Problem sa ventom na grafickoj

Nemam integrisanu grafiku :confused:

Poslato sa LT30p

Deeeeem! Probaj ovako, za svaki slucaj: Izvadi graficku i upali komp, mozda ipak imas integrisanu.

Ma znam da nemam, nemam nikakav video izlaz na ploči.

Poslato sa LT30p

Auuu koji bedak… Jesi probao da izvadis bateriju sa maticne?

Jesam, i bateriju sam desetak minuta držao van, i na jumper sam probao reset BIOS-a, ništa.

Poslato sa LT30p

Je l’ mozes da udjes u BIOS? Sta kaze unutra? Je l’ prepoznaje graficku?

Ne mogu da udjem u BIOS, karta ne prolazi POST.

Poslato sa LT30p

Nista onda, servis ti je jedina opcija posto oni imaju sigurno rezervne graficke. Ponesi tvoju novu graficku i kuciste, objasni sta se desilo pa vidi da li oni mogu da pomognu. Licno mislim da treba novi BIOS da se stavi.

Na benchu kažu ne treba, ali kao što sam rekao već mi je BIOS pravio problem. Uzeo sam ploču još kad je izašla pre dve i po godine, i imam na njoj prvi BIOS.

Poslato sa LT30p

Sta si uradio na kraju?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Odneću u servis ceo komp u ponedeljak, očigledno nova grafička nije kompatibilna sa nečim.

Poslato sa LT30p

Da poludis. Razumem kako ti je, i ja sam se dugo mucio sa tim besnim kartama doduse iz drugog razloga. Treba da ti odobre zamenu za drugog proizvodjaca ili mozda i drugi primerak bude ok.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Što je najgore nova karta radi tj. ispravna je, problem je izgleda ploča.

Poslato sa LT30p

Azuriras bios ako to ne prodje, zamenis Plocu u … lakse to nego da se cimas vise, ali komp menjas ovo menjas ono i ispadne 300 evra…

Update-ovao bih ja BIOS odma, nego nemam zamensku grafiku da uopšte upalim komp, zato moram u servis da nosim.

Poslato sa LT30p

Popravljen pc, bio potreban update BIOS-a.
But wait, there’s more!
Naravno novi problem. BIOS očitava da imam samo jedan štap od 2GB a u stvari imam 2x2GB, a windows čita 4GB ali kaže 1.96GB usable. Dobiću sraćku od ovog PC-a, čim dobijem priliku uzimam PS4.
EDIT: Sve u redu, samo sam zamenio mesta štapovima, očigledno pamti gde je koji bio.
EDIT2: Scratch that, nije sve u redu, ne radi zvuk. Sutra ću sa time da se bakćem, sad nemam ni snage ni živaca :smiley:

Iiiiiiiiiiiii ništa. Sad zvuk neće pa neće. Novi drajveri, menjan i front panel na HD Audio i AC97, zvuk ne radi ni napred ni pozadi, ni na zvučnike ni na slušalice.
Jel ima neko neku ideju?

Pokreni linux sa usb flesha-ubuntu i pokreni live da vidis da li radi zvuk, dosta stvari na PC zna da bude ne kompatibilno

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako to da uradim? Jel ima negde tutorijal?

Poslato sa LT30p

Je li ti zvuk ide preko audio izlaza ili HDMI? Ako ide preko HDMI, a monitor nema zvucnike, idi na audio opcije i na onaj “High definition audio device” idi na advanced ili properties i udari disable. Retartuj i vidi da li tako radi, trebalo bi da daje zvuk sa audio out