Problem sa ventom na grafickoj

Kada uđe komp u windows karta baš krene da se čuje, nije kao da se povećavaju obrtaji neko kao da testeriše. Primetio sam da to kada se desi, obori se RPM sa nekih 1500-1600 na <1100. Dešavalo se to i pre ali nekih 5 minuta kada se uđe u windows pa nisam ni primećivao. Kartu sam očistio pa kapiram da nije ni do toga.
Šta može da bude problem?

prasina na ventiloatoru i osovina, da li tandrce bukvalno?

Nije baš da tandrče jako, ali ipak je dovoljno da me iscima :smiley: Temperature su još uvek dobre, 35-36C u idle i 60C u igrama.
Nije valjda da moram da rasklapam ventilator? Iskreno, nemam muda to da uradim, cimanje mi je da ne zeznem nešto još više, a novi vent za ovu moju grafičku nema nigde kod nas.
Inače grafička je MSI 6870 Hawk.

On je od prasine 100%, nema sta drugo ili CPU ventilator, Ocisti kuciste od prasine, usisaj i skini prasinu sa rebarca za hladjenje sa hladnjaka CPU i GPU

CPU vent nije, 100% je grafička. E sad je problem kako da rasklopim ja tu grafičku pa da je detaljno očistim? Ja sam usisao i izduvao prašinu, ali se očigledno to zavuklo negde unutra.

Moras i da podmazes ventilator ako mislis da ne tandrce vise. Sigurno da negde ima original da se kupi a i ako nema lako se neki obican nabudzi da radi lepo :).

Podmazes ovako ako ne zelis da rasklapas ceo ventilator i skidas onu belu platnu koja drzi osovinu, ako to neces moze i ovako:

a sto ne bio dao da ti to neko ocisti?Nemoras da ga nosis u servis,pozoves nekog lika sa SK-a[a 70% ih je iz BG-a] castis coveka i ocistice ti sve to kao da je day one,a mnogima je to i hobi pa ce ti dzabe to sve uraditi jer to nije neki posao.

Sta je SK ???

to ti je forum pod nazivom svet kompjutera,oni ti izdaju istoimeni IT casopis,ima mnogo dobrih likova tamo,dok je sa druge strane po meni bench :ne: upropastili su ga…

Jaaaaaaaaaaaoooooooo Svet Kompjutera, gomila klinaca koji se bore protiv piraterije, gomila losih i iskompleksiranih moderatora a svi vuku sa torenta ko ludi. Bio sam clan njihov i 3 puta banovan zbog necijih kompleksa. Po meni… forum za izbegavanje i kad uporedim ovaj forum i SK forum, nebo i zemlja razlika. Ovo je svetski ozbiljan forum sa odlicnim moderatorima i administratorima i ozbiljnim ljudima a ono je gomila klinaca punih komplexa. Ovo je samo moje misljenje, ne zelim nikoga da uvredim…

@intruder ne pametuj kada si koristio skracenicu reci coveku sta je. SVET KOMPJUTERA 11/2013

resenje koji ti je rekao covek je pravo ako znas da rasturis i ocistis prasinu znces i gde da kanes kap ulja, mislim da moze za masinice za sisanje, nemoj suncokretovo jer moze da zapece :slight_smile:

Nije mi problem da nabavim ulje ili mast za podmazivanje, nego mi je problem da ja to rasklopim a da ne pokvarim nešto.
Ako zna neko neki servis gde da odnesem, a da me ne oderu za to sitno, neka kaže :slight_smile:

Poslato sa LT30p

znas da izvadis grafiku i da vratis znas, onda lepo izvuces is PCI-e slota nadjes to mesto kada skines ili cak ne moras da skines kapnes, sve vratis i upalis opet PC nema tu neke nauke.

Neces nista pokvariti, samo polako i ne cimaj mnogo. Rasklapao sam ja graficku pre nekoliko meseci, nije uopste toliko tesko kao sto ti se cini na prvi pogled. I obavezno uradio ovo sto ti je rekao Mirko:

usisaj i skini prasinu sa rebarca za hladjenje sa hladnjaka GPU

Meni je na tim resetkama bilo bas dosta prasine a usisavao sam graficku redovno.

Evo gledam sad, nije problem da se skine hladnjak sa PCB-a, drži se sa samo 4 šrafa, frka je kako da skinem ventove sa hladnjaka.
I za pastu, imam neku cooler master od procesora, da li može ona? I koliko da stavim?

ako se ne greje mnogo to ne diraj za sada. samo ventilator namesti, malo kada se opustis prike bice vrsan serviser od tebe :wink: ziveli

Da se javim, odneo sam juče grafičku na reklamaciju, ispalo je da je još uvek u garanciji, nego su u prodavnici još kada sam kupovao umesto 3 godine napisali da važi 2.
Pa sad, da li neko ima iskustva sa Alti servisom i za koliko reše problem?

Zakonski 40dana svi to postuju, alti je uvoznik a maloprodaje winwin :slight_smile: ista firma.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zakonski po novom 15 dana bato, skoro mi bila inspekcija hehhehe i bas sam pitao za to, 15 dana pa se ti cesi po glavi…bilo je 45 dana pa 30 i sada je 15 dana

Sent from my HTC One X using Tapatalk

15 dana samo da mi se jave da je stigla grafička u servis ili i da reše problem?

Poslato sa LT30p