Preporuka za Gaming Monitor

Potrebna mi je pomoc, da kad jednom kupim vise ne razmisljam ( sto se kod baksuza kao u ovom slucaju desilo)
Uzeo sam NanoCell sa 2.1 hdmi za next gen konzolu medjutim imam problem sa prostorom i moram da ga menjam za monitor i prilagodim se situaciji.
Budzet je 90k

Najvise igram fps tako da mi za tu svrhu treba, 4k sam gledao i cene su prava sitnica, tako dan1440 ce biti dovoljno :blush:
Gledao sam G7 Odyssey mada imaju 3 verzije, ne znam u cemu je razlika, ali ovaj post je prvenstveno da nadjem nesto ako ima i bolje za tu svrhu. Dijagonala 27-32

Hvala :muscle:

G7 je odlican. On mi je jedan od 2 monitora. Za taj monitor stvarno nema greske. Pricam o proslom modelu, zakrivljenom. Ovaj najnoviji je flat panel i IPS a ne VA ako se dobro secam. Tako reci, osim imena, dva monitora nemaju nista zajednicko.

Znaci ipak da ne trazim dalje i uzmem taj? Znam da trenutno ne podrzava 1440 Ps5 ali se ceka update. Ovaj sto ja imam u ponudi je taj zakrivljeni, 32" i kosta ravno 90k trenutno

edit : inace najvise ga uzimam za fps online igranje

Da za PS5 je bezveze sto ne podrzava 2k. I ima samo 1 HDMI ulaz, pa ako imas 2 konzole ili slicno, ne gine ti ili spliter, ili adapter.

Takodje G7 iako je 2K, prima 4K 60 FPS signal. Tako da to je jedna opcija za PS5.

1 Like

Ja koristim G7 1440p 240hz i monitor je bez greske kako za Xbox tako i za PC a mozes i aktivirati 4k output na PS5 u 60 Hz

:joy::joy::joy::joy:

4 Likes

Xaxaxa nemoj me j***** 🥲🥲🥲

3 Likes

Poslao mi sad drugar, ima nov na tavanu skuplja mu prasinu, pa da mi posalje :joy: Ja sam mislio 32 da uzmem, al kontam da je vidljiva razlika sa 27, jel su to isti modeli posto pise 144hz?
Isto jos jedna stvar sto me zanima posto sam negde citao mozda je glupost da ima neki firmware ili kako se vec zove kako bi se podesilo za ps5 ( ne znam za sta tacno to i sluzi, svakako komp nemam :grin:)

100k je prava cena ovde i trenutno je 90k na “popustu” :joy:

dok sa druge strane na kupujemprodajem od preprodavaca sto iz madjarske donose ima za 75k sto i nije malo love

Isti model je u pitanju.

630€ ne bi dao za monitor ni da sam sveze razvedena bivsa zena Jeffa Bezosa

9 Likes

E jbm sad i ti :joy:
Pa sta kontas kao alternativu onda? Budzet je 90k plafon koliko kosta G7 Odyssey, koji gura 120 fps ( ps5 1080, series X 1440) a 4k moze u 60 fps. Iskreno ovo 4k igra ulogu zbog single player igara, al najvise uzimam zbog Fps i pucacina jer to najvise igram.

1 Like

Ja ni u jednom trenutku nisam rekao da monitor nije zver. Samo je meni nepojmljivo dati toliko para za monitor :joy:

Istina, jeste bas dosta para. Kad sad pogledas jedno top letovanje :grin:

Inace za 4k na G7, jel ima neki update ili firmware kako se vec zove ili i bez toga moze?

Tesko reci. Ali Firmware update je svakako preporucen, posto je Samsung mnogo toga Patchovao poslednje godine za G7.

Da li je skup ili ne zavisi naravno kako gledas. Ja vise gledam da li me nesto interesuje i da li mogu da priustim. Ako me nesto interesuje zelim najbolje. Kao i svugde pravi kvalitet se placa.

Meni je sekundarni monitor Aorus 4K 120Hz ali 43 icha koji je kostao na izlasku 1200e. :grin:
Da li mi treba, not really. Da li je effin awesome. JEP :joy:

Zar vam nije trip to sto je zakrivljen? Ono deluje zanimljivo i egzoticno na prvu loptu ali mislim sa bi me nerviralo i tripovalo posle kada gledam sve ostale ravne ekrane. Ja curve ne bih uzeo koliko god bio kvalitetan.

Inace ja bih dao dosta para za monitor, da mi je toliko potreban, sta je 650e jedno letovanje a u to ces da gledas narednih 5-10 godina.

Taj G7 ima najektremniji Curve, tj zakrivljenost (1000R). Ali kada sedis pred monitorom ni ne primetis. Skroz i zaboravis da je zakrivljen…

Ali ako predjes posle na ravan ekran, zar ti nije neobicno?

Brate moj savet ti je da uzmeš za sve pare i za svoju dušu :grin:
To je nesto u čemu ćeš uživati nebrojeno sati i tu nemoj da štediš, za sve novce koje si namenio i još malo preko toga, ako naletiš na nešto bolje, a baš ti se hoće :sweat_smile:
Edit
Taj g7 izgleda full i naravno, ako imaš negde moraš probati da li je to to sto si hteo, jer na papiru i uživo kad prikopčaš sve moze da bude nebo i zemlja, a posle da vraćaš i da se cimaš smor živi …

Meni nije. Kazem mozak se toliko navikne da zaboravi da je zakrivljen. Cak iz perspektive kada sedis pred monitorom, vidis ga kao normalni monitor. Drugi monitor mi je flat, na poslu je flat, nije mi uopste cudno.

1 Like

Najverovatnije ga uzimam za vikend, sad pitanje za vas sto ga imate, vidim da je ima takozvani “flickering” problem pa me zanima jel to reseno?
Vec dva dana samo gledam klipove od sarafa do svakog dela pa me zanima isto za cega je ovaj adapter? Monitor sam imao pre 10 godina i od tad samo na tvu igram.

Sta raditi za taj update, stavljati ili ne?
Jel koristi neko za PS5 i kakve su postavke posto ima za fps i 4k upscaling ili kako se vec zove.
Nisam strucan sa tehnikom i izrazima al kontate na sta mislim :blush:
Generalno sam video da se ljudi na taj problem zale, ako naidjem na jos neku stvar pitacu