Playstation network je offline... Kakva su vaša iskustva?

Da. Onog trenutka kad ne produzis pretplatu tebi sav content koji si skinuo ostaje…jer… bilo da si taj content platio po nizoj ceni (zbog PLUS clanstva) ili si ga dobio free… ti si ipak platio to PLUS clanstvo… preko toga su oni ostvarili neku zaradu.

Ok ima tu jos nekih prednosti ali za to moras da se informises na PLUS stranici PSN-a ali mislim da je sve ostalo vise kozmeticke prirode i dosta toga se odnosi i na PSN Home virtualni svet.

Aaaa :smiley: Ja sam mislio u fazonu da je wii najbolji po tebi online servisa,ne znajuci da se wifi zove njihova mreza…kao psn live :slight_smile:

Ne kolega ne ostaje ti sav content…

Naci one igre koje si kupio na popustu dok si imao PSN plus jedino one ti bas ostaju,sve igre koje su bile free pod PSN plus uslugom i skinuo si ih one ti isteknu i nemozes ih vise igrati,jedino ako produzis PSN plus onda ih mozes oped igrati.

mislim da nije dostupno kad istekne pretplata, ali da, za neke sadrzaje kao u slucaju ps one igara izgleda da ima izuzetaka.

Dostupne su ti samo one igre koje si kupio po jeftinijoj ceni,a sve igre koje si skinuo a bile su free za vreme PSN plusa cim istekne vise nemozes da ih igras dok se na novo ne preplatis

Ja sam mislio da se i free stuff zadrzava. Pa dobro sad znam sve :slight_smile: Thx. Onda mu to za free stvari dodje kao neka vrsta iznajmljivanja. Jedva cekam da krene PSN. Da vidim sta ce biti u ponudi.

Nakon sto je objavio da su ukradeni privatni podaci Sony je danas priznao da je ukradeno 12,700 brojeva kreditnih kartica

Following up on this morning’s news that Sony Online Entertainment servers were offline across the board, SOE announced that it has lost 12,700 customer credit card numbers as the result of an attack, and roughly 24.6 million accounts may have been breached.

The company took SOE servers offline after learning of the attack last evening, and today detailed the unfortunate results: “approximately 12,700 non-US credit or debit card numbers and expiration dates (but not credit card security codes), and about 10,700 direct debit records of certain customers in Austria, Germany, the Netherlands, and Spain” were lost, apparently from “an outdated database from 2007.” Of the 12,700 total, 4,300 are alleged to be from Japan, while the remainder come from the aforementioned four European countries.

Furthermore, Sony ties today’s announcement directly to the recent attacks on PlayStation Network and Qriocity, and says SOE customer information was stolen on either April 16 or April 17. Sony has repeatedly stated that its PSN servers and SOE servers are not part of the same network, so it remains unclear just how these two attacks are tied together. Head past the break for the full statement from Sony.

Update, 9:03PM EST: SOE has provided us with the following statement, in which it confirms that its user data was stolen as part of the original intrusion – not a second attack. “While the two systems are distinct and operated separately, given that they are both under the SONY umbrella, there is some degree of architecture that overlaps. The intrusions were similar in nature. This is NOT a second attack; new information has been discovered as part of our ongoing investigation of the external intrusion in April.”

Cek,cek sta se ovo zapravo desilo ?

Ako sam skontao ljudima ne radi psn danima i pokradeni ima podaci … malo mi je neverovatno.

Jeste malo verovatno ali je vrlo istinito.
Verovatno niko nije ovo ocekivao od Sonyja al eto, izgleda da je padom PS3 zastite palo mnogo vise nego sto smo mislili.

Ja sam se sad vec jako smorio,ocu da igram BBC2 :smiley: To sto se desilo Sony-u moze da se desi i Microsoftu ako se zamere tim hakerima.Mada nije to sto jos nema PSn-a nego sto sony stalno laze,prvo kazu bice PSN do maja-nista,pa bice 3 maja-nista,treba odma kazu da ce doci do juna pa da se nenadam :confused:

Ha,ha,pretpostavljao sam da ce se tako nesto dogoditi.Planiran jos jedan napad na Sony

Report: CNET Says Hackers Planning Another Attack On Sony
CNET’s Erica Ogg, who write the site’s Circuit Breaker blog, claims to have inside information that a group of hackers is planning yet another assault on Sony this weekend.

Ogg writes, “An observer of the Internet Relay Chat channel used by the hackers told CNET today that a third major attack is planned this weekend against Sony’s Web site.”

According to Ogg’s source, the hackers plan to publish “all or some” of the information they are able to steal, “including customer names, credit card numbers, and addresses.” She also says her source told her that the hackers to claim to already have access to some of Sony’s servers.

Should be an interesting weekend. Let’s hope Sony’s ongoing efforts at beefing up its security extend to its website and not just the current-down PlayStation Network.

Read the full story at CNET

P.S. Bas kad treba da proradi PSN,bas ga mute ovi iz Sony-a.

Koliko para, toliko muzike. :smiley:

Sent from my GT540 using Tapatalk

Jedno malo obavjestenje za one koji ipak nece podnostit tuzbu protiv Sony-a :smiley: (vjerujem da kod nas niko nece ni pomisliti na tuzbu pa je ovo jako fin gest)

Obzirom da je PlayStation Network već dvije sedmice offline, a da su neke tužbe već pokrenute protiv Sonyja, kompanija je odlučila da na neki način pokuša smiriti bijes korisnika. Tako su objavili da će svi oni koji su prijavljeni na PSN-u dobiti dvije besplatne igre kao čin izvinjenja, naravno kada ovaj servis proradi.

Vlasnici PlayStation 3 konzole će moći izabrati dvije igre od ponuđenih pet, a vlasnici PSP-a će moći izabrati dvije igre od ponuđena četiri naslova. Za sada nije objavljeno koje će igre biti u ponudi niti je poznato kada bi PlayStation Network mogao opet proraditi. Besplate igre će možda malo smiriti korisnike ovog servisa, ali je pitanje koliko će spriječiti pokretanje tužbi.

Ko zna, možda igre ipak budu jeftinije rješenje za Sony.

Oppaa, taman mi danas stigo i jos me ti obradujes :slight_smile:

Nek je s srecom buraz :slight_smile: Jbg vidi da li je bila registrovana na PSN a ako nije probaj je registrovat i download te igre. Vjerovatno ce biti nesta iz Sony-eve kuhinje (mislim na igre)

Ma imo sam ja sony pre jedno dve tri godine, al nisam mogao da si priustim igre u to vreme, pa srecom imam nalog.

PS: poglej u Fun sekciju, odvalio sam se danas kad sam video.

Tuzbe nisu nista novo. Tako je i MS prosao kad je onomad zakljucavao hardove posle bana. Ko zna koliko koverti je stiglo na adresu. Neka oni odrade sistem i zastitu kako treba (makar im trebalo jos dve nedelje) pa da se igramo. A jedva cekam PLUS for free za mesec dana i da vidim koje igre nude.

Evo jos malo vjesti i zanimljivosti oko PSN-a :

Iako je Sony ranije rekao da će zbog krađe korisničkih podataka ugašeni PlayStation Network proraditi prve sedmice ovog mjeseca, to se još uvijek nije dogodilo i nema izgleda da će uskoro. Glasnogovornik kompanije u Japanu, Shigenori Yoshida, izjavio je da će se ona pridržavati svog plana da servis osposobi do 31. maja.

Interesantno, budući da je ovo prvi put da Sony spominje taj datum.

Rukovodstvo Sonyja razmišlja o raspisivanju nagrade za onoga ko ponudi informacije o tome ko je i kako provalio firminu PlayStation Network mrežu, ponizivši elektroničkog giganta u očima javnosti kao nijednu drugu do sada. PSN je, naime, još uvijek izvan funkcije, a najavljeno puštanje servisa je još jednom odgođeno.

Sony navodno misli ponuditi novčanu nagradu kroz FBI kako bi došao do informacija do kojih, očito, ne mogu doći drugačije; dva dugotrajna člana Anonymous zajednice navodno tvrde da je iza napada neko iz njihove komune, iako je ranije to porečeno.

Nadamo se samo da je cijela stvar sa nagradom PR vratolomija Sonyja, jer ako firma mislim ozbiljno, onda to zahtijeva samo salve smijeha. Da je PSN bio dovoljno zaštićen, do provaljivanja ne bi došlo, ili barem ne ovako masivnog. Tražiti krivca nakon svega je isto kao da ostavite automobil sa ključem u bravi na parkingu i ujutro ljutiti raspišete potjernicu kada ga ne nađete na mjestu.

Najnoviji update je da će PSN biti up “ovih dana”.
Prethodno su rekli da će biti celokupan PSN biti spreman do 31. maja, tj da će pre toga proraditi online a zatim i Quriocity (ili kako se već piše) i na kraju PSN store.
Koliko sam razumeo nadoknada će biti 4 nedelje PSN+ i na to dodato sve nedelje koje je korisnik izgubio dok je PSN down, i izbor 2 od 5 igara sa PSN Store-a. Taj info je star nekih nedelju dana.

Ma samo da dignu PSN. Vec kriziram ozbiljno.