Pitanja i odgovori v1.0

Samo pises poruke na forumu, i dok stignes do broja 50, mocices da postujes svoji thread (iliti temu).
Broj poruka vidis ispod svoje slike (levo od poruke).

jel to nesto novo? ja kad sam se uclanio, meni je prva poruka bila tutorijal kako vratiti instalaciju igara na hdd na banovanim konzolama :smiley:

Ima jedno mesec dana od kako je uvedeno, da novajlije ne bi otvarali bespotrebno mali milion tema.

N00b sam za xbox i novi sam na forumu, pa imam nekoliko pitanja.

  1. Koja je razlika izmedju Xbox elite i Xbox arcade?
  2. Da li je moguce u srbiji igrati preko Live? (sry sto sam n00b)

Hvala.

evo ovako :

  1. hardverski oba xbox-a su identicna, jedina razlika je sto Arcade nema Hard Disk u pakovanju a Elite ima od 120GB, i Arcade je beli a Elite crni. Inace nemanje Hard Diska je sada vec postala velika mana, zato sto od nedavno postoji mogucnost instalacije igara na hard disk. Tebi ce u svakom slucaju trebati narezana igra na disku zato sto xbox proverava da li je disk za pokrenutu igru unutra iako je igra instalirana na HDD. Ali to samo kad je pokrenes, dalje sve sljaka sa harda. Ovako ces ocuvati laser na drajvu da ti traje vecno, jer drajvovi na xboxu su kodirani svaki posebno za konkretnu konzolu pa ako ti rikne drajv onda je veliki problem zameniti ga. Mislim moguce je ali nije da odes do radnje, kupis drugi i ustekas. moja preporuka, uzmi elite, a ako nemas para dovoljno, uzmi i Arcade ali onda planiraj da najvise u sledecih 6 meseci pazaris Hard Disk, zato sto vek drajvova ako se budes solidno igrao, je nekih godinu do dve dana. Normalno kad se spojis na LIVE, preko njega mozes da skidas demoe, trejlere, pa cak i da kupujes full igre, kao i takozvane Arcade igre koje su nekad bile popularne. a za sve to treba neki mass storage :wink: Iako se sad pojavio update koji dozvoljava da obicni USB flash disk radi kao “hard disk” za xbox360 ali najvise 16GB. To moze da ti dodje kao privremena solucija ako nemas para za ELITE. I ako uzmes ARCADE, nemoj da brines gde ces da snimas sejvove, profile i ostale gluposti. Arcade ima u sebi internu memoriju od 512mb koja sluzi upravo za to. A veruj mi da imas sve jednu igru koja je ikada izasla za xbox360, i na svakoj imas po jedan sejv, neces napuniti tih 512mb.

  2. itekako je moguce. Potreban ti je mrezni kabel koji ustekas u xbox s jedne strane i u modem/ruter s druge strane. Ili mozes da pazaris specijalnu wireless karticu za xbox360 ako ti je tako lakse. To mozes da uzmes od nasih momaka ovde na forumu koji se time bave, a evo ti link http://www.xboxrepublika.com/ponuda-i-potra�nja/205-xbox-360-prodaja-live-gold-ms-poeni-servis-i-flash.html. kad spojis sa netom, potreban ti je Xbox Live Gold Membership koji je u svetu nekih 5e za mesec dana. Ali ako te smara da pravis account i placas netom za LIVE pitaj nekog od gore navedenih da li imaju prepaid kartice za LIVE (ko nekad dopune za mobilni) ili pogledaj na Limundo - Aukcija broj 1 na Balkanu tamo ih isto ima.

ako ti jos nesto nije jasno, slobodno pitaj, zato smo ovde :smiley: i dobrodosao

Zdravo svima.
Potpuno sam nov sa Xbox-om. Planiram da pazarim Xbox 360 elite.
Citajuci po forumu upoznao sam se sa nekim stvarima, ali ipak imam par pitanja.

  1. Kada skinem igru sa neta, da li moram da je kako vi kazete prevucem kroz neki program (kako se to radi) ili je mogu odmah narezati (kako je opisano u tutorijalu)

  2. Sta je wave3,4,5,6 , abgx, fw 1.61, fw 1.6, ssv2, “osim SSv2 i orginal vave treba imati i SplitVid!! za LT” nista ne razumem, “izasao freeboot 0.3 za jtage konzole sa najnovijim kernelom i ladno radi Live.” kakva je to jtaga konzola? Ovaj freeboot 0.3 kako se instalira?

  3. Da li moram nesto da uplatim da bi igrao online pirat igre (dok me ne banuju) ili to vazi samo za ove koji imaju originale :smiley: ?

Ponavaljam opet, potpuno sam nov, nemojte zameriti na pitanjima.

Pa cek, znaci kada snimis igru, samo je stavis u Xbox, i kopiras na HDD?

da snimis najnormalnije igru kao sto si dosaa snimio sve i jednu onda je ubacis u drajv i pokrenes je kada se ucita igra nepokreces je nego stiskas Y na dzojstiku otvara ti se sledeci meni i tu vidis da ti pise da imas mogucnost da je instaliras na hdd od konzole to pokrenes sacekas jedno vreme kada zavrsi sa instalacijom igre izlazis napolje ides treca fascikla od pocetka (neznam napamet kako se zove folder) tu ulazis i videces da ti se tu nalazi igra koju isto pokreces sa Y, ali zapamti dual layer (igra) ipak mora da ti se nalazi u drajvu zbog provere nekih podataka sa istog ali je u mnogo manjoj funkciji drnda laser i sam drajv je mnogo tisi dok ovako citanje sa hdd ti je bolje i mnogo brze posto vec unapred ima sve snimljene podatke zato se neke igre mnogo brze ucitavaju!

E sada. Nisam te bas najbolje razumeo. Da li moze u Arcade da se doda hard disk?? Posto sam video onaj tutorial da moze hard disk od kompa. Imam sve stto treba (western digital HDD i usb …) a taj HDD nekoristim sluzi mi samo ako slucajno mi nestane memorije na ovom sto imam u kompu (2 tb :S ) . tako da li je nekome radilo to da iskoristi HDD sa kompa? ili da li to rade neki majstori???

Halloween & Akiris:

  1. Microsoft je na losem glasu zbog raznih stvari, ali losi drajvovi nisu jedna od njih. Sta onda da kazu vlasnici PS3 konzole koji nemaju mogucnost snimanja cele igre na hard disk pa se laser manje vise stalno koristi? Danas je tehnologija ocigledno mnogo bolja nego u vreme PS2 konzole, koja je imala cest problem sa laserom. Iz licnog iskustva, nikada nisam imao problema sa citanjem diskova na najstarijoj verziji konzole, a ona je iz 2006. U stvari, nisam bas nikada cuo od prijatelja ili na nekom forumu da je nekome otkazao laser na konzoli… A svi mi se najblaze receno solidno igramo. S druge strane, takodje ne mogu da se slozim da je 512 mb dovoljno. Skoro sam cistio mesto na hard disku jer mi je bilo potrebno jos par stotina megabajta da bih instalirao RDR. I zaprepastio sam se koliko zauzimaju sejvovi. Jedva sam uspeo da ih svedem na 1GB. Dobro, ja imam verovatno vise igara nego prosecan xbox igrac, i ne mogu reci da imam bas za sve igre po jedan save, ali 512 mb (ili ne daj boze stara kartica od 256mb) nikako nisu dovoljni.

  2. Moguce je, ali koliko ce da traje, niko ne moze da ti garantuje. Microsoft je krajem prosle godine trajno onemogucio pristup Live servisima za oko milion konzola sa fleshovanim dvd citacima, ukljucujuci i mnoge sa ovog foruma. Tako velike akcije se zovu “ban-talasi”, ali je moguce i da tebe licno banuju izvan ovog perioda, bilo kada.

sta da ti kazem, meni je posle godinu i po dana otisao laser, eto sad znas nekog, a veruj mi nisam od onih hard core gamer-a, ima i gorih…

Za sve nove na forumu i u svetu XBOX-a !!!

Arcade i Elite su ista konzola. Microsoft je samo napravio dva razlicita paketa (ranije je bio i premuim kao treci paket), prilagodio ih cenovnom rangu za razlicitu dubinu dzepa/novcnika/budjelara. AKo imas para uzeces Elite… ako trenutno nemas ili prosto ne zelis vise da dajes… uzeces Arcade. Ako se kasnije predomislis i uzmes Hard od 120 giga npr. imaces elite u beloj boji. Dakle konzole su iste… ili bolje da kazem to je jedna ista konzola (grafika, procesor, memorija… sve isto).

HaLLoWeN… sto se tice tvog pitanja za hard disk… Odmah da ti kazem da ne delis Arcade i Elite konzole posto su iste. Sve sto moze na jednoj moze i na drugoj i obrnuto… e sad kazes video si onaj tut za dodavanje HD-a na XBox… ako ti se to isplati i znas ceo postupak… samo napred. Ti hardovi koje kupis bas za XBox nisu nista drugo nego odredjene serije WD diskova za laptop racunare (mali su, tanki) samo ubaceni u onu fensi kutiju za XBox i prodaju se kao XBox HD-ovi.

e tu druze nisi u pravu. hardovi koji se nalaze u Xbox-u su ili Samsung ili Hitachi. A sto se tice “prerade” hard diskova, tu nastupaju posebni modeli WD zato sto se jedino oni mogu preraditi da rade na box-u.Evo konkretno ja sam sebi odradio WD da mi bude xboxHDD od 250GB (odatle i tutorijal), a to sam uradio tako sto sam “zalepio” firmware sa originalnog xbox 250GB hdd-a koji je inace Hitachi-jev na Western Digital od 320GB. i ovaj je automatski postao HDD sa 250 GB. kupio bih manji da ne gubim 70GB i da prodjem jeftinije ali nije bilo manjih na lageru. Ali ako nekad Microsoft izbaci hardove od 320GB, meni samo preostaje da opet zalepim .bin file sa novog harda i imacu opet Hdd od 320Gb.

Svidja mi se nov logo foruma E3 :slight_smile:
Nego, koliko sam razumeo, sada opet moze novi dashboard da se jtaguje?

Ljudi, može jedno pitanje?
Zašto svaki put kada neko dođe i pita koja je razlika između elite i arcade jednostavno ne odgovorite sa linkom ka prvoj sticky temi u ovom podforumu, koja jasno kaže da je obavezno pročitati je pre postavljanja help teme i u kojoj u prvom postu na samom početku lepo piše da su to tehnološki identične konzole čija je jedina razlika u dodatnoj opremi i memoriji.

tek sam par dana na forumu, ali već sam počeo pomalo da se nerviram kada svaki dan bude bar po jedna tema/post “Nov sam, koja je razlika izmedju arcade i elite”.

Akiris… sorry izvinjavam se jeste moja greska sto se tice modela tj. proizvodjaca ali poenta ostaje ista…

Nisu to nikakvi specijani hardovi (ako izuzemo da su to odredjene serije ali koje opet uz malo njuskanja mozete naci) vec najobicniji koje… naravno… samo treba pripremiti da bi ih XBox prepoznao a kako se to radi… imate u vec pomenutom tutorialu.

Ovo sa hardovima sam naglasio jer vidim da se ljudi malo gube i oko tog ARCADE i ELITE. I jeste malo Microsoft napravio pometnju jer i na You Tube se ljudi gube pa cesto znaju da pitaju: Da li ova ili ona igra mogu da rade na ARCADE ? Naravno da moze kad je u pitanju jedna ista konzola.

Nego mene interesuje nesto drugo… Iako imam vec neko vreme XBox (ako ne racunam pauzu od 4 meseca) ja i dalje ne znam sta i kakve veze imaju ti wave sa igrama i takodje ne koristim ni onaj abgx. Doduse ja jos nista i ne igram online. Samo se nakacim jednom ili dva puta nedeljno da uradim update gamer tag-a.

To je sasvim dovoljno da te fleguju tj obeleze za ban i onda mozes da se pozdravis sa apdejtovanjem bilo cega. Abgx proverava da li je igra relativno bezbedna za live…

Jedno pitanje… sad sam prvi put koristio Abgx (hvala nindzi za tut) sa Batman iso fajlom i rezultat je OK… hteo bih da proverim i GOW2 ali njega nemam u iso vec samo na DVD-u. Da li mogu da uz pomoc power iso programa napravim iso te igre pa da ga proverim ? Da li ce to onda biti merodavno ? Hvala na odgovoru

Ja da sam na tvom mestu nebi se ni kacio vise online, mada ti ako ni ne igras nista online bas te briga :slight_smile:

Brane… pa evo poceo sam da koristim abxg :slight_smile: Da nisam bas nesto zainteresovan za LIVE. Jedina mi je zelja da probam horde mod u GOW-u i to je sve jer sve ostalo sto se tice online-a… tu je PC, Steam i originali.