PS3 Hakovan?

Smislice nesto, samo da dobiju pare. Odatle je PDV :smiley:

Sigurno, i to će kupovati samo oni koji su “nesigurni” ali verujem da će u narednih par nedelja doći do toga da se taj program bez problema može nabaciti na bilo koji USB i pokrenuti u PS3.

Haha.
Cetiri godine su radili kojekakve zajebancije ,hardverski ga provaljival,ihackovali deo po deo,trazili G tacku,ovo ono,da bi odjednom resenje bio obicni usb loader.:smiley:
Meni nekako zvuci naivno.

Realna opcija je da je Sony jednostavno pred sezonu “pustio hack” sto ce svakako boostovati prodaju pogotovo sto za koji mesec izlazi Gran Turismo a prevazisli su period kada su imali gubitke po svakoj konzoli.
A postoji i druga opcija gde je sve ovo jedna velika patka.:smiley:
Generalno ne dotice me previse ,nije mi problem da ako me neka ps3 ekskluziva zanima nabavim original.Nije to Bog zna koliko novca,da bi se gubila draz igranja originalnih igara.Ali vrlo je moguce da ce masi ljudi znaciti.

A iskreno voleo bih da ni xbox 360 ni ps3(potencijalno) nikada nisu hackovani … :frowning:

Potpuno isto i ja razmisljam, s tim sto ne bih voleo da xbox nije hakovan. :slight_smile:

Videcemo… Za sada zvuci mnogo bolje i od jtagovanog xboxa. Potpuno stealth i ne zavisi od firmvera, bez ikakvih modifikacija i otvaranja kucista, ogromne usb hardiskove skoro svi vec imaju, a program je kao neka portabilna verzija koja ne ostavlja trag u sistemu. Ne ulazeci u motive i razloge kako je do toga doslo - ako bi zaista tako bilo, to bi bilo zaista fenomenalno.

Mada sam ja vec pokupovao skoro sve vredne ekskluzive, juce mi je stigao konacno i God of War 3! Ima nesto lepo i u originalnoj, “netaknutoj” konzoli,

Nego, Peco, vidim prodajes gomilu igara za PS3. :slight_smile: Nekako se poklopilo sa ovim najavama… :smiley:

Hahaha,da.:smiley:
Od igara je jedna moja,ostale su bratove od danas.:slight_smile:
Sibnucu posle oglas.
A i odigrao sam sto me zanimalo.
Izvinjavam se na offtopic-u. :poolparty: :poolparty: :poolparty: :poolparty:

Evo utisaka ljudi koji su ga dobili za dalju prodaju:

A full blue-ray game backup takes around 90 mins.
You can play Online from the backup.
Can’t skip videos playing a backup game.
It doesn’t matter wich game is on the blue-ray drive to boot a back up game.
Once the program is installed, you can’t remove it, ever.
The USB must be conected at all times.

U Evropi, za sada košta 100 eur.

novi video:

Hahahaha znao sam da ce biti neki ultra jednostavan exploit kao i na iPhone 4ci sa PDF-om. To je jedino sto je preostalo posto je sistem jezgara kao celina prakticno ne moguce hackovati.

Iznajmis 10 igara na jedan dan za 5000 dinara i kopiras sve na hard. Vratis igre i uzivas :smiley:

Mada ovo ce sony ubrzo patchovati tako da se ne bi nadao igri na PSN-u.

Za sada može da se igra online. Da bi se to sprečilo, prvo Sony mora dobro da prostudira šta će “tražiti” u konzolama koje imaju instalirane ovaj program i način na koji će to tražiti a pri tome da ne banuju ljude koji su čisti. Ne verujem da će biti toliko efikasni, barem ne u prvih 6 meseci. U svakom slučaju, biće dosta ljudi, kao i u slučaju sa 360, jedna konzola za online, druga za offline.

Dali ovaj mod cip ce da radi ili ne nije toliko ni bitno bice skup skoro koliko i konzola ja puno vise verujem projektu Team Jungle i Team Hades koji rade na hakovanju roma bd i hak ce biti besplatan :stuck_out_tongue:

Ovo nije mod chip. ovo je jednostavno programce koje se kopira na USB HDD ili Flash.
Ali koliko se secam, neko gore napomenu da se USB programcici pokrecu pre samog OS-a, pa kako ce to da rese pachovanjem?

isto kao sto su ubili JTAG na xbox-u, ne brini aleksa, japanci su mnogo pametniji od nekih par ljudi iz land down under

Ma, sve su to gluposti. Sony ima načina da spreči šta god hoće i da pristupi kompletnoj arhitekturi. Instrukcije za učitavanje bekap menadžera pre OS-a postoje negde u memoriji ili na hard disku, kao na primer kada imaš boot opcije windowsa. Prvim sledećim apdejtom to mogu da ukinu, siguran sam. Kada bi to hteli…

Ovo je neka specijalna usb fleska i radi i na slim konzolama znaci sony moze da zakljuca usb portove ali vec sada postoji Firmware fora vracanja predhodnih verzija na hdd :stuck_out_tongue:

Naravno da mogu to onemogućiti. Stvar je u tome, što se firmware sa ovog USBa podiže pre os-a zbog mogućnosti da je upravo os ili firmware sjeban na samoj konzoli, tada update ili novi firmware sa USB ima prednost i učitava se, tj “sređuje” stari firmware. Soniju treba neko vreme da nađe alternativu za ovaj metod. Vreme je bitno u ovoj situaciji, a ova stvarčica će za par dana biti u “divljini” i doći do ljudi sa scene, ako već nije u rukama većine modera. A tada će već biti kasno za zapušavanje rupa, jer će ih pronalaziti sve više i prilagođavati. Na jednom od videa, postoji mogućnost da se izbegne mandatory update. Onog trenutka kada scena kaže da je novi update “ok”, može da se instalira. Videćemo narednih dana kako će pre svega sam Sony reagovati.

Isto kao sa iPhone-om, zato se hack i zove Jailbreak :slight_smile:

Videćemo narednih dana kako će pre svega sam Sony reagovati.

reci ce: “jeste srecni sto smo vam pustili hack?”

Koliko je providno sve ovo! :slight_smile: Tacno su cekali da “novi” xbox 360 bude modovan opet i da onda puste i ps3! Nisu ni oni ludi! Treba sada nabaviti toliko originala, pa ih snimiti! Nadam se da ce u skorije vreme biti nekog boljeg resenja… Btw, ovo je teska navlakusa za ovaj usb… Kao sto neko rece, bice ga na svakom torentu 100% za koji dan…

Samo ne znam cemu je poenta ovoga kada uskoro nece moci na net ako pocnu da banuju? Ja idem u PS3 igraonicu i obicno igram Uncharted 2, Killzone 2, ili MAG, neki put SP, neki put MP (sem MAG, koji je sam MP), i iskreno, ne bi mogao da zamislim PS3 bez interneta. Imaju toliko sadrzaja i raznovrsnosti da je to nenormalno. I onaj PS3 home sto mu dodje kao neki MMORPG, Ali slazem se sa svima koji kazu da meni treba biti malo user friendly.

Radi i na PS3 slim modelima:

Šta će ti originali?

My bad… Nisam citao da moze na usb da se prebace igrice! Zaneo sam se s ovim klipovima gde ubacuju originale, pa onda igraju nesto s harda… Inace, Ps3 imam jedno 2 godine i nikada nisam razmisljao da ga prodam… Ako ispadne sve kao sto se prica, nadmasice prodaju Xbox-a preko noci… I ima li neki video o tome kako prebacuju originale na usb?