Piraterija VS. originali

Pravda za pirata! :rock:

Jel ti imas flesovanu konzolu?

Cim se bori za prava pirata,pretpostavlja se da ima :slight_smile:

nije ti dobra definicija za pakao, mislim da takve teške termine ne treba koristiti na forumu,tipa ko ide a ko ne ide u pakao,tj. po tvom 95% ljudi na forumu ide u pakao!!!:x

generalno ova tema nema svrhu samo mozete da se prepucavate bez veze 100 godina i nista necete postici.

to sam ja govorio od pocetka jos… anketa je isto rekla sve

Naravno :da:

sta mislite zasto ljudi gledaju farmu ili BB? bas zbog ovakvih stvari. endless mindless prepiranje bez nekog rezultata ili uzitka. nastavite dalje :smiley: :smiley: :smiley:

Evo moj odgovor :):http://www.cristgaming.com/pirate.swf

Slazem se i dodajem ga u moj odgovor :slight_smile:

Dakle ovako…glasao sam za pirate,i uvek cu,zasto bih davao 50e za originala,ili 20e,kada isto mogu da dobijem za 90 dinara koliko placam jedan DL DVD.
Dakle nema potrebe bespotrebno bacati pare,ja mislim da su to originali,bespotrebno bacanje para,valjda mi je bolje da odigram godisnje oko 100 igara za po 90 din. sto je 9000 dinara. Ili da odigram dve igre po 50e sto je 100e. Ovo je bio samo primer,ne kazem da je moguce odigrati 100 igara godisnje i da ce toliko njih izaci,ali i da izadju,pa bolje dam 9000 na njih,nego uzmem 2-3 za po 30-50e :wink:
Takodje mislim da nasa podrska razvojnim timovima nije toliko bitna,koliko je bitna prodavnicama poput Gamesa…koji uzimaju 8000 za novu igru…
Razvojne timove ce uvek podrzati USA i vece Evropske drzave… :wink:

Takodje me zanima koji su to 16 clanova koji kupuju originale,posto ja mislim da ih nema toliko…

Jer ovde treba da se glasa za ono sto se koristi,a ne za ono za sta ste i za sta biste bili,jer tako bismo svi glasali za originale :wink:

Ima ih, mozda i vise. Nisu svi finansijski toliko ugrozeni i klinci koji moraju da odvajaju od dzeparca, i drugo, nece svi da igraju bas sve sto izadje i 100 igara godisnje… I trece, postoje nacini da ljudi dodju do originala za manje para, mada, malo su nam pokvarili racunicu uvodjenjem online passova.

Da sumiramo, originali su super resenje za one koji znaju sta hoce, ne zele da se cimaju i veoma im je bitan online.

Podrska razvojnim timovima je argument koji ja stvarno nikada ne bih potezao u ovoj sredini, jer deluje tragikomicno. Ljudi u srbiji bukvalno umiru od gladi… Originali jednostavno imaju smisla sa cisto racionalne strane, kao i pirati za vecinu ljudi.

ja mislim da tvoji trebaju da rade za 90dinara dnevno pa ces da odrastes.

Nema potrebe za diskusijom ovoliko dubokom sve jedno je ko kako igra samo glasajte :slight_smile:

Ok nisam bas bukvalno mislio 100 igara godisnje,ali ja sam za samo 2 meseca natrpao 40 igara,pa sam zbog toga mislio 100 godisnje :smiley:

i od 40, 2 si presao…

Sta reci za mene?X360 i PS3 ilegala,ja jedino sto sam kupio ‘‘skuplje’’ je bio orange box koji mi tu stoji i nisam 5 sati sve ukupno igrao.Razmisljao sam da na x360 igram pirate a da predjem na sony-u na originale,ali i to je palo u vodu jer kolko se ja istrosim za mesec dana za svakojake gluposti pa to je strasno.Inace mene 2 igre mesecno nemogu da zadovolje,a verovatno za vise originala nebih imao para tako da ono…

Hehehehe nije nego 3 :smiley:

Ma to je skroz okej, i treba da se igras… I ja sam u tvojim godinama i nije me bilo briga sta ce biti sutra. I pametno razmisljas imajuci u vidu tvoje potrebe, ali postoji i neki svet izvan toga. Ljudi koje zanima jos nesto pored igara i koji igraju svega nekoliko igara godisnje, od cega jednu u mutliju sa nekim svojim drustvom ili online… Ako tako poledas original igra uz koju ces provesti jedno 200 sati godisnje sigurno se itekako isplati a za vise od toga neces imati ni zelje ni vremena. I kada shvatis da je 90% igara na isti kalup, i da se razlikuju samo modeli i teksture, pocne da te interesuje samo ono najbolje, a toga bas i nema tako puno u industriji igara. Ja sam nekada igrao bukvalno sve cega se dohvatim, samo sto vise i vise i nikad mi nije bilo dosta. Ali to je neka vrsta ludila i krajnosti. Stvarno ti apsolutno ne treba sto igara godisnje, nema potrebe da gomilas diskove za crne dane i da ostavljas za kasnije jer ce dolaziti uvek nove i bolje igre… A gde su tek ostali vidovi zabave, da ne pricam o ozbiljnim stvarima kao sto su posao, edukacija… vreme koje moras da posvetis prijateljima i devojkama…

uvek si znao da impresioniras svojim tekstovima…

@padawan Daleko da sam pricao o sebi,ja evo upalim Xbox na svaka pet dana,znaci ono i igram oko 3h…zato sam i odigrao tako malo igara,ali polako,pa ne mora sve ni da se predje :smiley:
Neka su igre narezane,nece ostati nepupnute sigurno :smiley: