Pitanja i odgovori v1.0

Da se ne bi “rušila” koncepcija tutorijala, sva eventualna pitanja vezana za neku od tema, možete postavljati u okviru ovog threada! Bitno je da naglasite o kojoj temi se radi i da postujete pitanje! Odgovor će već neko dati…elem, nadam se da će ovi tutorijali u mnogome olakšati snalaženje početnicima u Xbox svetu, a iskusnijima poslužiti da se podsete nekih stvari.

I, naravno, zahvaljujemo se Akiris-u i Archer Mac-u na ustupljenom materijalu!

1 Like

Tema : Guide - Xbox 360 HDD i PC

da li je moguce na neki hak nacin ili bili koji drugi nacin.pristupiti hard disku (npr da prebacim DLC )a da to nije spajanje sa pcjem.sigurno nije moguce.al opet nije zgore da pitam…hvala :slight_smile:

Mogu ce je samo preko X-a mada to nije preporucljivo. To je kao dodatak koji se zakaci na konzolu i onda HDD na njega i takodje prouzrokuje banovanje ako ides na live.

Vrlo je jednostavno spojiti hard na pc, mozda cemo napisati jedan pa cemo i staviti ovde.

Takodje DLC ne mozes da se pokrene na boxu koij je skinut ukoliko ti box nije JTAG-ovan.

Vezano za: http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?890-Tutorijal-za-download-i-rezanje-igara

Poslusao vas savet, povecao protok na ADSLU sa 2 na 4 i krenuo u DL igara

ali nema sanse da se registrujem na ona 2 sajta za torrente a ne bih da skidam sa ne proverenih lokacija, ova zadnja 2 dana cak ni uz pomoc JD-a nemam previse srece sa megashare i megaupload odnosno uzasno je los protok, a da ne pricam o fajlovima iz komada 7.2Gb,
jel ima jos neki pouzdan izvor za DL?

pokušaj ovde http://0.arenabg.com/ sjajan sajt za torrente, posle lagane registracije izaberi stavku games pa potom xbox360 games i voila!!! Mada nemoj odustajati ni od BitSoup-a, pokušavaj svako malo (na po 10-tak min) i uspećeš, veruj mi vredi!

Hvala,

registrovao se i na areni i na bitsoupu

ne znam da li probati ratiomaster ne bi li napravio malo zalihe za dl :slight_smile:

0.arenabg.com je extra sajt ali ima samo neke igre koji su “dobro seedovane” inace neke starije ili nemozete da nadzete ili nemaju dovoljno sidera ima li neko neki dobar torrent sajt???

da, da pogotovo za BitSoup!

nema Kameo i Table Tennis :rain:

imam ja

jel ima neko dobar private torrent gde se mogu naci nesto starije igre ???

Jendo n00b pitanje :wink:
Da li postoji mogucnost Downloadovanja ARCADe igara na PC i prebacivanje istih na Xbox?
U pitanju su FULL verzije ofc.

hvala :wink:

Samo na Jtag konzoli.

kazi mi ko radi taj jtag?
kakva je procedura za to?malo sam googleovao i vidim da ljudi otvaraju konzolu i leme svasta na plocu :))))) deluje mi kao mnogo zajebana procedura…

prenex je uradio kuci pogledaj ovde http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-hardware-software-f-a-q/845-xbox-360-usb-edition-jtaged.html.

Sam princip jtagovanja nije tezak ako imas odgovarajuci kabel za pravljenje kojeg mozes da skines kompletnu semu na netu. Odnese nekom elektro majstoru sliku i kabel sa starog stampaca sto ima onaj veliki LPT prikljucak i on ce ti napraviti za 300-500 din (barem je meni). nek ti lepo i zalemi, i onda sve ostalo je softverski deo igre. Guglaj malo, ima na netu kompletan tutroijal sa sve slicicama. U sustini najveci problem kod jtag-a je naci odgovarajucu. Odavno nisam pratio napredak jatagovanja ali zadnji put kad sam gledao vazio je podataka da se jasper ne moze jtagovati uopste samo starije verzije, a i te starije verzije (falcon, xenon…) se mogu jtagovati jedino ako konzola nije update-ovana na 2.0.8955 dashboard koji je izasao u augustu 2009.godine. Downgrade opcija ne postoji. Tako da u sustini tebi treba konzola koja je stara najmanje dve godine i nije apdejtovana najmanje godinu dana. Sto znaci da nije paljena toliko. zato sto da bilo koju igru da pokrenes a da je izasla posle augusta 09. godine, odmah ce ti traziti da apdejtujes ili u protivnom nista od igranja… evo to ti je jedno instant objasnjenje i obrazlozenje samog jtag-a a ako te dalje interesuje, guglaj i srecno… :slight_smile:

Pozdrav svima, nov sam ovde i jako sam blizu uzimanja XBOX-a. :slight_smile:

Imam jedno pitanje: da li Arkadna verzija mnogo zuji?

Zuji ko i svaka druga, ali je problem sto nema HDD, pa nemozes da instaliras igre na njega i zbog toga se trosi laser i dodatno “zuji” konzola.

-Zahvaljujem na ovako detaljnom objasnjenju. hvala :wink:

Imam pitanje u vezi transfera save game. Imam 2 xbox 360…Jedan je banovan dok je drugi jos uvijek clean i sve je u redu. E sada da li je moguce da na ovom sto nije banovan uradim transfer update za Fifa 10 i prebacim takav save game na drugu konzolu i to ucitam u fifu. Vec sam pokusao jednom i na banovanoj konzoli fifa 10 mi nije ocitala save game koji sam snimio preko usb na claen verziji. Hvala…

ps. Mislim da mi problem pravi profil ali nisam siguran. :wink:

sa save game moras da skines flag da je sa banovane konzole evo ti ime fajla kako se zove: CON_Flag_Remover.rar, imas tu jos neke trikove ja ih ne znam jer mi nije trebalo ali sam citao po netu i skinuo ovo.
pozz
skini ovo nasao sam ti alate :slight_smile:
http://rapid.org/board/showthread.php?t=335310