Playstation network je offline... Kakva su vaša iskustva?

E vidis za ovo nisam znao :hm

Taman sam hteo da uplatim Psn + tih dana kada je pao ceo Psn.

Uplaticu ga i ovako kad istekne ovo sto ce dzabe dati mesec dana, nas 5 se skupilo, otvorilo zajednicki nalog i uplacujemo zajedno kes za igre, posto se na 5 konzola moze serovati jedna stvar, tako da nas svaki psn nalslov koji nas zanima izaci po 200 din fazon po coveku, sto je mislim i vise no povoljno, a sa Psn+ i manje :smiley:

Da 5 slota imas,5 puta mozes serati,to je super ako se vas 5 kolega skupi a mozes imati 16 accaunta tako da…najbitnije je da niko od vas ne brise taj acc. na kojem su te igre jer onda sve gubite,tako se meni desilo uzeo sam mape za MW2 po pola sa nekim nepoznatim likom i on izbrisao acc. i ja ostao bez mapa,poludeo sam.

Uff, zaheba te dobro, smor :eek:

Nema ovde brige od toga, sa dvojcom se licno znam, a jos dvoje su isto nasi sa foruma, tako da je super ispalo, posto ima gomila sitnih remasterizovanih igara koje bih rado odigrao ali ne bih davao po 8-10-12 funti za njih u nasem slucaju, vec ovako smesno ispadne :slight_smile:

To mi je skola za drugi put!!Ja to nebi nikada mogao nekome napraviti pa cak i da ga neznam,mogao je bar ponistiti acc. a ne ga brisati.

PSN bi Sony mogao stajati neverovatnih 24 biliona dolara:cash::cash::cash::cash::cash:

PSN Hack Could Cost Sony $24 Billion
Analysts across the industry have started estimating the potential cost of the recent PSN security breach. Micheal Pachter told Shacknews that in the week that PSN has been down, Sony has lost at least $10 million in revenue and $3 million in profits.

Those direct losses are likely the least of Sony’s woes though. Indirect losses from the lack of consumer trust and confidence in the system will likely cost much more. Legal compensation is another potential cost. The Ponemon Institute speaking to Forbes placed the average cost of a criminal data breach at $318 for each record lost. At 77 million registered users, that makes for a hefty sum of just under $24.5 billion, and that doesn’t take into account any costs associated with regaining consumer trust.

Hulu has already offered a free week of service in response to the downtime to subscribers, and Kotaku says that Sony has a range of special events and compensations planned this weekend for DC Universe Online and Free Realms. Who knows what Sony will need to do for compensation to gain consumer trust in the coming months.

And of course there’s the expense of making sure that this doesn’t happen again such as security investigation costs as well as rebuilding the network. Sony has asked developers to install a new SDK with advanced security features during the downtime to keep history from repeating itself.

This is a seriously expensive mistake for Sony, as is seen by the 5.2% drop in Sony’s stock price since the breach.

Ma jeste, 1000 milijardi.
Bila je neka analiz pre neki dan i procena je na oko 2 milijarde gubitka.


sent by tapatalk

Ljudi, da izvinete, kenjaju kao foke. Naravno da svim protivnicima Sonija sad odgovara da poturaju price i seru da bi podigli sto vecu prasinu. To se tako radi. Pravila trzista i konkurencije. Ako mozes unisti ga. Verujem da bi iste price bile i da je bilo koji servis pao.

Nece Soni propasti a zaista verujem da ce PSN sad biti jako dobar. Jer ce se potruditi da povrate poverenje i eventualno one koji su se zavukali pa “napustili” PSN.

Nisam siguran da ih je koštalo i tih 2B$. Čak i da jeste, to nije najveći Sonyjev problem. Pare dođu i odu, problem su korisnici koji odlaze i traže online fix tamo gde ga ima (PC/360) a nema para koje mogu da vrate poverenje koje se narušava iz dana u dan. Kada se PSN bude vratio, trebaće još nekoliko nedelja da sve bude kako treba, što će biti dodatan motiv za traženje alternative. Dobar procenat vlasnika PS3 i 360 konzola će dobro razmisliti za koju platformu će uzimati multiformat naslove koji se oslanjaju na online (CoD, Battlefield,…).

Upravo to sto je robotnjik rekao. E sad Sony garantujem nece vise biti tako nadobudan i pomalo arogantan. Nema vise keceva u rukavu i pojeli su, sto nas narod kaze, govno sa ovim sto se desava. Sad ce… ajd mozda ne da dele sakom i kapom ali verujem da ce PSN da bude ono sto je trebao od samog pocetka. Verujem da ce biti mnogo bolji. Zato mi koji ostajemo uz Sony (drugar me zezao da se vratim na Box :-))… verujem da cemo dosta dobro proci.

PSN za multi je oduvek bio free, dzaba sve kada je grafika slabija od xbox360 i kada je dosta ljudi razocarano zbog PSN.
Kompromitovani su miljoni podataka i kreditnih kartica, samo po dolar da je skinuo sa svake, ko ih je pokrao i postao je milioner preko noci.

Ne znam kakva je grafika prilikom igranja na PS3 (nisam ga poredio s xbox-om u isto vrijeme pa nisam kompetentat da dajem komentar na to) al ne vjerujem da je nVidia-jin GPU slabiji od ATI-a koji se nalazi u Xbox 360. Mislim da je mozda cak i jaci tj. bolji u skaliranju slike ali…nemam PS3 pa ne znam (govorim s tehnicke strane)

Pazi, Playstation je oduvjek imao jaku (ako ne i najjacu) korisnicu bazu - fanove. Ljudi su se bukvalno kleli u PSX a pogotovo u PS2. Xbox 360 se dobro plasirao jer je izasao godinu dana pre PS3 + bio je “slobodniji”. Piraterija je cudo a Sony to nije uvidjeo s PS3. MS je uvjek dobro “koristio” pirateriju i dozvoljavao je kad je to njemu tj. njima odgovaralo. Ja sam, kao sto je i vecina nas ovdje, uzeo Xbox najvise zbog piraterije tako da… Da ne duzim previse : Playstation fan base je jaka i ostace jake jer ce uvjek biti oni koji ce na Playstation (bilo koji) gledati s odredjenom dozom postovanja. Ova kriza oce pogoditi Sony al isto tako vjerujem da ce im ovo biti velika skola za ubuduce i da ce nas njihova sledeca konzola jako jako iznenaditi. Dosta ljudi jest razocarano u PSN ali Sony Playstation je Sony Playstation (pogotovo kod nasih ljudi i mentaliteta - pogledajte malo oko sebe i vidjecete samo PS2 i Golf 2 xD (bzvz poredjenje al opisuje nas mentalitet))

pa kupi konzolu i probaj uporedo i videces, GTA4 na PS3 je sr*** u odnosu na xbox360 nisam verovao dok nisam video xbox360 varijantu, imas dosta uporednih video zapisa na internetu i mozes videti. Ta nvidia(7800 arhitektura doradjena) sto je u PS3 je toliko losa u odnosu na ATI iz xbox da to mozes da vidis na vecini igara, ocigledno ATI obradjuje vecu kolicinu poligona cak i teksture bolje izgledaju na BOXu.
Ja sam bio ubedjen u PS3 dok nisam video da nije nista specijalno, probaj sa google malo clanke da ceprkas i citas i clipove da gledas i videces, ali ipak najvece razocarenje ces doziveti kada vidis uzivo i jednu i drugu konzolu.
Ljudi trenutno gotive PS3 najvise zbog piraterije naravno ne svi, ali kada bude problema za 3 meseca nije izasao CFW a nove igre ne rade onda ce biti veselo.

Ok, dosta console wars-a, ovde pričamo o PSNu.

Sto se tice grafike… ustvari generalno hardware-a… dovoljno je otvorite wikipedie i Box-a i PS3-ke pa uporediti informacije.

Ovaj kratak post zavrsavam jednom svadjalicom koju smo cesto praktikovali kao klinci:

Klinja A: Moj tata je jaci od tvog nja nja nja njaaaa njaaaaa…
Klinja B: A ja cu da zovem mog ujaka pa ce on da prebije tvog tatuuuuu
Klinja A: A moja baba je jaca i od tvog tate i ujaka nja njaaaaaaaa pa ces ti da vidiiiisssss
Klinja B: Ja cu zvati moga tecu iz Nemacke pa kad dodjes videce tvoja babaaaaaaaaa
itd…
itd…

I tako neduzne tece, babe, ujaci i tate najebase ni krivi ni duzni.

Izasao 3.61 fw za ps3, vraca se psn sutra verovatno za one koje zanima

New Firmware is out!!! (but PSN is still offline) - Page 20 - PS3Trophies.org

Kratak update za sve sonijevce:

Update na 3.61 zavrsen. PSN jos ne sljaka… bar u nasoj regiji. Kojoj god mi pripadali. U toku dana vrlo moguce da ce nas ukljuciti (negde se PSN vec vratio)

Da nebi skrabali po ovom topicu plzi svi koji planiraju da igraju online nek me dodaju u FL kad se budu logovali na PSN: VladaNS

… ili mi kucnite private msg sa vasim nickom. Hvala

Ja kliknem na system update a ono izbaci neki gresku… Nadam se da ce sutra sve biti OK.

Severna Amerika je cela online, ostatak verovatno danas isto :slight_smile:

A source from within Sony who wished to remain anonymous informed us that Europe and Japan are next on the list of places to receive PSN network restoration. North America has been completely restored, but most of the rest of the world is still in offline mode. However, according to our source, Europe and Japan will be receiving PSN services starting around 10am, Eastern Standard Time, May 15th. For those of you wondering about Australia, our source believed that it is classified as Japan Standard and would be restored with Japan. Seeing as how things are going to restored in stages across the world, Japan and Australia may see a delay in service restoration that may push the time back to 4pm Eastern Standard time.
We’ve waited 22 days. What’s another couple of hours?

Najbitnije je da brojevi kreditnih kartica nisu zloupotrebljeni, a sto se tice kupovine poverenja, psn besplatan, sta ces vise od toga? Niko nece da kupuje novu konzolu jer je psn bio neko vreme offline i prilicno je neverovatno da im se ovako nesto dogodi 2 puta. Najveca steta cini mi se doci ce zbog samog prekida servisa (u smislu kupovine sadrzaja) i mozda pada vrednosti akcija.

Ja nista nisam morao da kliknem. Nisam isao, sto bi se reklo, rucno na apdejt. Otisao sam na sajn in, cim sam se sajnovao odmah mi je javio da ima novi apdejt. Odradio sam to, konzola se restartovala i kada sam opet pokusao sajn in javio mi je da je meintenenc u toku. Kad proradi sve trebalo bi odmah dobijem poruku za resetovanje pasvorda.