PS3 Hakovan?

Multiplatforme su i dalje bolje na Xboxu, na primer Red Dead Redemption, a o demou Mafije 2 koja nema travu u ps3 verziji ne vredi ni trositi reci! To je redovna pojava koja moze samo da ucvrsti sliku koju imaju potrosaci (izuzeci su jako retki, kao FFXIII). Ali da se stvari menjaju dokaz je to sto je cak i Gabe, koji je tvrdio da je ps3 potpuni promasaj i da Sony treba da napravi novu konzolu ispocetka, najavio na poslednjoj E3 konferenciji da ce PS3 biti lead platforma za konzolnu verziju Portala 2, sto je sokantno, imajuci u vidu njegov apsolutni prezir prema PS3. To je mozda i nacin da se oduzi za sramotnu verziju Orange Boxa za PS3. Iako su mnoga od tih poredjenja blago receno naduvana izvan proporcija, PS3 fanovi imaju itekako razloga da budu ogorceni. Mene i dalje fascinira njihova spremnost da tvrde kako je PS3 hardverski superioran iako se to ama bas nigde ne vidi osim na papiru. Ekskluzive, spreman sam u zivot da se opkladim, mogu potpuno isto da izgledaju i rade na xboxu, ako ne i bolje. Kao vlasnik obe konzole, uvek imam osecaj da je PS3 nekako pomalo inferioran, a za taj osecaj su definitivno krive multiplarforme (srecom vecinom kupujem ekskluzive pa me to i ne dotice mnogo)… Uglavnom zahvaljujuci Microsoftovom politici koja je podeljena izmedju Xboxa i Windowsa, Sony je uspeo da se potpuno oporavi iz vec izgubljene bitke i sada zapravo krece totalna ludnica sa motion kontrolerima, razbijenim zastitama i fransizama za koje smo mislili da ih nikada necemo videti u suparnickom taboru.

hardverski gledano su konzole gotovo identicne, razlike su zanemarljive, ali je kvalitet izrade ps3 neuporedivo bolji. zanima me vase misljenje, da su obe konzole lansirane istog dana i da su obe konzole jednake po pitanju piraterije (ili je obe imaju ili je nemaju), sta mislite koja bi konzola bila prodavanija i popularnija? ovako, sony je napravio veliku gresku, forsirao je napredne tehnologije za koje ljude boli k… nabudzio je cenu konzoli zbog toga, kasnio je datum izlaska, i onemogucio je pirateriju!!! ne znam sta su mislili da ce da postignu? ovo dokle su i pored toga dogurali je samo na staru slavu. tek od ove godine vredi imati ps3, cena je normalna, igre su bolesne. nadam se da su izvukli pouku za sledecu generaciju: amerika je najvece trziste na svetu (zajebite kinu), tamo se voze pickupovi koji trose 100L na 100km, a ne japanski hibridi i kola na vodonik, tamo se jede nezdrava hrana, a ne susi -> proizvod prilagoditi takvoj populaciji. sledeca stvar, zemljama treceg sveta je mnogo da daju 600e za konzolu (toliko je valjda bila kod nas) i 50e za original igre -> jeftin hardver i pirati. :slight_smile:

a molim boga da se pojavi i cetvrta konzola, tipa apple, posto su poceli da prave sve od igle do lokomotive, mislim da je konzola logican korak :slight_smile:

Naravno da bi PS3 bio clear winner u toj situaciji, ali upravo zato što se to nije desilo, došlo je do gomile drugih stvari. Ovako developeri i igrački mindshare su otišli na stranu Xbox 360 a PS3 je morao mnogo toga da dostigne ili uspostavi kako bi parirao. Svelo se samo na kaskanje koje je sada u finišu, a kako će biti dalje, ostaje još neko vreme da vidimo.

za njih su gaming platforme iPhone i iPad, jer je budućnost u handheld konzolama. Oni najviše smetaju Nintendu i Soniju, dok se MS koncentriše na dnevnu sobu, mada je tu i Win7 Mobile.

sve u svemu ja sam svojom konzolom prezadovoljan, ali bih voleo da imam i xbox (fleshovan) i to ovaj novi, po meni mnogo lepo izgleda, ne znam zasto ljudi kazu da je loseg kvaliteta. najbitnije je da postoji vise igraca na trzistu, priblizne snage, onda gejmeri mogu da budu samo na dobitku.

strasno je koliko se forsira handheld i 3D tehnologija, prosto mi nije dobro od toga.

Ovo je tako netacno,

Joj kakav kvalitet izrade kod sonija ,svaki put kad pocne plastika da pucketa oduzme mi par godina zivota:swear:

I pojavili su se prvi klonovi: Hack PS3 : Les clones sont là ! :smiley: :smiley: :smiley:

evo jos jedan razlog zasto ima vise igrica na xbox360 nego ps3…ali takodje pokazuje da je ps3 u pravi rukama jaci nego xbox sto se cpu tice…

Ma kakav Gears 2 i Alan, GEARS of WAR 3 all the way! :smiley: :smiley: :smiley:

Daleko od toga da su U2 i God of War 3 graficki najlepse igre.
Recimo meni je u grafickom smislu Assassin’s Creed mnogo lepsa igra od Uncharted-a (iako je AC open world igra) , a sto se tice GOW-a 3 izgleda lepo sto jes jes ali opet grafika nije najveci kvalitet te igre , najveci kvalitet te igre su recimo atmosfera i sama tematika.
Uostalom ako vec pricamo o grafici sacekajmo Gears-e 3 i Fable 3.

Inace da zaista nema gotovo nikakve razlike u hardveru izmedju PS3 i X360 i ako postoji toliko je zanemariva da je to smesno.

Ima nVidijinu graficku, sto koristi PhysX, i Cell procesor koji je jedan od najjacih na svetu.
Inace, niko ne pominjea Heavy Rain, a igra graficki prelepo izgleda.

Kada izadju igre za box koje izgledaju kao Uncharted 2 i God of War 3 onda pocni da dajes ovakve izjave. Niko ne sprecava Microsoftove timove da naprave ekskluzivu koja ce graficki da oduva sonijeve. A situacija je ta da, iako je izasao godinu dana kasnije, soni ima ekskluzive koje su graficki daleko bolje od microsoftovih. Sada cete da pocnete pricu kako gears 2 ili Alan imaju grafiku u rangu gore pomenutih igara, ali svako ko je odigrao navedene igre zna da to nema veze sa mozgom.

O ne, opet ta prica. Te igre izgledaju tako dobro iskljucivo zato sto je u njih ulozeno novca da se kupi najbolji i najtalentovaniji tim i zato sto su hteli to da postignu (Mijamoto, recimo, uopste i ne razmislja u tom pravcu, ne zeli svaki razvojni tim da ulozi tolike resurse u to da da njihova igra bude egzemplar iskoriscenosti tehnologije, jer je, naime, izrada takvih next gen igara djavolski skup posao). Dok sam ih igrao meni su kroz glavu prolazila pitanja zasto druge igre ne izgledaju tako dobro, a ne kako igram nesto sto nije moguce postici na xboxu ili PC-ju. I to je potpno jasno zasto, jer igre nisu samo nasumicno nabacan skup poligona. U2 i Gow3 koriste tehnologije koje postoje vec ko zna kolko dugo na trzistu, ali majstorski upakovane, uz genijalan level dizajn, detaljnost i animaciju protivnika. Postoji prostor da igre izgledaju bolje na svakoj platformi, kada bi to umeli i kada bi imali neogranicen budzet (halo reach na primer mozda ima veliki budzet, ali se vise orijentise na multiplay mehaniku). Gears 2, Alan Wake, Mass Effect 2 itd jesu flagship naslovi koji ipak izgledaju za nijansu losije nego najbolje sonijeve ekskluzive, ali nema govora o tome da izgledaju “daleko bolje” i to vec zalazi u domen licnog ukusa (Assasins Creed 2 takodje vizuelno rastura). Polako, dolaze nam Castlevania, Crysis 2… I Gears of War 3 koji vec na slikama izgleda potpuno u rangu Gow3 i U2. Ali ja necu da cekam neki trenutak kada mogu da dajem ovakve izjave, jer je logika na mojoj strani, PS3 fanbojevi ce uvek imati nesto za sta da se uhvate (kladim se da ce to sada biti GT5), i ovakve rasprave su manje vise besmislene i povrsne… Istorija nas uci da je za video igre lepota itekako prolazna.

I da se vratimo na temu, ovi klonovi Jigkick-a ce se prodavati po ceni od 20-40$.

Pa odlicno jos sad kad braca kinezi naprave klon klona onda ce mod cip da kosta 10 e i mozemo da narucimo po 10 komada :slight_smile:

Sony je nešto progovorio na temu:

Contacting Sony Computer Entertainment here in Australia resulted in the expected response from a Sony spokesperson; “we don’t comment on rumour and speculation.”

:smiley:

Dok nevidim, neverujem… Cim vidim kupujem.

Neigram online, jer volim pricu, tako da me ban nezanima, necu da dajem 5000 za igru koju 1-2 obrnem i cao. Cim dodje hakovana ps3, Perisa ostavi 1 za mene:-)

ma normalno sto bi neko bacao na originale 4000, 5000 ma i 1000 din da je ako moze jeftinije a ko voli online nek uzme koju voli pa nek cepa tako je i sa xbox a tako ce i sa ps3 jeftinije i lepse .ne znam sto ljudi koji se razumeju ne naprave lokalnu mrezu pa da spajamo konole a ne da idemo na njihove servere ,a to je verovatno moguce samo se niko ne zanima , [pokusano je sa xbox prosle godine ali nije nesto moglo ,a dali se nesto promenilo ne znam .Mislim da bi nas ovde sve zanimalo kako da se nademo na nekom serveru i da odigramo a ne da iddemo na live itd…