Prevencija RROD-a

da li je neko vec do sada razmisljao nesto na temu sta raditi sa novim xboxom? sta uraditi preventivno da se ne pojavi RROD? ja sam nasao neke linkove na netu koji mislim da su korisni…

pa uzmi Jasper verziju i nema potrebe uopste da razmisljas o tome a ukoliko nemas Jasper konzolu onda X-Clamp fix i to je to.

ja neshvatam zasto da ne drzimo konzolu vertikalno (ja imam jasper elite i drzim ga vertikalno)

Zato sto je mesto na kome vertikalno stoji glavno gde vazduh moze uci (ventilatori izbacuju vazduh iz konzole) - blokiras dobar protok vazduha. Ocigledno zar ne?
Ako je tesko shvatiti stavi ruku kod ventilatora i na desni deo konzole (koji je blokiran kad je drzis vertikalno) pa razmisli o tome sta osecas.

ma to znam ali svi kazu da kad drzite vertikalno ima bolje hladzenje zato sam ga malopre stavio horizontalno

pa i jasper ima porebleme sa rrodom. a da, jasper sam i kupio pre dva meseca, nego posto jos nisam odradio mod nisam ga palio uopste. planiram ovih dana da uradim onaj mod gore sa linka pa ce sezona igranja da pocne… inace i kada na starijim revizijama na vec rrodovanu konzolu ili konzolu koriscenu bez fixa odradite fix uopste ne znaci da ste resili problem zauvek. do sada koliko pratim pricu oko x360, najbolja varijanta jeste da se na novu konzolu odradi fix…
sto se tice drzanja same konzole vertikalno, tada ni opticki uredjaj nije u prirodnom polozaju pa se vremenom potrosi plastika i on prestane da otvara fioku. tj hoce da radi samo u horizontalnom polozaju. ima puno razloga zasto je bolje da stoji horizontalno…

ja sam je sad postavio horizontalno ali vertikalno mi ipak izgleda lepse ali cu drzati horizontalno jer je izgleda sigurnije
e jel mogu da stavim neku krpu odozgo dali ce smetati hladzenju??

Odakle ti ovo ? U zabludi si,srecom.Igraj slobodno tog jaspera koliko hoces kakvi fix-evi,kakvi modovi i bakraci.:slight_smile:

niko mi nije odgovorio ovo za krpu?? (neko ce pitati zasto) pa zato da nebih ogrebao xbox cuvam ga ko oci u glavi do danas sam imao sve one nalepnice na dvd drajvu, na oba joy-a i ostalim mestima malopre sam ih odlepio izgleda mi malo lepse :slight_smile:

itd. itd…

smanjen je procenat rroda jer se sama konzola manje greje zbog celokupnog procesa proizvodnje i tehnologije nacina izrade cipova… ali to moze da znaci samo da ce se rrod npr pojaviti nesto kasnije.

inace ne bi valjalo da drzis krpe ili bilo sta na njemu zbog hladjenja, opet… :slight_smile: cuvaj ga, pazi, i brisi prasinu i sl, to ce biti najbolje!

mislim da su sva 3 snimka fake…a mozda i gresim :/…ali na youtube-u ih ima gomila

p.s.moj prvi post,pozdrav svima!

ma ja ne verujem da Jasper moze da ima RROD, ovi snimci su namestaljke i to je 100x dokazano…ja sam u pocetku toliko bio nacitan, da sam se tacno plasio da drzim ukljuceno konzolu duze od 1h…ali, kasnije, kada sam skontao da to uopste nema veze sa grejanjem, posto se Jasper ni ne greje puno, slicno ko PS3, sada umem da ga drzim i po 4-5h ukljuceni bez problema…fix jeste ok stvar, ali ne treba praviti toliko pitanje oko toga…

pa onda druga stvar oko cega ljudi panice, da ce se prasina nahvatati na stranice i time ce blokirati protok…to je isto laz, pa ne zivis ti valjda na ulici gde prolaze kamioni, ja kada sam otvorio konzolu, pa te pore su toliko siroke da nema sanse da se to zacepi…

Bitno je da konzola moze da “dise”, bude nekada ociscena, sve ostalo su samo dodaci zbog licne predrasude…kod JASPERa

sto se tice rroda, nista konkretno ne mogu da tvrdim. nadam se da je sve kao sto pisete gore… i sam imam jaspera tako da cu vremenom videti, opet nadam se pozitivno.
inace nisam rekao gore da treba da ga briska svaki dan i glanca i cuva od prasine. ali ne treba ga zapustiti (kao u pojedinim laptopovima koji se gase sami od sebe posle sat vremena :slight_smile: a unutra imaju tepih prasine na kuleru). kazem ovo jer sam vidjao hiljadu puta tu situaciju pa znam kakve probleme moze da pravi.
mozda bi neki dodatni ventilatori poboljsali situaciju malo, tj pojacali protok vazduha unutar konzole… nesto ovako. http://stylesno1.com/vip/components/com_virtuemart/shop_image/product/XBox_360_Cooler__4a546f2eb2ec6.jpg

citao sam negde da ako koristite taj cooler gubite garanciju mada nemam pojma ja cu da kupim to cim stigne u gameS-u
a to za prasinu je tacno ja ga ipak glancam svaki 5 dan :D:D a inace pc cistim svakih 5-6 meseci i posle toga on radi puno bolje i hladniji je (pricam za pc)

Nemojte zaboraviti jedan jako bitan detalj. Posle igranja (opterećenja), konzolu ostavite u dashboard-u (bez opterećenja) neka radi još 10-tak minuta. Znači bez naglog gašenja (dok je zagrejan). Bio sam svedok RROD-a, na konzoli koja je za 15-tak minuta, nekoliko puta uključivana-isključivana.

a sta ako nam nestane struja (kao sto se meni desilo 2 puta) konzola je ipak OK

Na normalnom ne cackanom jasperu nista vam nece biti.Ma koliko god igrali.
Kod malog brata konzola radi po 7-8 sati se ne gasi,dete ode i zaboravi da je ugasi i tako sljaka vec neko vreme.Ako neko siluje masinu to je on.Ako mu nekad rodne ja cu prijaviti.

I mogu slobodno da kazem da sam merodavniji od 99% tih likova sa you tube-a koji iz milion razloga mogu da prave/monitraju ili sta vec snimke rrodovanog jasper-a.
Tako da relax,igrajte xbox koliko vam volja i nema potrebe da brinete ni o cemu drugom osim o njegovoj primeni a kakvi ventovi,modovi,bakraci.

ovog se pridrzavam i dan danasi…temperatura bas jako poraste kada se naglo iskljuci…

ja evo nisam znao za ovo ali cu se pridrzavati (za svaki slucaj) inace sam ranije posle igranja vadio disc i gasio konzolu od sada cu je “odmarati” :):slight_smile:

Ja imam Jaspera starog dva meseca, ortak i ja damo odusak sebi svakih desetak dana i opicimo po njemu jedno 8-9 sati bez prestanka, sve vreme konzola je potpuno hladna, vazduh koji izlazi pozadi je hladan sa jedva nagovestajima mlakog. Konzolu drzim vertikalno, mada razmislicu da je stavim horizontalno.