PlayStation 5 tema (Vol 2)

Native PS5 (4K, više grafičkih opcija, haptics, 3D sound itd.) kao i PC verziju igre.

1 Like

Kod njih nema crni, a ljubicasti mi bas nije ono dopadljiv :sweat_smile:

Ja vidio kod nas u BiH ima akcija u Sancta Domenici da se uzme PS5 za otprilike 520-530€.
To je najbolja cijena što sam ja vidio u BiH, govorimo o novom PS5 sa garancijom. Povuklo me da kupim ali odolijevam, prvo što me nervira što je iu istoj akciji u Sancta Domenica u Hrvatskoj jedno 40-50€ jeftiniji PS5. A druga stvar zašto odolijevam je što kad pogledam, i da kupim sad još neko izvjesno vrijeme ja bih igrao igre koje mogu i na PS4. Imam kupljen God of War (2018), Bloodborne, Last Guardian, htio bih da odigram oba Spidermana koja su izašla, R&C koji je izašao prije Rift Apart, možda isto, Uncharted neki da probam itd.
Tako da se suzdržavam za sad.

1 Like

50e ti nece promeniti u zivotu nista, kupi sada i uzivaj. PS4 je uzasno bucna konzola, stare igre, ne razmisljaj uopste. Mnoge igre sa PS4 su poboljsane na PS5, brza ucitavanja, bolji fps…

Znam da neće promjeniti ništa nego me iritira blago što je ista kompanija. Bolje da nisam vidio.
Ne nagovaraj me, pokleknuću :smile:

A sto da ne pokleknes, neces dobiti medalju za suzdrzavanje od kupovine PS5. Za to vreme dok ti odolevas ljudi uzivaju i igraju u 60 fps-a, necujno, najnovije igre, vec godinama. Ceo zivot se nesto snebivamo, vagamo i odlazemo.

4 Likes

Isti slucaj kao kod mene, dvoumim se, pogotovo sto imam Xbox Series X, pa mi se i ne zuri. Postoje neke price da bi i PRO verzija mogla biti do kraja godine, pa me to jos vise koci…

1 Like

Živa istina. Ali opet gledam iz perspektive da mogu PS4 igre da igram na PS4 a da će biti i bolja akcija kad budem htio PS5 only igre igrati.

Ma kakva Pro verzija, nema od toga nista…hvala bogu

1 Like

@Dacha ti si pro i bez PS5 pro

Meni samo žao što nisam ranije uzeo series x. Preporodio mi pristup igrama.

PS5 sam dobio na poklon pa je situacija malo drugačija finansijski, al mogu da kažem da mi se kvalitet samog igranja osetno popravio.

Da nisam lično doživeo ne bih znao, al prelazak na potpuno tihu konzolu, munjevito učitavanje i 60fps je sve zajedno daleko udobnije iskustvo. Čini veću razliku nego što bi čovek rekao. Danas ne bih mogao nazad, razmazio sam se.

5 Likes

Mada kad pogledas, tuzno je to sto nam je ova generacija donela samo QOL.

1 Like

Series X > Ps5 :grinning:

Ja sam se razmazio sa PC gaming setupom. Ko bi rekao da je 60fps samo jedna stepenica, do juce nam je 30 fps-a bilo dovoljno. Starfield koji radi samo u 30 fps-a na konzolama je problem. Jeftin gaming monitor od 140e sa 144hz i VRR mi je otvorio oci - u bukvalnom smislu. Sad samo razmisljam o tome sta sledece da apgrejdujem lol. Console gaming, iako strava, plug and play i udoban, ipak ima ogranicenja.

3 Likes

Koliko je nebo granica, toliko se nikad više ne bih baktao drajverima i prčkao po menijima da iscedim još koji frejm.

A kad samo grafička zna da košta ko tri konzole (a kud sve ostalo), neka hvala. Ti stratosferni frejmovi imaju svoju cenu.

7 Likes

Pa ja sam pisao ovde ima preko 10god da je 60fps minimum prihvatljivog igranja. Pa su svi kenjali…
Ispod60fps sam imao na kompu krajem proslog veka!!

1 Like

@n00dle Kosta naravno, mada verovatno manje nego sto mislis, i sve je mnogo vise user friendly nego ranije uz beskrajne mogucnosti RGB customizacije. Ne mogu opisati koliko je kul igranje Cyberpunka ili Doom-a, sve klizi kao puter, pogadjas u piksel. Bukvalno ti se “zalepe” mis i tastatura, postanu produzetak korteksa, za to vreme u pozadini pici neki radio. Sad mi se vise i ne pali konzola, mada je i dalje neprevazidjen osecaj jednostavnosti, moderan PC gaming setup ima neki totalno drugaciji feel borbenog kokpita.

Naravno, konzole su i dalje zakon za igre kao sto je Fifa, Street Fighter, Final Fantasy XVI, ili neke indie zezalice koje ti dosta igras… takodje mozes da napravis neki ludacki setup sa 75" OLED TV-om, surroundom pa je i u tu nebo granica da sebi ugodis i napravis nesto zaista, zaista posebno.

A sve ce to, jednog lepog dana, ne tako daleko u buducnost, zameniti VR.

2 Likes

Carry on :grin:

1 Like
4 Likes

E ovo bi vec mozda i mogao da pojurim, izgleda mi skroz kul. :wink:

1 Like