3 users can choose to buy a charge kit for there ps3 controllers for the cost of $70 if they wish to continue using there controllers after are optional yet required update, using usb port equipped items such as a computer will not work.
Nema smisla. Značilo bi da kupiš konzolu koja ima USB portove a oni su onesposobljeni zbog potencijalne piraterije? Pa sonijev šalter za tužbe bi bio preplavljen zbog ovakvog poteza.

cemu poenta?

Ma bre to je zezancija zato sam i napisao** kobajagi** :slight_smile:

haha, sorry, :smiley: :smiley: :smiley:

Cekaj, uzimas originale za Xbox a cekas pirateriju da bi kupio PS3? :slight_smile:

ikao sto rekoh, cemu poenta ovoga? mislim, ako pukne ps3, za mesec dana krece naplacivanje PSN-a a za onih 5 igara koje postoje kao ekslkuzive, pa to ste vec mogli negde da iznajmite konzolu i da predjete. Blu ray maxell disk kosta kod rodica u ns-u 450 din, plus 25gb skidanja + rezac. 120$ po chipu sto znaci 170e kod nas. pa sta reci? skupa igracka i dalje

Pa i taj modchip ce neko da kopira, pa ce neko da prekopira od toga pa cemo da dobijemo tutorijal… valjda :hm

Aha :smiley: . PS3 mi je par puta bio skoro u korpi, ali nikad dovoljno razloga da ga uzmem, Ovako odigraću šta treba ili kupiti cheap originale (U1, U2, MGS4…) a za ubuduće testirati svaki pre nego ga kupim.

Sve kontam što govoriš, ali mislim da se ovde najmanje radi o nama (sa ovog foruma), koliko o velikoj većini koja zna samo za ime Playstation i gde je piraterija najnormalnija pojava (Španija, Italija, Portugal i naravno, Istočna Evropa i Rusija). Meni lično nikada nije bilo dovoljno imati PS3 zbog tih 5 naslova, a sada mi se pruža prilika da barem proverim istog dana na obe konzole kako nove igre izgledaju. Nazovimo to “istraživanjem” :smiley:

u pravu si. Ja sam bio jedan od tih. Kad je izasao PS3 i Xbox 360, ja kao zagrizeni sonijevac, samo sam cekao dan kad ce da razbiju trojku da se igram ponovo kvalitetno, a o xbox-u nisam ni razmisljao. E sad to sto sam ja promenio misljenje ne znaci da su svi, recimo komsija koji zivi tri kuce od mene ce se danas napiti kad mu javim :smiley: :smiley: :smiley:

Skupa je stvarno investicija za pirate na ps3.
Verovatno ce biti onemoguceno igranje online i uopste konektovanje online, i jos ce svaki taj pirat da kosta odprilike po 1000 dinara.

Well, videćemo koliko će cena biti za mesec-dva, posebno kada ostali mod chip proizvođači krenu ovim stopama. Za online ćemo isto videti, mada je Mirosoftu trebalo 3 godine da skonta kako da doskoči flešovanim konzolama. Sa većom potražnjom za BR diskovima, i njihova će cena padati, sve u svemu, gomila ljudi će bez imalo problema uleteti u ovo, poseno sada kada je GT5 na pomolu.

edit:

e da, za sve ovo ne treba Blu Ray disc :smiley:

Poslao mi danas drugar link da bacim pogled…Mada dzaba posto sam vec uzeo svih sedam igara koje sam hteo da predem,a sad dok ne izadu i drugih sedam morao bih da cekam jos jedno tri godine :tmi:

Interesantno, jedva čekam nove informacije o ovome, pogotovo što sam čuo pre par nedelja nešto o tome i postavio ovde tread :slight_smile:

Evo sta je fora. Vi ne morate imati BR rezac ni diskove. Igre skidate, i prebacujete na usb; eksterni hard disk ili interni hdd od PS3.

A ni igre nisu uopste toliko velike. Ljudi misle, cim je to BR disk da je popunjen. Malo koja ga je igra popunila. Koliko znam samo je MGS4 bio pun disk.

Fora je u USBu koji svaku PS3 konzolu “pretvara” u debug unit, a svaka debug konzola ima opciju da čita sadržaj sa HDD, ili USB sticka ili externog HDDa.
Na usb-u se nalazi software koji se bootuje pre samog PS3 firmware-a, tako da patchovanje neće uraditi ništa posebno. Ono što je zanimljivo u vezi tog programčića na USBu jeste verovatnoća da će biti portabilan, tj da će svako moći da ga downloaduje i smesti na svoj USB, što dolazimo do toga, da ne trea dati 120$ na “official dongle”.