PlayStation 5 tema (Vol 2)

6 Likes

Valja napomenuti da vlasnici običnih konzola mogu odvojeno kupiti kontroler i bočne strane i tako samostalno napraviti Limited edition.

Uzgred, da li ova najava zvanično potvrđuje da ove godine nema niÅ”ta od slim modela? Čudno bi bilo da izbace, budući da ovaj bundle kreće sa prodajom 1.9.

3 Likes

Pretpostavio sam da će biti ta opcija, to mi je prvo palo na pamet kad sam vifro da je samo tetamtski plate u pitanju maltene i da može da se zameni. NeÅ”to me kopka da budem kreativanā€¦ :thinking: Ne da izađe na dobro :thinking::joy:

1 Like

I ja sam isto pomislio da ove godine ipak nece biti slim.

Mislim da ćemo videti slim model do kraja godine. PreviÅ”e dima a da nema vatre.

Na kraju krajeva ovo je samo spajdi kontroler i spajdi face plejt. NiŔta posebno. Takodje izlazi tri nedelje pre izlazka igre.

Moja procena je slim oktobar/ novembar. Prilično sam siguran.

3 Likes

Moguce je i to, ovako ce se prije rijesiti aktuelnog modela.

Neće se iko ičega ā€œreÅ”itiā€ tek tako. I standard PS4 je i dalje prilično dugo bio u opticaju posle izlaska Slim verzije.

Pa slim je jeftiniji i naravno da će one starije skuplje konzole joÅ” dugo biti na rafovima

Moram da kazem da imam vec duze vreme ozbiljnih problema sa prostorom, 1tb nije nikako dovoljan, narocito sa raskalasnim pristupom i gomilom naloga sa razmene, a nista ne prelazim, treba mi bar nekoliko tb-a jer su instalacije po 150 gb-a, ali misterioznije od toga (sta dodjavola zauzima 150 gb-a, sta je sa kraken kompresijomā€¦) je distribucija na fabrickih 1tb, koji je bese, u stvari 800 i nesto gb-a, pa ide na operativni sistemā€¦ obrni okreni obrisao sam gomilu guest naloga, a kada obrises nalog i igru ode i save sa njim, nemas cloud backup.

Ovo sad ipak deluje kao realan problem, nije vise bas samo 1st world, tako da cu morati da mu ubacim jos 2TB-a kako znam i umem. Unapred se radujem srafcigeru, formata koji sigurno i nemam. Secam se da je Sony nesto jeo govna oko minimalnih specifikacija ali mislim da cu ubaciti neki najjeftiniji mv2 2tb-a koji postoji (mislim da je to ovaj Kingston koji sam uzeo i za PC, oko 100e), samo da se izvucem iz ovog pakla sa storidzom na PS5, pa koliko kosta da kosta.

U bizarnom razvoju dogadjaja, okrenuo bih se cak i diskovima, ali navraga, Sony ih koristi samo za autentikaciju, bezveze ih vrti non stop, zbog koriscenja drajva konzola je bucna, a moras da skines ionako celu igru na ssd, tako da samo skuplja prasinu i moras da ustajes da bi ih menjao, beskorisna stvar. Ponekad cak kao na primer za God of War collectors edition, i nemam disk nego papiric sa kodom. Bitno da imam Torov cekic u ā€œstvarnojā€ velicini, da se lupam u glavu kad nemam prostora vise za instalaciju, za 200e ne daju cak ni disk.

Eto, to je moja tuzna prica ā€œukratkoā€. Ne verujem da cu nesto pametno da procitam na tu temu na ovom forumu (niti o bilo cemu, uglavnom su neka toksicna sranja), ali ako je neko imao iskustva neka podeli. Secam se da je @marko_gts bese instalirao dodatni storage na konzoliā€¦

1 Like

Ako ti treba disk koji ispunjava sony specifikacije imaŔ KC3000, oko 16-17000 za 2TB kod nas, možda je i jeftiniji na KP, mada daju 5 godina garancije ovde.

DoduÅ”e ne znam kakva je situacija sa hladnjacima i koliko je potreban za ps5ā€¦

2 Likes

ImaÅ” u Monitoru Transcend m.2 NVMe (7100MB/s & 6500MB/s) od 2TB za malo ispod 15000din. Garancija 5 godina.

2 Likes

Save na gost nalozima reŔiŔ sa USB stickom, za ubacivanje ssd-a ti treba zvezdasti srafciger.
I heatsink ako uzmes ssd bez istog.

Da, ja sam, obican ā€œkrstasā€ mali srafciger.
Duze mi je trebalo vremena da poskidam kablove sa konzole, izvadim je iza TV-a gde je drzim nego da ubacim SSD.
Stvarno je lako.


Secas se da sam i tada rekao da je 800gb uzasno malo i da je bas stiskanje danas.
A jos sada kada dolazi nove velike igrice. Bas teksa prica. Mora nadogradnja.
Po meni i sa tih 100-150ā‚¬ koliko ces da ubacis PS je opet najbolja kupovina na svetu.

3 Likes

Nego ljudi kakva su vasa misljenja vezano za rumore ps5 pro? Navodno je Henderson rekao da je aiming target novembar 2024. Ja sam protiv Pro konzole jer smatram da nisu nimalo iskoristili postojeci hardver na kome jedva da imamo igara. Eventualni izlazak Pro konzole moze lako da postane standard za ps5 igre stavljajuci odnos izmenju ps5 pro i ps5 base poput xbox series x i series s. Developeri ce se koncentrisati na Pro a mi sa base konzolama cemo dobijati skrnavljene proizvode. Nikako mi se ovo ne dopada.

Pa realno PRO bi bio super. Posto trenutno svaka ozbiljnija igrica ide u mocnih 37.7fps.
To je opet problem sto su zbog marketinga izgurali 4K pricu.
Realno ova generacija konzola je trebalo da bude FullHD detalji na Ultra, 60+fps.
Svi bi bili srecni.
Ali je 4K zvucalo do jaja za prodaju.
Pa sada niti imamo detalje, niti dobar FPS a ponajmanje sve to u 4K.

Ista prica je bila i za PS4 PRO i Xbox One X, pa zatim za PS5 i Xbox Series X. Cim izadje jaca konzola i grafika napreduje i vracamo se na staro. Mnogi su bili uvjereni da ce ova generacija konzola vrtiti VECINU igara 4K/120fps.

Niko u to nije bio ubedjen. Nije moguce. Samo ako sam skrenuo sa uma.
Ne moze uredjaj od 500e da gura nesto sto ti treba samo graficka koja kosta 2500e
prosto je glupo.

koliko ja znam svaka igra na ps5 ima performance mode za 60 fps. O cemu pricas?