Prevencija RROD-a

@andreja Pobogu covece, pa koliko je ocigledno da kada se dva tela spoje da im se temperature izjednacavaju, nece jedno da se greje a drugo da se hladi… No necu dalje da se rasprvljam, neka svako presudi onako kako misli.

nespajaju se dva tela u ovom slucaju nego telo i sredina (vazduh) ali ajde nazovi ga i dva tela uglavnom ona nisu pasivna recimo dva parceta metala ,drveta,plastike i sl. koja prosto samo stoje negde da bi doslo do izjednacavanja temperature nego su aktivna jedno se greje odnosno procesor dok se drugo odnosno vazduh u stalnom strujanju i uvek iste temperature manje vise pa ce prvo procesor morati da se prilagodi vazudhu posto vazduh nemoze da ide na gore znaci temperatura procesora mora na dole.tvoja izjava je ekvivalent kao da si rekao da ces da dovedes do kljucanja okeana grejacem za protocni bojler od 5 litara ili da otopis severni pol fenom za kosu.mislim jeste to sto ti kazes ali da bi to bilo bas tako 100 % mora da bude savrsen sistemi i uslovi u njemu izolovan od spoljasnjih uslova a u stvarno zivotu nije uvek sve tako

ljudi dal ste normalni :slight_smile:

Evo jednog predloga za bolje hlađenje konzole. Ja konzolu (Jasper) držim u horizontalnom položaju i stavio sam je na fioku od žičane metalne police, tako da je bolji protok vazduha.

Brate ja imam nesta slicno u prodavnici. Drzim voce na takvim policama :slight_smile: mogu ti reci da je hladjenje zadovoljavajuce samo banane nakon par dana dobiju one flekice hahahaha - Sala mala xD dobra stvar samo je problem gdje tako nesta staviti? Najbolje sam rucno napravis odgovarajucih dimenzija i to je to

Covek, uzmi kocku leda i stavi je u casu. I stavi da u nju duva kuler, i ostavi tako sat vremena. Izmeri temperaturu vode posle jednog sata pa se sam uveri. Ako bude temperatura 13 C ja secem kitu na 3 dela :D.

cemu pravljenje dodatnog hladjenja jasper-u ? ne trebaju specijalne police za jaspera treba ga valjda staviti negde gde ce imati dovoljno vazduha… ovo bi vise pomoglo starijim konzolama, mada sve u svemu nije lose resenje

Ljudi, bio sam sinoc kod druga da mu promenim pastu na gpu i cpu. Predlozio sam mu da stavi Arctic Silver umesto one MS zvake. Razlika je prilicno osetljiva, tj napolje se sad izbacuje mnogo topliji vazduh. ALI pri tom se javilo jos nesta zanimljivo. Obojica smo drzali kutije na nekim odstojnicima od podloge kako bi ispod, kroz one rupice, strujao vazduh, medjutim te rupice su totalno ZACEPLJENE i sluze samo kao ukras. Tako da uopste nema smisla izdizati xbox na neke resetkaste stalaze ili slicno.

Zanimljivo, jako zanimljivo… Od sad uz termalnu pastu, one matice i sarafe obavezno ljudima predlozite i busilicu s manjim borerima :slight_smile: Sad ozbiljno pocinjem razmisljat da zamjenim pastu na GPU i CPU jedini problem mi je sto je nov i malo se bojim sam to raditi. Podmazivao sam GPU i CPU al na PC-u al za ovo me malo strah. Kolike su sanse da se RROD izljeci (ako ga ko dobije) mislim na to podmazivanje itd… Isto tako zanimam me kako utvrditi gdje je kvar kad se pojavi RROD (da li je do kabla, pregrijao ili nesta jos gore)

Te rupe su zacepljene maticnom plocom tkao da nista od busenja :).

A koliko sam momgao da skontam problem xbox-a je krivljeenje ploce a ne pregrevanje cipa (doduse grejanje cipa izaziva krivljenje ploce), tkao da ti nikakvo podmazivanje nece pomoci ako ga dobbijes.

sto se mene tice ako hoces seci i na 5 dela tvoja stvar

Ja sam jednu fioku sa police “pozajmio” od firme, na ostale dve držim domumenta na radnom stolu (hlađenje istih je za sada zadovoljavajuće).
Nego, primetio sam neke flekice na konzoli poslednjih dana, ako imaš neki savet javi :emoticon-0100-smile. Mislim da ću morati da preimenujem sistem u FSPHK.

Kako se “ponasa” xbox kad u toku igre nestane struje? jel ga onaj Power Brick cuva u takvim slucajevima ili to sluzi da u slucaju rata gadjamo neprijateljsku zivu silu :slight_smile: Jos jedna stvarcica : kod mene je Jasper i sad nakon koliko igranja da ostavim konzolu u dashboard?

@dushan-e bas sam gledao to za rupice kod moje konzole i upravu si. Zaposluci mladjen brata da duva kroz te rupice hahahaha (sala naravno) Osjetim malo hladniji zrak kako izlazi iz konzole… jedno 5% u odnosu na dnevni boravak hahahhaaha - nemoj me napadati za % majke ti :slight_smile: :wink:

Isključi se kada nestane struja.
Najbolji svedok za ovo ti je neša kome je nestala struja u sred partije, zbog groma :smiley:
Taj ‘‘power brick’’ ne radi ništa po tom pitanju. Da je barem mini-akumulator pa ajd’, alo ovako… :smiley:

:), to za procente sa temperaturom je bilo cisto u raspravi o “verovatoci crkavanja xboxa” koja zapravo nema smisla.

No, pogledaj ovo: http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/893-pitanja-i-odgovori-17.html#post32455, tu imas o tome koliko dugo da drzis konzolu u dashu, ako oces.

i sta se desi kad nestane struja posto kod mene non stop nestaje i ludim kad mi se iskljuci lap…cuje se ko da se robocop iskljucuje xD

Kao što rekoh :smiley:

Kad ti nestane struja samo će se xbox ugasiti i to je to.
Ako ti je disk unutra ostao, prijateljski savet ti je da ga ne pomeraš.

logicno je da se iskljuci xD nego jel mu steti nesto, jel se normalno pali posle toga, jel ima neki safe mod ko na kompu itd? :smiley:

Normalno će se upaliti.
Svaki novi hardver ima zaštitu protiv toga (bar bi trebalo da ima :OO).