PES ili FIFA

Na konzoli je odavno prevazišla PES; ali na PC-u je PES vladao, mada videćemo da li će se stanje promeniti pošto su i PC gejmeri dobili konzolašku verziju.

PES-u dajem glas, igram ga od ne znam ni sam kad, i znam da je mnogo realniji od fife zadnji put kad sam uporedjivao (07).

A jesi li sad upoređivao? I jesi li probao Fifu? Ne bih baš samo zbog istorije glasao na jednu stranu sad, stvari su se od '07 promenile :wink:

FIFA na konzolama je počela da bude bolja od osmice.

Vidiš li ironiju :smiley:

pes zato sto ga igram od pocetka…fifu nikad nisam voleo ma kolko bila bolja, pes za mene ima dusu i tako ce i ostati! :stuck_out_tongue:

Bar probaj… Nista te ne kosta,a bolja je igra…

Ne znas sta propustas.

nije sve u grafici, ima nesto i u nasledju :wink:

niko nije ni rekao da je fifa bolja zbog grafike.

PES ima bolju grafku od FIFA-e, ali FIFA ima mnoooogo bolje izvođenje.

Istina. Oduševio sam se kada sam probao Fifu 10, a tek sam se oduševio kada sam probao Fifu 11. Posebno zbog pre-game arene :slight_smile:

Jedno pitanje u vezi FIFe posto sam stari PES (tj. ISS) fan. Kako namestate kontrole, tj. one opcije sa: dodavanjem, sutiranjem itd. (manuel, semi, assisted) i koliko one uticu na gameplay ? Da li mozda postoji neko opste prihvaceno podesavanje koje se koristi kada se igra na netu ?

Postoji opste prihvaceno podesavanje… Default! :smiley:

Mislim da je PES napredovao u odnosu na proslu godinu ali i dalje je daleko od Fife. To je cak potvrdio i moj burazer koji je poslednje dve godine prinudjen da igra FIfu jer “dusevni” PES nema s kim obzirom da sam celo drustvo uspeo da preobratim. :smiley:

Sto se tice same Fife, svidja mi se novi passing sistem jer konacno nema vise zagarantovanih dodavanja, pa treba malo upotrebiti i mozak. Mod sa golmanom deluje zanimljivo ali mislim da je neko spominjao online kod koji ce biti neophodan, tako da… Ne znam samo cemu onaj kriminalan font u meniju, i da li je moguce da ne moze da se podesi negde u opcijama metricni sistem!? :mad:

Edit> Sad vidim da ce biti neophodan kod da bi uopste igrali online…:headbang:

Da, to su uradili da bi osujetili prodaju polovnih igara, ali ce zakaciti i pirate.

Nije ni ranije bilo zagarantovanih dodavanja ali sada su to podigli na visi nivo pa ne mozes samo da usmeris na nekog igraca, na prvu loptu, kroz protivnika i da se nadas da ce da prodje. Ranije si sa pasovima tako lagano mogao da se prosetas do protivnickog sesnaesterca.

A za kaubojski font, no comment.

Ja cu verovatno uzeti PS3 verziju…

Mi mu tu dodjemo kao neka kolateralna steta, mislim kakve mi veze imamo sa polovnim originalima? :lol: Sala. :smiley:

Nzm ako mene neko pita PES ko da je svake godine isti…

Nije isti,dosta su se poboljsali u odnosu na proslu godinu,ali opet,ni blizu FIFA-i…
@padawan
Sto ps3 verzija? Nesto bolja,ranije izlazi,jeftinija??? Ne bi trebalo da ima razlike…

p.s. prilikom zadnjeg citanja post-a,shvatio sam da mozda uzimas PS3 verziju jer sa LIVE-om nikad nisi na sigurnom :smiley:

A i moćiće pritom online bez posledica :smiley: