Prevencija RROD-a

Nikola ti je lepo odgovrio.
I što ti je on rekao, ne pomeraj Xbox, pod tim misli ne pomeraj ga iz Vertikale u Horizontalu i obrnuto, niti ga secaj sa jednog mesta na drugi, ako ti je disk ostao unutra. Ništa ti Xboxu neće štetiti ali disk će ti se gadno izgrebati.

a posle igranja da vadim disk ili ne? posto na ps2 nisam vadio uvek disk jer sam igrao istu igru više puta za redom…

Vadi disk, zato što može žestoko da ti se ogrebe, ako se zaboraviš i pomeraš xbox sa diskom.

ako xbox ugasis normalno, nema opasnosti po disk, kolko god da ga pomeras.
ja nikada ne vadim disk iz xbox-a kada ga ugasim pa nosim kod drugara, i nikada ni jednom disku nista nije bilo.

problem nastaje kada u toku rada (dok xbox cita disk) pomeras, onda se disk ogrebe zesce.

i, nisam 100 % siguran, al mozda ako je citao disk u trenutku kada je nestalo struje, mozda je bolje da ga ne diras uopste dok ne dodje struja, pa tada upalis xbox pa normalno izvadis disk.

u svakom slucaju, ako je sve ugaseno kako treba, nema nikakve frke slobodno drzi disk unutra.

Čudno.
Dok je bio ugašen i dok je disk bio unutra ja sam ga nešto iscimao (nisu bitni razlozi), i kad sam ga upalio samo mašinka, i mogao sam da bacim disk.

Sada me irreal podseti, kada sam ja pomerao Xbox u kome je bio disk, nije se ogrebao. Možda je do modela čitača? Ali zašto rizikovati?
Samo ga pusti dok dođe struja u sve će biti u redu. Ako ga budeš na silu vadio postoji velika šansa da iscimaš onaj deo što vrti disk, pa posle neće lepo da ti radi.
Znači ukratko: Ne diraj disk ako ti je struja nestala, i ne cimaj Xbox dok je uključen.

Momci sta je to toliko unapredjeno kod JASPER-a u odnosu na ostale maticne ploce koje su izasle i na kojem principu je kod njega uradjeno hladjenje?

Moja konzola je s jasper maticnom i primjetio da nakon 2,3 sata ige iza konzole osjeti se toplina a i kad pipnem kuciste mada mala i onda drugi put kad pridjem hladan vazduh tj hladniji… reakcija : WTF?

normalno je… ne moze da bude hladna…

brajo nisi skontao…konzola je upaljena citavo vrijeme samo sto je jednom topla a drugi put hladnija (nakon 2 sata igre topla a nakon 3 hladniji zrak izlazi iz nje a ni kuciste nije toplo)
To mi nije jasno… Toplota nije velika nego se samo blago osjeti

^^
Zbog toga sto covek nemoze da meri temperaturu objektivno. Tj, zapravo ono sto covek oseca kao toplo ili hladno jeste u stvari snaga kojom on nekom telu predaje toplotu. Da ne mrsim previse, moguce je da ti se posle 3 sata ugrejala ruka pa ti je taj vazduh delovao hladnije.
Vlaznost vazduha, vlaznost tvoje ruke, toplota ruke, provodnost materijala i brzina kretanja fluida ili gasa mogu da uticu na to kako ces ti neku temperaturu osetiti.

Hlađenje Jaspera bejbi :rock:
Kod mene je na Falconu posle 2 sata mlak, posle 3 sata topliji, posle 4 sata topliji, i onda taman :smiley:
Bolje da ti bude hladan nego topao.

e sad vidi … ako gledash konzolu od napred, levi kuler uvek izbacuje topliji vazduh od desnog… znaci moguce da mislis da je do toga… ili… ako stavis ruku na 5 sekundi oseticesh malk vazduh… ako drzis jedno 10 sekundi bice josh toplije :smiley: kao sto rece duschan . tako da proveri ipak opet… jedino ako drzis boox blizu zamrzivacha moze da se hladi a ne greje :smiley: salim se… ali ipak proveri ovo sto rekoh

aaaaaa… obozavam ovaj forum !!! Uvjek cujem nesta pametno :slight_smile:

Ne skreći sa teme i ne pričaj takve stvari, počećeš svađe.

Sad se sjetih kad sam prvi put vidio PS3 u igraonici… Sad cete se smijati al majke mi tako je bilo :
Elem, postavlja se LCD 37’ na zid, kod stolara se izradjuje poseban “ormaric” za PS3 i napokon dolazi PS3 (nekim kanalom jer je dosao 2 mjeseca nakon premijere) Stavlja ga covjek u ORMARIC koji ima samo jednu malu rupicu za kabal a napred se zakljucava i moze se konzola vidjeti kroz staklo dakle protok vazduha 0% Nakon sat vremena divljenja i igranja osjetimo da nesta smrdi - otvara se ormaric i toplotni udar!!! Konzola se nije mogla drzati koliko se ugrijala! Nekako izvadimo, stavilo da se hladi, iscupamo kablove i opet radi…I danas dan ta ista konzola radi

I jos uvek nije dobila RROD??? Nemoguce da toliko radi taj ps3

Ne može ps3 da dobije RROD.

gde si pobogu chuo da RROD moze da dobije PS3 nemoj da pises takve gluposti…

Nemojte jos coveka da tripujete da ne moze da se pokvari. Moze da se pokvari ali se to ne zove RROD, to je samo na xboxu.

Nema RRoD na PS3 ali ima YLoD.