Planeta Zemlja sve brže ostaje bez prirodnih obnovljivih izvora

Opet sudnji dan bre koji vam k*** vise

Mlad si, nemas jos razvijen sopstven stav. Cak imam osecaj da to sto govoris da ti je nametnuto od strane roditelja ili neke druge osobe.

Jednog dana ces i sam shvatiti, samo ako malo budes koristio zdrav razum. Nije lose biti ni religiozan, samo ne treba biti slep u tome. Tvoj stav kad bude jednog dana pisao o veri ja cu te postovati, sa tvojih 19 godina da pricas kako ce nam jednog dana doci dan je totalan apsurd!
Skloni se.

Ovakav bezobrazluk jos nisam video. Mozda je problem sto sam napisao nekako dvosmisleno. Nigde nisam napisao da ce vam biti sudjeno i nemorate odmah da napadate. Mislio sam o drugom Hristovom dolasku a on ce po Bibliji biti kada ljudi izgube veru u Boga, sto je vrv brzo jel kakav je tempo… odmah ste me napali jer ste protumacili da ja nekome pretim. I cisto sumnjam da ima starijih osoba na ovom forumu jer po ponasanju meni je ovo komedija…

1 Like

:face_with_raised_eyebrow:

Ajme Isuse dragi :joy:
Kakav crni dolazak, nemoj me trovati tim stvarima i ovde molim te…
Sta mislis sto sam te pitao pre neki dan koliko ti je godina?!
Ja sa 25, pa sam jedan od mladjih, a ne ti…
Sa ovakvim postovima zvucis kao neka sekta…

To je sve praznoverje.

Od skoro 50 postova na ovom topicu prvih pet je vezano za temu, ostali su pljuvanje religije i mene zbog mog misljenja. Niko ne mora da ga prihvati samo sam izneo stav…

1 Like

Omg Dukili, meni vise nista nije jasno o cemu se ovde radi. :frowning: Imas nadimak Sith Lorda, neku karakondzulu kao avatar, majicu metal benda Sabaton, a pricas o drugom Hristovom Dolasku?!

Od toliko zaista kul bogova iz mnogih panteona, sta si video u Isusu?

2 Likes

Mlad je, a vec otrovan glupostima. Prosto ne mogu da verujem da u 21. veku covek moze imati ovakav stav. Jos kaze njegov stav, a ocigledno nametnut.
Mene ovo rastuzuje :frowning:

Molio bih da se tema zatvori da ne bi postalo jos gore. U suprotnom cu morati napustiti ovaj forum. Prvi i jedini forum na kom sam se uclanio da valja…

Isus ne bi tako rage-quitovao nikada.

Pa necemo valjda da zatvaramo temu o klimatskim promenama, koja je btw sasvim lepo napredovala dok nisi poceo da pricas o Isusu i sudnjem danu.

5 Likes

Nije sudnji dan! Lepo rece da je to drugi dolazak Isusa… Nista ti ne citas! :joy:

Brate ne mozes tako. Niko te ne vredja niti zeli nesto lose tebi. Imas malo prejak stav o svemu tome, a ovde su uglavnom ljudi prerasli religiju i davno shvatili koliko nam je zla donela.
I cemu takav agresivan stav? Da ce postati gore? Da ces napustiti forum? Zbog cega ne mozes da prihvatis da se nekome ne svidja kako razmisljas… Jos ti, koji pricas o religiji koja je valjda i odlika smirenosti. Jos jednom ti ponavljam da ti niko nista lose ovde ne misli. Od skoro si tu i primeti se tvoj trud. Meni si drag clan, ali ako mi se ne svidja sta pises, ja cu ti to i reci. A ti ako ces se zbog toga ljutiti i napustiti forum, vrata su otvorena.

Sta mislis kako bi ljudi mogli stici u komsiluk ako ona ideja o putovanju brzimom svetlosti otpada? Koje su alternative? Usput sam citao neke tekstove o krivljenju vremena, crnim rupama i tako tim stvarima. Religiju treba iskljuciti jer ona u situaciju raspada planete nece doneti spas :slight_smile:

@MikiBanter Druze nemoj se ljutiti, pa vidi kako mene mangupi jebavaju :slight_smile:
Sta treba da se umusim i odem? :grin:

Tja, neka forma teleporta ili vremeprostorne dimenzione kapije mi zvuci kao elegantno resenje za sulude i nepremostive prostorne distance. Dezintegrises gomilu atoma i ponovo ih rekonstruises na preciznim koordinatama destinacije. Ili krenes precicom kroz zakrivljen kontinuum pa izbijes sa druge strane…

Spice is life

Spice must flow

2 Likes

Slazem se sa Alexcarina da ako vec hoces da pricas o religiji trebas prvo da imas stav. Ja takodje verujem u neku silu koja je iznad nas obicnih smrtnika i koja nas pokrece, religija to naziva bogom, ali druze ne smes biti slep u tome i misliti kako je bog stvorio sve oko tebe i mi sad cekamo ko zna koji po redu sudnji dan jer smo neki nevernici. Sa druge strane ako vec verujes u to onda moras verovati da su i zevs i ra i odin i svi ostali bogovi iz drugih mitologija stvarni, a kladim se da u to ne verujes i da ih gledas kao zanimljive likove iz video igrica. Tako da sve u svemu nemoj biti zaslepljen time, jer religijom se moze jako lako manipulisati masom, sto je itekako vidljivo u svetu, jer ljudi vise veruju u nesto sto nisu videli nego zdravom razumu i logici.

Citam sad ovu temu i setim se scene iz filma peti element,kakva stoka smo mi ljudi sami sebe unistavamo od kada postojimo…

u trci sa prirodom prvi ce pasti covek…

Slasem se sa tim sto ai rekao ali sa drugi strane nekada i ono sto vidimo je laz.

Evo jedan video klip čisto da vidite koliko smo ne naselili planetu. What if Everyone Lived in Just One City? - YouTube

Slažem se da je došlo do klimatskih promena i da treba da reagujemo kod zagadjenja i nekih obnovljivih izvora energije i unapredjenja života .
Ali ne nasedajte na ovu propagandu o tome kako smo pojeli planetu i nema resursa. Pa pametni ste ljudi obican kazan za rakiju da uzmeš i prokuvas vodu dobićeš paru koju kad ohladis imaš pitku vodu bez soli a koliko ono vode imamo? Samo par okeana.(dodaš minerale u destilovana vodu i rešen problem )

Ova priča o prenaseljenosti trenutno odgovara velesilama jer održava njihovu masineriju i industriju.Proizvodnja oruzija, stvaranja diktatora i oslobadjanje neke tamo zemlje tako sto će sve da sruše, mostove,fabrike i unište firme. Pa onda im neki MMF daje kredite za koje će da kupe cement iz uvoza da naprave taj most jer nemaju svoje fabrike i koje će oni da vrate tako sto će da prodaju svoje elektrane i zemlju.

Priča o prenaseljenosti ima smisla samo da obicni ljudi ćute dok deca u Africi gladuju i umiru i dok gledamo na TV kako se neka zemlja oslobadja i pri tome sve se pali,ruši i ubijaju ljudi mučki dok im se država pljačka.

Više od 50% populacije je ispranog mozga idejom da su samo oni bitni kao jedinka i da samo njima treba,čitaj moderno konzumentsko društvo samo meni,meni i samo meni. Kolektivne svesti skoro da nema. I kad se dešava pljačka,ubistvo,otmica i bilo kakvo drugo zlo. Takvi ljudi prvo pomisle dobro je da nije meni. A kad strada tamo neka Afrika i ta jadna deca,ima se izgovor ionako nas ima previše nek umiru! Neka,ovako će biti više za mene.

Prenaseljenost je samo izgovor.
Sto se tiče religije biću kratak…moderan čovek bez duhovnog bića je ništa. Shoping i materijalno ne cine sreću. Ako smo duhovno prazni nema nam pomoći. Ni u Bibliji ni u Kuranu ne piše ubij i otmi od onog ko nije tvoje vere. Već naprotiv i jedna i druga religija teze i govore o brizi čoveka prema bližnjem svome. Ujedinjeni ljudi su jaki i nema te sile koja ih može porobiti. Zato su uništeni plemenski načini života i zajednica,sad se uništavaju religijske zajednice zbog toga. Kao pilulu humanosti dobili smo Humanitarne sms poruke pa kad osećamo da nam u duši nešto nedostaje mi pustimo sms ili onom malo sto prosi damo sicu i lažemo sebe da smo dobri ljudi :wink: a sa bratom i sestrom se koljemo zbog dedine njive i nasledstva.

Čovek koje je izumeo TV je rekao da je zeleo da na ovaj način može da edukuje veliki broj ljudi na sto lakši način. Ali kao i sve drugo zli ljudi su to iskoristili da obmanu,zaglupe i kontrolišu široke narodne mase.

Sve sto pročitate i vidite na bilo kom ekranu uvek preispitujte i razmišljajte svojom glavom!

5 Likes