Preporuka za Gaming Monitor

Najverovatnije ga uzimam za vikend, sad pitanje za vas sto ga imate, vidim da je ima takozvani “flickering” problem pa me zanima jel to reseno?
Vec dva dana samo gledam klipove od sarafa do svakog dela pa me zanima isto za cega je ovaj adapter? Monitor sam imao pre 10 godina i od tad samo na tvu igram.

Sta raditi za taj update, stavljati ili ne?
Jel koristi neko za PS5 i kakve su postavke posto ima za fps i 4k upscaling ili kako se vec zove.
Nisam strucan sa tehnikom i izrazima al kontate na sta mislim :blush:
Generalno sam video da se ljudi na taj problem zale, ako naidjem na jos neku stvar pitacu

Ja se nekako vodim logikom, da je taj curve valjao i da nije samo gimmick zaziveo bi medju kupcima, ovako je bio trend koji je trajao godinu dana.

Mozda da uzmes online, imas posle vise opcija za vracanje ako potpises ugovor o kupovini na daljinu, mozes da kazes samo da ti se ne svidja, ovako moras da se smaras sa nekim reklamacijama.

1 Like

Hjustone imamo problem, znao sam da nesto nece da moze. Prodat zadnji primerak ili da cekam dve nedelje.
U ponudi za ono sto mi treba dali su ovo

Ovaj acer izgleda bas veliko, jedino ako ima 31,5

I dalje kad gledam sve me vuce na Osyssey koliko god da kosta, Dell je dosta jeftiniji, a Acer je oko cene. Najgore mi je kad daju vise izbora, ne znam sta bi uzeo.

Ala me izluđuju ove oznake kod proizvođača. Dok upamtim šta tražim, već se pogubim. Guranje nepotrebnih slova koja ništa ne znače ali su kul. :face_with_raised_eyebrow:

2 Likes

Moj je zakrivljen i nema tu nikakve mane cak mi ovi ravni sad izgledaju nekako zastarelo.

Uzeli drugar i ja Samsung Odyssey, tj narucili, on G5 32, a ja G7 27

inace su ovakve kutije od Odyssey, medjutim prodavac nam posalo da su ovakve kutije, zna li neko o cemu je rec?

Ovakva je inace

a ovo nam poslao

Citam na internetu da je kao refabrikovano mozda, bla bla. Da budem siguran bolje da pitam nego da se zajebemo. Jel se nekako moze provetiti serijski br na licu mesta ili sta god. Sutra ujutru trebaml ici pa se nadam da neko moze pomoci.
Ovo sam nasao na redditu u vezi kutije

Hvala

Moj stari G7 2k je dosao u tom fensi pakovanju dok je novi G7 4k dosao u tom karton fazonu tj vidim da ih tako pakuju.
Sve je bilo tip-top vakum bukvalno.
Video sam i u prodavnici da se novi G7 tako pakuje bar ovde u DE

Ne znam koliko ti je sad cimanje da vadis kutiju ali ako to nije frka i imas vremena da mi je slikas iz svakog ugla da vidim kako izgleda? bukvalno cu se za svaki detalj hvatati ako nesto nije isto. Necu da me lik zajebe, nije mi zao ni da platim vise al ako skontam ( i najmanju stvar) da je refabrikovano, a prodaje mi kao novo kontam da bi odlepio.

Lik kaze da uopste nije problem da otvorim, proverim sta god, ako ima nacin i sve da proverim na licu mesta preko serijskog broja ili sta god, pisite.

Rekao bih da je pitanje samo iz koje zemlje dolazi roba pa stoga se i pakovanja razlikuju. Ne verujem da ima refabrikovanih uredjaja koje ce neko ovde u Srbiji prodati kao nove. To na redditu apsolutno ne uzimam kao ozbiljan i tacan odgovor. Pre bih rekao da je neozbiljno nagadjanje. Ako je ovakva kutija u Nemackoj, mislim da nemas razloga za brigu. Koliko znam, na osnovu serijskog broja ne mozes nista saznati.

1 Like

Roba je standardno iz Madjarske, kontam ovo za reddit sto kazes, al opet bukvalno svaki kamen prevrcem da vidim o cemu se mozda radi jer kako kaze ovakvu kutiju jos nisam video za ovaj monitor. Znaci apsolutno nikakav nacin ne postoji da se proveri o kakvom je monitoru rec, sve i ako se otvori?

Koliko vidim ista kutija.

Takva je i kod mene.
@Scalper nemoj da se opterecujes,takvo pakovanje ima gomila monitora.
I ovako ces ga prodati za 10 dana xaxaxa axa

3 Likes

Kad izmisljam toplu vodu.

Eco-packaging :joy:

1 Like

Roba iz Madjarske moze biti u kartonu iz samo dva razloga: zbog sverc komerc transporta ili zbog zastite prirodne sredine proizvodjaca (u prevodu - smanjili smo troskove ambalaze).

Sve to ima smisla. Manje boje za štampu se troši, manje otrovnih hemikalija na ambalaži. Umesto da štampaš u 4 boje, ponekad i više, sada imaš samo jedan prolaz. Svakako ušteda energije. Takođe, manji troškovi pakovanja. Ova ideja da se može koristiti za druge namene je isto kul.

Na kraju krajeva zar je bitno? Kutija ko kutija, važnije je šta je unutra nego namunjenje slike proizvoda na ambalaži. Nije kao da posle otpakovanog monitora, kutiju stavimo iznad kamina pa se divimo kad pijemo kafu sa prijateljima.

2 Likes

Gledao sam Nike patike od recikliranih materijala pre neki dan, ne deluju lose. Devojka je skroz u tom eko-friendly fazonu, ispadaju joj stvari iz prodavnice jer nece da koristi plasticne kese, opseda me sa klipovima ugrozenih morskih zivotinja zbog plastike i tome slicno. Sto se mene tice plastika moze i treba da umre.

edit: ovaj model samo u nekim drugim bojama

Mozemo da ih zovemo “Veganke” lol.

3 Likes

Naravno, ali zar nije cudno ako sam do sad kupio 3 takva i svi su bili u istoj kutiji, ovakvu nisam video i zato sumnja, bolje da pitam nego da razmisljam jel mozda refabrikovano ili kako se vec kaze ( to mi je prvo palo na pamet)

Bitno da je sve ok. Javi utiske :slightly_smiling_face:

1 Like

Možda je u pitanju neki fazon zalihe od ranije, a ovo da je novije sa eco friendly kutijama?
Verovatno da po sn, factory il kom god kodu možeš da vidiš sve, i kad je proizvedeno u kojoj godini, mesecu itd.
Kad već možeš da proveriš na licu mesta i ako je vakum pakovanje kontam da možeš da primetiš ako je repariran, refurbished ili koji već đavo.
Msm proveri sve svakako, inpute, da nema mrtvih pixela itd.
Nije mala suma, sve jasno, ali moja iskustva su ta da je sve iz mađarske kvalitetnije nego u shopovima, a i uvek su ljudi kvalitetniji u slučaju problema nego da imaš posla sa av controlled shopovima i njihovim procedurama za bilo kakvu reklamaciju.
Ne bih se toliko opterećivao kutiijom ako je sve ok s monitorom unutra.