Premium rapidshare, utorrent, brzina, ruteri, MU

Ja ti mogu predložiti jednu opciju odprilike 25 eura na 3 mjeseca sa jednim programom moraš uplatiti Rapid Share i igre ćeš skidati za 3 do 4 sata najviše . SAM ODLUČI ! POZZ !

Pa sad, sve zavisi kakav mu je net. Meni za 7gb na rapidu treba oko 10 sati, mozda 9…

…osim ako znas nesto sto ja ne znam. :smiley:

Cekaj,kako to radi?
Da li mi treba neki njihov ruter,ili mi samo oni puste?
Ja imam ADSL 1.5 MB…

Pa to je ok brzina. Jednostavno, treba vremena da se skine 7gb, mada mi 17 sati zvuci previse.

Sto se rapidsharea tice, uplatis tzv. premium account, koji podrazumeva da mozes bez cekanja da skidas stvari sa njihovih servera (postoje neka ogranicenja koliko gb mozes skinuti za dan, ali za neke umerene potrebe to ne predstavlja nikakav problem). Za razliku od torrenta, sa rapida uvek vuces maksimalnom brzinom, plus mozes da pauziras download kad hoces. Pored premium accounta, sve sto ti treba jeste neki downloader programcic koji prepoznaje rapidshare linkove.

A jer mi oni daju neki boost ili nesto,jel mi povecaju brzinu?

Ne - “jedina” prednost je u tome sto se fajlovi sve vreme skidaju punom brzinom, u tvom slucaju 1.5Mb. Net mozes da ubrzas samo tako sto ces svom provajderu dati jos vise para… ili se iseliti u neku drugu zemlju gde ne deru toliko za iole dobar internet. :wink:

Ako dobro razumjen 9 do 10 sati ti treba to je bez plačanja i bez rapidovog programa koji je savršen skida 4 rara u komadu brzinom 200 kb/sek, a ako skidaš pojedinačno ondaje 55o kb/sek uz Internet Download Manager program naravno sve moraš platit osim programa. POZZ!

Pazi ja ima brzinu 1mb i skidam rapidshare fajlove preko programa Cryptload-a… Nema cekanja od 15 minuta, jednostavno kada skine 1 fajl program sam restartuje konekciju i opet krece skidanje… PoZz

Cekaj,ja sad imam brzinu 1 mb (100 kb u sekundi).
Sad on meni kad skidam 4 fajla svaki skida po 100 kb umesto po 25 kb?
Zar nije to do provajdera?

Naravno da ti glupi program ne moze povecati bandswitch cetvorostruko, to se radi novcem. :smiley:

Sve sto moze da uradi, je da laze (program, ne nytro :D).

Pozdrav, Alex. :cool:

Pa da,i ja to radim sa JDownloader,ali sam mislio da daje bandwith ili nesto tako…

Zdravo svima novi sam na forumu:D.I ja imam criptload ali moram da cekam po 15 min izmedju delova.Kako da namestim da mi resetuje konekciju kad zavrsi deo?

Ja koristim Jdownloader i nemam problema sa skidanjem igara jer imam premium nalog…Nikakvog mucenja nema…:wink:

Osim glupog dnevnog limita i iritirajuce revnosnog RS stafa koji ekspresno stize da obrise sveze piratske linkove. Sta misle time da postignu? Pa ono malo sto je ostalo da koristi njihove usluge upravo zbog toga i uplacuje.

Batali RS i skidaj sa sa MU a i predji na JDownloader :slight_smile:

imam ja…
cujete sa brzinom umesto sto se opterecujete sa brzinom downloada,fantomku na glavu pa na benzisku,a onda kupujte orginale xe xe xe xe

lolzor
1 Mbit/s download je teoretski 128 KB/s (1024/8) što ujedno znači i da se može skinuti 1 MB za 8 sekundi.
Tako sa vezom od 1 Mbit/s maksimum koji bi mogli izvući je (naravno bez prekida, čisto samo kapacitet):
100 MB = 13.33 minuta
200 MB = 26.66 minuta
400 MB = 53.33 minuta
1 GB = 133,33 minuta (2 sata i 13.33 minuta)
4 GB = 533,32 minuta (8 sati i 53.32 minuta)
8 GB = 1066,64 minuta (17 sati i 46.64 minuta)
10.8GB = 1440 minuta ( jedan dan)

Matematiku svoje konekcije možete lako izraditi množenjem količine vaših megabita i količine MB-a u listi ( 2Mbit - 800MB 53.33).

To je pod idealnim uslovima. Ja sa 1 Mbit vezom imam 116-117KB/s i dobijam 400 MB svakih 58-9 minuta…kad se ubaci “odbrojavanje” hostera bude to ravno 1 sat (7 minuta duže traje nego za koliko sam platio).

btw sa free accountom na MU je čekanje 25 sekundi između fajlova.
JDownloader ftw, ako vam treba telnet rekonekt skripta za MT882 modem za u jdownloader / cryptload / ručno recite :smiley:

edti: jeste offtopic ali ste raspisali ovde svasta :stuck_out_tongue:

Idi na xbox360iso i moraš se registrovati i tamo u sekciji xbox 360 game download imaš u padajućoj listi ljude koji su aploudovali igre za xbox 360 i većina ih je na Megaupload. Zatim instaliraj JDownloader i kad se apdejtuje počni da ga koristiš, tako što kad nađeš fajlove na nekoj od lista ubaciš i nemisliš jer program sam radi kapaču i nije potrebno menjanje IP adrese, nego tek posle nekog vremena kad premašiš limit skidanja, samo se rekonektuj i ponovo započni sa skidanjem. I da znaš, fajl može da se nastavlja, znači ako nestane struje ili nešto slično pri ponovnom pokretanju programa, nastavlja sa skidanjem istog i naravno ostale fajlove. Jeste da treba nekih 15, 16 sati za igru ali jasam za mesec dana skinuo 30 igara i imao vremena i za Fejs i ostalo, pa nemoj da te lože da plaćaš Rapidshare akaunt jer i kad imaš premium ma kolika ti bila brzina skidanja ima da te usporava preko dana jer sam lično iskusio 3 meseca i od tada više nekoristim Rapidshare za velike fajlove ili ponekad za neki film i ti iza ponoći jer je tad normalo korišćenje. Mislim da ću ti ovim pomoći ako budeš imao problema evo ti mail [email protected]

aj ne se*irs premium je extra (voleo bi da ga imas :)) samo ubacis linkove u Jdownloader i to je to nemoras da brines ja tako stalno samo pustim i to je to netreba cekanje reconect ili dr i za 5-6h ja imam igru:)

aj ne se*i premium je extra (voleo bi da ga imas :)) samo ubacis linkove u Jdownloader i to je to nemoras da brines ja tako stalno samo pustim i to je to netreba cekanje reconect ili dr i za 5-6h ja imam igru:)