PS3 Hakovan?

Pa valjda da ih prebaci na eksterni hard preko backup menadzera. Jel ovo sada uopste radi samo sa imidizma koji se skinu s neta?

Inace, razmisljam da li uopste da koristim taj hak. Imam modovan xbox360, i vec sada dovoljno originala za PS3 da igram samo njih sledecih godinu dana, a planiram da kupim jos. Navukao sam se na originale. :slight_smile:

Ne svidja mi se ideja da rizikujem probleme sa online servisima. PS3 mi je jedina alternativa pored microsoftovih ban talasa. Sta sad, i za PS3 da bude slicna paranoja? S druge strane, ako zazivi, piraterija ce biti BOLJA nego na Xboxu. Radije bih onda koristio PS3 za pirate (nema smaranja sa rezanjem itd) a neflesovan Xbox za originale, bez obzira sto xbox ima odredjenu prednost kada su u pitanju multiplatforme.

Ludilo, valjda ce se stvari uskoro malo iskristalisati. Kad ce Sony vec jednom da reaguje, ubi nas nestrpljenje!

Pu, pu, pu!!! Jezik pregriz’o!! :slight_smile: Pa to i mene interesuje :S I da nema vise can’t read disc error-a i bakraca… Sony je dopustio ovo provereno… Cekali su na ovo oni sigurno… Najjace da im je trebalo ovoliko godina da urade ovo sto na prvi pogled ne izgleda toliko “komplikovano”??? :S

Pa za sad nema nista od objasnjenja dali ce moci neki iso skinuti sa neta da moze da se instalira jer za nas sa jadnog finasiski propalog balkana je najvaznija opcija :slight_smile:

Google Translate

Najbolji tekst trenutno…

MaxConsole - PS3 hacked, USB PS Jailbreak allows gamers to copy games directly to hard drive Po ovome ne trebaju nam Bluray diskovi i rezači nego samo skinemo i direkt na HDD.Al ko će skidat 50 GB…

Ma samo je par igara preko 15-20 Gb, ostalo je u granici kao i za 360.

i jedno i drugo.

Nešto razmišljam, zašto Sony, ako već može nešto da uradi po pitanju piraterije, nije to isto primenio i na PSP? Ako ništa drugo, barem su odatle trebali izvući pouke, jer je sistem praktično na life supportu što se tiče i prodaje, i samih igara koje izlaze za njega.

Ma debili… Sta fali Xbox-u?? Oni da su imali losu zaradu za PS1 i PS2 ne bi pravili onda PS3… Sve je to jedna velika obmana…

Nešto razmišljam, zašto Sony, ako već može nešto da uradi po pitanju piraterije, nije to isto primenio i na PSP? Ako ništa drugo, barem su odatle trebali izvući pouke, jer je sistem praktično na life supportu što se tiče i prodaje, i samih igara koje izlaze za njega.

Sigurno vec postoje teorije o tome pametnije od moje, ali ako zastanemo malo i razmislimo, piraterija stvarno moze samo da pomogne prodaju konzole, e sad, kako se to odrazava na prodaju igara… Verovatno lose, ali nedovoljno. Jednostavno receno, Sony ima veci profit u prodaji konzola, nego sto imaju gubitak u prodaji igara, u slucaju postojanja haka, i jedino mi takva, prilicno hladnokrvna i “ko sisa developere igara i izrazitu nelegalnost svega toga” racunica ima smisla. Druga mogucnost jeste da je Sony zaista nasamaren i da ne moze da uradi nista. Za PSP je, doduse, itekako uradio - nove verzije ne mogu da se flesuju, i to vec duze vreme, tako da tvoja konstatacija bas i ne stoji.

Dakle neko sedne i stavi na papir, to je prosta matematika za finansijske genijalce iz velikih kompanija. Medjutim, da li je to dobro za biznis i imidz proizvodjaca, buducnost industrije? To je drugo pitanje, ali ako rival Microsoft igra prljavo dozvoljavajuci pirateriju u samom startu, onda, zasto bi se Sony pravio pametan, pogotovu kada trenutno imaju jos i zaradu na konzolama. Pre toga verovatno nisu smeli da stavljaju na kocku poverenje developera, jer su zavisili od prodaje njihovih igara. Ruku na srce i Microsoft je banovao milion igraca, ali opet, samo da bi dozvolio nove verzije haka i na slim verziji, sto opet boostuje prodaju jos vise… I svi srecni, sem malih timova koji zavise od svake prodate kopije.

Dakle, Sony je napravio mnogo dobru zastitu samo zato, da u periodu dok su gubili na svakoj prodatoj konzoli ne bi razbili zastitu i tako im napravili komplikacije. Hteli su da imaju potpunu kontrolu nad tim kada da puste hak. Geohot nije naravno mogao da probije zli hipervizor, ali je uzburkao javnost. Sony mu je platio da se povuce jer nije bio pravi trenutak, a njegovo objasnjenje je smejurija…

Microsoft, na primer, u svakom trenutku ima tacan podatak koliko je procenata flesovanih konzola i u svakom trenutku moze da banuje sve njih. Online je divno sredstvo kontrole jer uvek tacno znaju procenat legalnih/nelegalnih zastupljenih konzola.

Istina. Dok me nije udarila ova finacijska kriza, svaku igru koju sam prosto uzivao igraci, nju sam kupio original ako je imala kod mene.
I sad bih kupovao, ali… :cash::cash::cash:

Dok ne mogu da kupim piratske igre na ulici, ja necu smatrati da je ps3 hakovan.

Da, PSPGo nije još “spreman” za učitavanje backup igara ali sa druge strane taj model potpuni komercijalni promašaj, čak i u Japanu, i ne poseduje ga veliki broj ljudi, tj, tržište/scena vredna hakovanja je minimalna i neinteresantna, posebno pored “stare porodice PSPa”. Verujem da čak nije ni zanimljiv mod sceni za hakovanje, jer po nekim pitanjima korak unazad u odnosu na redovnu PSP familiju. Takođe, soni je uložio velike pare u R&D Go serije i očekuje da se ta sredstva vrate a najbrži način bi bio da su ga ostavili ranjiovg na hakovanje. Međutim, ne, nabili su mu cenu i povećali sigurnost, što je protivno logici da žele da dođe do velikog broja ljudi i zarade.

Nisam siguran kolika im je matematika, ali recimo da Sony sada na svakom PS3 prodatom sistemu, recimo zaradi 20$ (malo sam velikodušan ali tek nedavno su izjavili da je PS3 profitabilan, tj da ne gube $ na prodatim konzolama). Ako uzmemo da će neko piratizovati barem dve 3rd parti igre, to je - 2 x 10$ od rojalitija za te dve igre (i minus neka sića od rojalitija za BR disk) i recimo da piratizuje bilo koju 1st party igru, dakle Sonijevu (GOW III, Uncharted ili GT5), to je sigurno - 50$, sve u svemu, total - 70$. Dakle, zbog ovoga mogu zaraditi na milion prodatih konzola 20MS i izgubiti (doduše, potencijalnih) 70MS na softwareu. Ovo zamišljamo u slučaju da su to samo TRI igre u pitanju. Pored toga, taj isti user neće trošiti pare na PSN (mape, igre, DLC). Zamišljam taj Sony board koji treba da donese odluku “o puštanju konzole u piratske vode” na osnovu ovih parametara :smiley: . Trenutni attach rate za PS3 je negde oko 7 igara po konzoli, i recimo da to čine četiri 3rd party igre i 3 Sonijeve, onda je matematika mnoooogo drugačija. Naravno, mogu prodati i 10miliona konzola, ali to je samo profit na kratke staze, jer te konzole više ne donose pare.

Malo mi je too much da velika kompanija plaća hakera da je više ne dira, ali sve je moguće u ovom svetu :bandit: . Što se tiče tajminga, mislim da nisu mogli gori trenutak izabrati, jer im dolazi GT5 i zbog ovoga bi mogli da izgube milione novaca. Da su imali kontrolu nad ovim, sačekali bi kraj predprazničke ludnice, uzeli sigurnu kintu i onda pustili ovo.

Jel mora na disku ili je dovoljno i na USB flashu? :smiley:

Ja zamišljam da će to ići kao na točenje. Poneseš hdd, spojiš ga i kažeš: “brate, natoči mi 35gb PS3 igara!” :smiley: :smiley:

Ne mogu oni komp da ponesu.
Nece moci da beze sa njim od policije :smiley:

Da, PSPGo nije još “spreman” za učitavanje backup igara ali sa druge strane taj model potpuni komercijalni promašaj, čak i u Japanu, i ne poseduje ga veliki broj ljudi, tj, tržište/scena vredna hakovanja je minimalna i neinteresantna, posebno pored “stare porodice PSPa”. Verujem da čak nije ni zanimljiv mod sceni za hakovanje, jer po nekim pitanjima korak unazad u odnosu na redovnu PSP familiju. Takođe, soni je uložio velike pare u R&D Go serije i očekuje da se ta sredstva vrate a najbrži način bi bio da su ga ostavili ranjiovg na hakovanje. Međutim, ne, nabili su mu cenu i povećali sigurnost, što je protivno logici da žele da dođe do velikog broja ljudi i zarade.

Pa nije samo Go, nekoliko poslednjih revizija PSPa nije moguće hakovati, već duže vreme nije moguće naći u prodaji stare verzije. Dakle rešili su to prostim apdejtom firmvera. Jedina logika u svemu tome jeste da time daju signal developerima jer PSP ima najveći problem u slaboj podršci tj nedostatku igara.

Nisam siguran kolika im je matematika, ali recimo da Sony sada na svakom PS3 prodatom sistemu, recimo zaradi 20$ (malo sam velikodušan ali tek nedavno su izjavili da je PS3 profitabilan, tj da ne gube $ na prodatim konzolama). Ako uzmemo da će neko piratizovati barem dve 3rd parti igre, to je - 2 x 10$ od rojalitija za te dve igre (i minus neka sića od rojalitija za BR disk) i recimo da piratizuje bilo koju 1st party igru, dakle Sonijevu (GOW III, Uncharted ili GT5), to je sigurno - 50$, sve u svemu, total - 70$. Dakle, zbog ovoga mogu zaraditi na milion prodatih konzola 20MS i izgubiti (doduše, potencijalnih) 70MS na softwareu. Ovo zamišljamo u slučaju da su to samo TRI igre u pitanju. Pored toga, taj isti user neće trošiti pare na PSN (mape, igre, DLC). Zamišljam taj Sony board koji treba da donese odluku “o puštanju konzole u piratske vode” na osnovu ovih parametara .

Ja mogu, vrlo lako. Pogrešna je pretpostavka da Sony gubi profit na nečemu što nikada ne bi ni prodao. Jedan značajan deo korisnika piratskog softvera prosto ne ni kupovao originale, već bi koristio PC ili modovan xbox360, i tu je čist profit na svakoj prodatoj konzoli. I ne samo profit već se, mnogo bitnije, stvara se navika i zavisnost kod takvih potrošača koji će pre ili kasnije preći na originale, u periodu dok PS4 ne bude hakabilan, recimo. Ideja je da se poveća prodaja konzola u siromašnijim delovima sveta gde je stopa piraterije još uvek ogromna i gde je iluzorno očekivati sada značajan profit od igara. Ali to su tržišta u razvoju. Microsoft je tako dobro usavršio tu igru sa Windowsom.

Trenutni attach rate za PS3 je negde oko 7 igara po konzoli, i recimo da to čine četiri 3rd party igre i 3 Sonijeve, onda je matematika mnoooogo drugačija. Naravno, mogu prodati i 10miliona konzola, ali to je samo profit na kratke staze, jer te konzole više ne donose pare.

I to zapravo ne mora da znači. Microsoftu su piratske konzole donosile na stotine miliona dolara godišnje samo od mrežnih servisa, arcade igara i sličnih gluposti. Ko kaže da neće kupovati DLC recimo. A profit je, baš naprotiv, na duge staze, jer se tako kupuju kupci. Prvi put daš malo besplatno, pa stegneš kaiš.

Malo mi je too much da velika kompanija plaća hakera da je više ne dira, ali sve je moguće u ovom svetu.

Pa, moguće je i da su mu zapretili tužbom, ili poslali ljude u crnom da mu objasne par stvari. Ali mislim da je korisnije takve ljude imati za prijatelje. Ne zaboravi, on je taj koji im je ukazao zapravo na propust koji je rezultovao ukidanjem podrške za drugi OS. Umesto da su to radili skupo plaćeni Sonijevi inženjeri, posao je besplatno odradio klinac.

Da su imali kontrolu nad ovim, sačekali bi kraj predprazničke ludnice, uzeli sigurnu kintu i onda pustili ovo.

Pa ne znam, i dalje mi se čini da će više zaraditi od prodaje konzola.

Gledao sam na stranim ps3 forumima i svi kazu da mozes samo da pravis instalaciju na interni ps3 hdd od orginal diska tako da po meni ako je to tacno i nije bas dobro resenje jer neke igre ne mozes tako lako da nadjes to jest iznajmis pozajmis i sl :slight_smile:

jedan pametni covjek je meni rekao a i ja sam ubjedjen u to …da svaki taj hack konzola ili kako vec dolazi iz same fabrike odakle je proizvedena od onoga koji je napravio koji zna o cemu se tu radi…pa onda priznanje daju tamo nekom malom koji je to pokusavao da ne bi ispalo da je ta firma to uradilo da preuzme dio trzista…zar ne???..

Upravo tako. Ali Soni se zeznuo zbog razloga koje je robotnjik gore naveo.

ma sony-u je ovo vatanje za slamku jer izlazi kinect a ps ima samo onaj move sto je vec zastarjela tehnologija…orao je nekako pokusat da se izvuce ali sumnjem da ce malo fleshovanja zeznuti xbox i njegov kinect koji mene barem ovo sto sam vidio odusevljava…:slight_smile:

Da 3000 i Go odolevaju. Prošle godine, posle E3, čovek bi pomislio kako će PSP dominirati posle silnih najava igara za njega. Čak je GT Mobile pukao. I od svega toga ništa. Posle ovogodišnjeg E3, stiče se utisak kako je i sam Sony odustao od PSPa. Što dovoljno govori o tome koliko ljudi realno kupuju igre za PSP a koliko ih igra piratski. A to sve vodi do toga da li će se praviti nove igre. Za proizvod koji je prodat u preko 50M primeraka i loša prodaja igara nikako nije dobra za imidž sonija, kako od strane prodavaca (bojkot PSPgo-a) tako i od podrške developera. Stvar je u tome što budućnost novih igara na PSPu izgleda sumorno.

Ja bih samo podsetio da kada se PS3 proda po ceni od 299 eura, Sony od toga ralno zaradi nekih 20tak eur. Ostalo ide na delove, proizvodnju, pakovanje, distribuciju, marketing i naravno deo koji ostaje trgovcima. Da ne pominjem uložen R&D koji je do sada progutao sve pare koje je sony zaradio iz PS1 i PS2 doba.
Što se tiče siromašnih delova sveta, koliko sam shvatio njima je namenjen PS2 kao privremeno (legalno) rešenje i ove godine Sony namerava da ih proda oko 6 miliona. Mislim da je rano za konzolu od 300 evra servirati trećem svetu koji ima platu od 100 eura.

Ako ljudi budu bili banovani sa PSNa, kako je onda moguće da kupuje nove mape i DLC? Što se tiče plana sa mamljenjem kupaca, možda i ima smisla, samo je meni lično svaki takav scenario koorporativnog ludovanja potpuno nestvaran.

Malo off, ali iz nekih mojih iskustava sa stranim kompanijama, mogućnost da ovakve stvari dolaze inside kako bi se poluveštački manipulisalo tržištem potpuno mi je nestvarno. Recimo, kada sam radio na nekim malim projektima sa firmama koje su sitni softverski pijuni, gledalo se da je sve ultra legalno, cc ili open source porekla. Čak nisam smeo koristiti Photoshop ukoliko nije licenciran. Poenta je u tome da se bude clean i da se ne prave mrlje zbog kojih cela firma može da nestane jednom odlukom suda ili privredne komore. Tako se to radi na najnižem nivou učešća u ekonomiji i prisustvu u informatičkoj industriji. E, sada mogu zamisliti sve to na nivou velikih kompanija i istovremeno rizik ako se nešto pokuša raditi u pravcu manipulacije tržišta putem piraterije. Ako bi ijedan dokaz o tome dospeo van sonija, mogli bi ladno katanac na firmu da stave. Potpuno mi je neverovatno da neko telo takve firme može doneti tu odluku i posle toga otići na piće kao da je bio još jedan radni dan.
Ali opet, možda sam ja to samo naivan :smiley: