Problem sa ventom na grafickoj

Po zakonu mora da ti vrate pare, oni hoce da podvale neki krs od grafike klasika… Nasi uvoznici samo uvoze lose komponente malo skuplje mnogo malo ko sto se desilo tebi nema i kada bude veca cena… Namucili te @nikola bitno da ti uzeo kes sada mozes da bitas :wink:

A koju si grafu vratio?

MSI 6870, svirnula i rekli iz servisa da ću da dobijem zamenu.

Poslato sa LT30p

MSI R9270X ako povisis budzet za jos 1k.

Ma to i jurim, samo je frka gde naći. Sutra ću da izvrtim brojeve svih mogućih prodavnica pa ću valjda da nađem.

Asus R9 270X-DC2T-2GD5

Pa u tom slicaju su trebali 7850 ili po meni najrealnije r9 270, a ne 260 smejurija :slight_smile:

Zato sto u Win Win-u dobijes tiganj ili mikser na poklon uz kupljenu konzolu, zato je to tako :smiley:

Uzeh sad Asus R9 270X. Čime da počistim stare drajvere, koji program je najbolji?

Poslato sa LT30p

Nova karta i novi problemi. Failuje na POST-u, ne čuje se nikakvo pištanje i ne baca sliku. Fanovi se pale i rade, ledovi na grafici svetle zeleno, ali led za gpu na ploči svetli crveni. Odneo sam grafičku odma u servis i kod njih radi.
Šta bi mogao da bude problem?

Koje napajanje imas? Moguce da je to u pitanju. Koja ti je maticna?

Napajanje Seasonic SS-520GB a matična je Asus M5A97 EVO.

Poslato sa LT30p

Hmm, napajanje mi deluje u redu, s’ obzirom da R9 270x trosi 195 W kada je “under load”. E sad, moguce da je maticna problem. Pre koliko godina si je uzeo? Proveri jos jednom da li je sve prikaceno kako treba, vidi da nema prasine, sve proveri dva puta.

Izvor za potrosnju struje R9 270x: AMD’s Radeon R9 270 graphics card reviewed - The Tech Report - Page 8

Mislim da je u redu prikačeno, 20 puta sam skidao i vraćao :smiley:
Ploča je isto valjda u redu, prošla grafička je radila dobro, a i matična nije imala kad da crkne. Da li je moguće da BIOS očekuje 6870 i zato odbija ovu novu da prihvati? Resetovao sam BIOS svim poznatim metodama. A matična mi je već pravila probleme sa priključcima, odbijala je na nekim sata portovima da prihvati HDD posle menjanja, kažem kao da su od prošlog ostali podaci.

Poslato sa LT30p

Je li imas onaj pomocni video out nazad na kucistu? Ako imas, prebaci video na nju sa drugom grafickom, pa onda instaliraj drajvere za tu graficku, i tek onda mozes preci na nju

Nemam, uradio bih to odma. Nemam ni neku rezervnu grafiku.

Poslato sa LT30p

Au bas nemas srece. Gde si uopste nasao 270, s obzirom na nestasicu?

Meni deluje kao da je neispravna graficka, ko zna sta su ti uvalili. Idi direktno u njihov ovlasceni servis, da provere na licu mesta, da ne cekas.

Odneo sam im odma, i predamnom su probali i video sam da radi, znači grafička nije neispravna. Iskreno mislim da je u pitanju konflikt ili BIOS-a ili drajvera, odpočetka mi je ubagovan BIOS, nekoliko puta mi je sam overclockovao procesor i jedino sam uspeo da resetujem BIOS iz njega samog.

Poslato sa LT30p

pa odnesi i kuciste sa grafom i neka ti je ubodu u maticnu i neka probate na licu mesta da li radi ili ne

A da probas da update-ujes BIOS? To bi moglo da pomogne. Skini graficku, udji preko integrisane grafe u Windows, skini novi BIOS (ukoliko postoji) i instaliraj update. Imam i ja Asus-ovu plocu i pre neki dan mi je izasao novi update za BIOS. Ubacis samo taj fajl sto skines, na root USB-a (neka ti bude samo taj fajl na USB-u) i posle toga udjes u BIOS, odes na opciju ASUS E.Z Flash i tamo udjes na taj USB, izaberes fajl i pokrenuce se update BIOS-a.