Preporuka za Gaming Monitor

Sve proverio, al dzaba.

Ovo se desilo kad sam ga ugasio

Ovaj menu button ne reaguje uvek, tj nikako.

Kad sam restartovao upali, radi ali eto ovo su stvari za koje sam odlepio, mislim da je ovo bila greska, pogotovo ovo za sliku kad se ugasi, takodje kad se upali ne prepoznaje audio zvucnike, a prvi put je prepoznalo.

takodje sam i ovo “primetio”

horor

1 Like

Cekaj jel ovo radi ili ne? Nesto nije kako treba

Radi, ali kao sto kazem kad sam hteo menu da upalim preko dzojstika uopste ne reaguje, kad je ovako nije htelo zvuk da radi, na sluske poveze, kad sam ugasio ono sa crnom linijom se pojavilo.

Ne razumem sta to dugme treba da radi i sta je to belo preko ekrana. :frowning:

Da ga samo vratis?

To je onaj dzojstik, menu sto ti izadje pa menjas osbetljenje,refresh rate itd.

To za vracanje ne znam kako ce ici, tek sam ga uzeo kontam da bi lik slao na reklamaciju

Hm… pa nista, vidi jos malo. Kako si ga uzeo preko KP? Ako je onlie mozes vratiti u roku od 14 dana i samo trazis zamenu ili povracaj novca. Snimio si, imas sve crno na belo (crnjak).

Uzeo preko kp, sad saljem liku mada ne znam ni sta da mislim. Malo pre probao, kao radi sve ok al ko zna koliko i kako kad je na pocetku odma takve stvari prikazalo, najvise me zabrinjava ta crna linija

Ovo je softwer koji trenutno ima, mislim da je isti kao i prosli ( sto sam posumnjao da je moguce da zajebava) ali opet, nemoguce je bas u startu sa pokazuje te stvari.

Ma bate kontam da je pod garancijom 2 godine, zato uzivaj, ako ti se svidja, ako ne vraćaj i cao :grinning:

1 Like

Jeste, al bice natezanja sa ovim sa kupujem prodajem. Al dobro negde mora doci na naplatu, kad kupujes, prodajes… ne znas sta hoces vise.

1 Like

Sto da bude natezanja. On ima racun moze kad god hoce da reklamira. Putanje je jedino kakav je covek.

Covek je, kaze ceka se 45 radnih dana. Ne verujem sta se desava.

Znači 2 meseca, katastrofa.

Da al koliko ja znam, a i drugar mi je sad potvrdio da je rok 30 dana, a ne 45 sto mi uliva crv sumnje. Ne bi voleo da moram sad da razmisljam i cekam lika i resavam problem, nego lepo kao ljudi jer lako moguce da ce da me voza malo. 45 dana da me jase bez monitora i svakako ce vratiti isti mi ne pije vode.

45 dana je po starom zakonu i to je neki rok koji je on izmislio verovatno iz prakticnih razloga i saradnje sa servisima u inostranstvju dodao je +15, mozda i nekih sevisnih procedura, zbog korone…

30 dana je zvanican rok po zakonu ali pricamo o svercovanoj robi, tako da je besmisleno da se pozivas na zakon u slucaju robe za koju nije placen pdv i nije uvezena kroz registrovano pravno lice.

Ovo spada u uredjaje DoA (dead on arrival) sto po politici svake firme ili dobroj poslovnoj praksi trgovca treba da ima prioritet i zahteva ekspresno resavanje jer ga nisi koristio 1.5 godina pa se onda pokvario, nego si ga reklamirao u roku od 24h.

Probaj da trazis povracaj novca ili nekako da se nagodis sa njim da to bude odmah reseno jer nema smisla da cekas dva meseca.

Na kraju krajeva, ako krene da ga tupi i zavlaci, budi malo ostriji, zapreti ako treba. Svi sverceri krse zakon i time su izlozeniji od zvanicnih trgovaca (a koji na vrhu lanca imaju i mnogo jace mafijase i njuske koje si vidjao samo u filmovima) - na foru, ti kao kupac nisi imao pojma da on nema registrovanu radnju, mislio si da je legalno, prijavices ga policiji za prevaru, prijavices ga kp… ali to bas kao poslednja opcija.

Inace nisam bas stekao utisak da je neispravan monitor, kao da radi sve ok, ko zna sta je to bilo prilikom prvog paljenja, moguce da vise neces imati nikakav problem i uvek mozes da sacekas da se ponovo pojavi u garantnom roku. U sustini ne moras da zuris, uzivaj u novom monitoru…

2 Likes

Иначе моје искуство са рекламацијом је да је разговор губљење времена и живаца.
Главно оружје нас као купаца је добро срочен мејл неком ауторитету изнад продавца, са продавцем у ЦЦ.
Не знам у овом случају када није званично регистрован продавац.

1 Like

Moje iskustvo je uvek pozitivno, sak i sa ljudima koji iz Madjarske nabavljaju robu.

1 Like

Cini mi se da danas izlazi 1014.1 firmware. Mozda ce biti kako treba.

1 Like

@padawan da, napisao sam nesto slicno al na dosta finiji nacin, danas cu ga ostaviti da odgovori ili iskulira, posto je poruku video u toku noci.
Za rokove, svakako monitor nisam imao par sati, ispostavilo se da se nesto desava.
@N3n0 ja vidim da je sa ovim to gubljenje vremena, uopste cak sta vise ( iako nudi da reklamiram) govori u fazonu, neka radi pa do kad radi, ako sw opet pocne desavati, saljemo al to je 45 dana, sad da je proslo godinu i par meseci pa da razumem, al za nekog ko je par sati koristio trebas imati bar neku alternativu.
@iNikola takodje, ovog lika sam iscimao jer je rekao da moze nabaviti ove nedelje, ima 400+ ocena i izgledao je sigurno.
Za software trenutno je 1011.0 na njemu, a pored toga ja nikad slicne stvari nisam radio, da update software ili slicno

2 Likes

Ne znam kakvi su BenQ monitori ali ovaj deluje fiiiino

i cena mu je fiiiiiina :joy:

1 Like