Preporuka za Gaming Monitor

@Scalper sta se na kraju desilo sa monitorom?

Za sad je tu, trenutno radi dobro mada sam se cuo sa likom i trazio da mi posalje da licno nosim i reklamiram, tako da cemo videti sta ce biti i u kom smeru ici. :blush:

5 Likes

Neko miŔljene o TUF Gaming? Ovaj model konkretno:

Izasao lep video na Benchmark YT juce ili prekjuce o monitorima tj pregled najboljih u raznim cenovnim i namenskim kategorijama.
Vredi odvojiti 15ak minuta na video koga ne nervira Mančaā€¦

Samo nemoj da je TN panel, onaj ko ih proizvodi i koristi treba da ide na najtežu robiju.
Probao sam par i to ne neke leve brandove, ma to je strahoba koliko su boje neprirodne.
Možda nekom ko igra online shootere treba jer znam da je moj lg (kog sam jedva istrpeo bukvalno 2 meseca) je imao neke đavole crosshair i to valjda pomaže ko neki cheat ili Å”ta već, to je jedini bukvalno use case scenario, ali bukvalno u svakodnevnom radu neupotrebljivo.
Ne mogu ni da opiÅ”em taj panel, u pojedinim scenarijima boje isprane a negde toliko prezasićene (ili koja je već reč na naÅ”em za over saturated) da i samsung kalibracija izgleda ko dečija igra u poređenju s ovim.
JoŔ taj lg koji sam imao je bio fazon gaming varijanta 1ms input lag i 144hz refresh rate, a u životu mi se nikad nije desilo da sam morao kao na tom monitoru, da bukvalno NA SVAKOJ igri moram da po 15 minuta kalibriŔem u podeŔavanjima gammu i brightness i opet je izgledalo odvratno. Ne ponovilo se

Taj tuf je ok, nije sad Rog ali ne vidim da mu iŔta fali. Gsync support Ŕto im je nekad nenormalno dizalo cenu, rezolucija, input lag, refresh rate sve ok.

2 Likes

Stizu nam konacno Mini LED monitori, i to sledeci mesec! Konacno Oled-like crne boje za nas ljubitelje gejminga na monitoru. :smile:

I to ko drugi nego Samsung sa Odyssey Neo G7 i Neo G8. I jedan i drugi su 32" Mini LED sa vise od 1000 zona osvetljenja. Dakle ne bas OLED naravno ali VELIKI napredak. Inace i novi Sonijev monitor za PS5, Inzone M9 je takodje Mini LED monitor, ali su led-ovi grupirani u grupu od 4, tako da ima 96 pojedinacnih zona na monitoru koje se pale i gase, takodje veliki napredak u odnosu na edge lighting monitore. Konacno ce crna biti crna. :slightly_smiling_face: :partying_face:

Naravno cena je jos otvorena, ali ce Neo G7 biti oko hiljadarke, a Neo G8 oko 1200-1300e. Jedina razlika izmedju 2 je da je prvi 4K 165Hz a drugi 4K 240Hz.

Sonijev M9 je 1099e. Naravno preskupo, pogtovo sto ima mnogo manje LED zona od Samsunga, ali etoā€¦

Izlazi jos dosta MiniLED monitora ove godine, ali nazalost nista previse pristupacno, ali veliki napredak, i spustace se cena narednih godina naravno.

Izlazi takodje u Septembru MiniLED monitor od Cooler-Mastera, 2K doduse, ali bi cena trebala biti nesto niza, oko 650 - 700 $.

4 Likes

Ma iskreno za konzolu i te potrebe ovaj G7 sa 4k i 144hz je vise nego dovoljan za sve + cena je za 100+ od standardnog G7 koji ja imam.

Jeste, slazem se. Ako cemo jos iskrenije, i taj sto imas trenutno, i sto ja imam G7 2K 144 Hz je sasvim dovoljan. Eto verovatno su na tom sto ti sada ciljas, lepse boje, jer je IPS a ne VA panel. Ali zato VA ima bolji kontrast. Sve su to detalji, eto mora covek bas biti zaintersovan za te detalje da izkesira taj dodatni cenovni premijum. Za generalnu upotrebu su ti G7 sa trenutnom cenom stvrano top.

Edit: e, da. Mnogi ne vole taj 1000R curve, tj, zakrivljenost kod te G7, pa je ni ne razmatraju kao mogucnost. Ali ja tu zakrivljanost, uopste ni ne primetim.

Super, super. Nikada nisam bio komforan sa OLED tehnologijom, pogotovu na monitorima. Nekako se provlaci na malecnim telefonima, ali na vecim ekranima sa staticnim elementima - nikako.

Ne znam kako ce i da li ce resiti problem blooma, ali je i ovako neki sweetspot izmedju LCD-a i OLED-a.

Jedino sto luduju sa cenama, 1000e je novih 200e koliko su pre 10-tak godina kostali bolji monitori. Jos kriza u nemackoj, ne znam ko ce sve to da finansira. :confused:

1 Like

Padawan ko ovi matorci. Samo Golf 2 bajo, to nema elektronike, sve mehanika, nema sta da se pokvari :joy:

Sto je najgore volim, prelepi su ekrani, ali burn in i anomalije su previse cesti. To da rese, istetovirao bih ga.

Sačekaj ovu novu Samsungovu tehnologiju, tu neće biti tih problema.

Iskreno nikada gore.

Inace, ja od svog lajanja na monitore, sinoc porucio LG C1 od 48 icha. Probacu da ga koristim kao Monitor na stolu. Nisam planirao, ali eto oko 800e na Prime Day, nisam mogao da odolim. Ako ne pase, vraticu.

3 Likes

Uh, OLED kao monitor, srecno i sa tim i sa krizom, sta drugo da ti kazem :smiley:

Mi koji zivimo ā€œnikad goreā€ vec 30 godina :joy:

3 Likes

Doslo je do toga da porucujem uljani radijator i Oled u isto vreme. Pa ti vidi. :slightly_smiling_face:

1 Like

za radijator te razumem :joy: da ti doteramo TA pec neku? :joy:

2 Likes

Ostacemo u kontaktu. :smile: Javim.

1 Like
1 Like
1 Like