PC Master Race vol. 1

U jbt. Zaboravio sam na tu varijantu… jedino sto ti malo ogranicava upgrade, ali po performansama, ovo bi trebalo da obrise patos sa 7970… :slight_smile:

Ogranicava mi skroz upgrade ali jbg ne mozes i jare i pare.Ne moze za 280e karta koja je jaca od 680 i 7970 i plus da imas mogucnost upgrade-a.Ja sad imam jednu 660 i sa njom cu napraviti pc a pare sam ostavio kasnije kupujem jos jednu jer ce joj vremenom jos spasti cena a i jedna 660 je dovoljna trenutno za max svih igre izuzev crysis 3-ke.

Ma gde nije dovoljno covece, pa meni je 7870 XT bila dovoljna. To je kao ona sa tahiti cipom, kao nije ni 79xx serija, al nije ni 78xx. Zovu je 7930. :slight_smile: Anyway, na njoj mi je sve radilo na max 60+, jedina opcija koja realno i novije karte baca na noge je MSAA, koji sam npr u FC3 drzao na x4 i imao oko 50 cak i kad snimam.
Inace, kad smo vec kod lightning, 7970 Lightning je nenormalno dobra karta. Kako sam je samo ja propustio i posle toga nisu ni nabavljali. To je karta koja place da radi jace nego sto je MSI klokuje. Znaci nenormalno dobro rade, i kvalitetno su napravljene.
Inace, mislim da trenutno nije ni potrebno vise od 7970, cak je i to overkill.
@Koju si ti 7970 uzeo? Onu klasicnu Sapphire sa 2 kulera? Ta je ok, ima ona Vapor-X, ta je dosta dobra isto.

Sto se kucista tice, ja sam razmisljao bas to ukoliko se odlucim da prodjem jeftinije, ali eto ipak nisam. U svakom slucaju, mislim da sam gledao da to kuciste dolazi sa prednjim i zadnjim 120mm kulerom, ali da ima jos par mesta, tako da licno, ja bih to sve popunio, mislim da ima mesto za jos jedan napred, jedan dole, i jedan gore. I o temperaturama ne brines

nije vapor x, obicna, pise dual x. ne bih nista klokovao tako da sam zadovoljan.

pokajao sam se sto nisam uzeo fantoma, ovo se samo lepo slaze uz plocu, ima providnu stranu… nije lose, ali nije neka lepotica i morao sam da ubacujem dvd karate udarcem. dodatni kuleri mi za sada ne trebaju.

po obicaju problemi, mucim se da instaliram win 8 :confused:

Ja picim sedmicu, nemam neki poseban razlog da predjem na win8, cak me i generalno nervira.
Za dodatne kulere ne znam, ja sam i na ovom trenutnom ubacio odmah sve, to je bar jeftino. Tako da sam napravio dosta dobro hladjenje u globali i mogu dobro da dizem clock-ove.
Sto se tice te safirke, dobra je, to dual-x hladjenje im je super, oni kuleri nisu bucni, pogotovo na stock clockovima. Jedino sto nije GHZ edition, vapor-x jeste, pa je primetna razlika, mada ne nesto posebno a i ako ti ikad bude potrebno mozes podici, sad ti sigurno ne treba vise.

Slazem se sa tobom oko win-a i ja sedmicu instaliram sigurno nervira me osmica mnogo i ruzna mi je i ceo koncept mi se ne svidja i pc sa win 8 mi izgleda kao tablet a ne kao pc a meni ako treba tablet kupicu ga :slight_smile:
Nego vid koju kartu sad imas jesi jos na 7870 xt inace ta karta je super.
@Padawan
Jesi uspeo da instalis win 8 ? Mozda ti verzija ne valja jesi li win “kupio” na proverenom mestu ? :slight_smile: :smiley:

Ja realno znam jedno a to je da me nervira buka od desktop masine, znaci zvizna se cuje neverovatno mnogo

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne mora da se cuje, u dobrom kucistu, sa dobrim kulerom, imas i skoro necujne graficke karte. Ja sam se mozda zeznuo sto nisam uzeo CM Silencio kuciste, ali, i ovo je nebo i zemlja u odnosu na stari racunar cijoj buci je najvise, verujem, doprineo katastrofalan AMD Box kuler.

@ Jezdo: Haha naravno da je “kupljen” i to sam jedva iskopao neki RTM Win 8 disk, ona prva verzija od proslog leta. Uspeo sam, na kraju, milion i jedan problem, kako to obicno biva sa novom masinom. Prvo nisam naravno uspeo da podignem stari sistem na novoj masini, ok to je bilo ocekivano posto je kompletan hardver promenjen. Pa onda, nije hteo da formatira SSD jer, zamisli, mora u BIOS-u da se umesto UEFI optical drive izabere obican optical drive kao prvi za boot. Kakve to veze ima sa SSD-om, zna samo MS. Pa dok sam to prokljuvio surfujuci na tabletu koji stoji u krilu, prilikom podizanja sistema nije prikazivao sliku, dok sam se ja setio da iskljucim HDMI i da ostane samo DVI izlaz - poznat problem sa ATI kartama - vec sam bio na pola zivaca. Zatim, nije prepoznavao stari WD Green, pa onda dok sam to namestio, predugo traje ulazak u windows - jedna od prednosti osmice, pogotovu sa SSD-om je munjevito podizanje sistema - problem koji sam resio drajverima… I tako, ode celo jedno vece, a jos nisam ni telefonski krekovao poslednji Office, i naravno, nisam stigao da probam ni jednu prokletu igru, zbog cega sam ga i kupio :slight_smile:

Ali, nagrada za mucenje ce biti Tomb Raider sa leprsavom kosom. Jej. :smiley:

A gde su slike ? Obavezno da postavis da vidimo kako to sve izgleda da procenimo kakav si majstor :slight_smile:
U al ces da uzivas u toj kosi i jos necemu bogami :wink:

kad vec pricate o buci CM HAF 912 Plus i vi ste obezbedjeni jer da cujete racunar necete,evo ima 2 godine koliko ga imam,odlicno kuciste!

Ma buka je nekako proslost. Jeste da su sve masivniji kuleri i karte i sta sve ne znam, al nekako ne cuje se. Na kucistu imam 3x200mm, znaci to su oni veliki od 20 cm, imam 2 od 140 iliti 14cm i jedan 12. Uz to, napajanje Seasonic, i hladnjak Noctua NH-D14 sa dva kulera. Znaci buke nema, cak sam ja stavljao da mi malo brze rade kuleri, i jednostavno zvuk je neko strujanje vazduha, nesto sto ne moze da se nazove ni zvukom ni bukom. Jedino sto je malo vecu buku stvaralo je graficka, i to samo kad je overklokujem pa fanovi rade i do 70%, a i to samo zato sto sam ja pojacao da bi kartu drzao na nizim temperaturama, ali to je samo stvar ukusa, jer se karte ne greju ni sa OC-jem.
@jezd0, imao sam 7870XT ali mi se nesto cinilo kao da grebucka kuler, pa sam je poslao na servis a uzeo 7970. I pravo da ti kazem, razmisljam se cak da vratim 7870 zato sto je jedina razlika sto u par igara mogu MSAA da stavim na vise nego sto bih mogao. :smiley:
A to su samo finese koje neki ljudi jednostavno i ne primecuju, dal je na 2x 4x il 8x.
Tako da mozda se odlucim da se vratim na 7870 i na njoj sacekam da vidim sta ce ispasti od novijih generacija.
I da, ovako kako pricam ispasce na kraju da zagovaram AMD, pa evo odmah da se ogradim da nemam neku averziju prema nVidiji, nego jednostavno, pogledao sam kako rade karte. Odgledao testove, i na stock clockovima 7870 (xt verzija sa tahitijem naravno) je sisala 660 ti, sem u par igara koje favorizuju nVidia kartu, u vecini je bila jednaka, a u nekim dosta jaca. Uz to je 50e jeftinija i dobijaju se 3 igre, sad vec 4 igre dzabe. I nekako prevagnuo na tu stranu. Onda overklokovao moju i uporedio sa konfiguracijom sa 660ti od drugara i dobio dosta bolje rezultate.
Isto tako, kad sam uzeo 7970, sramota me je bilo koju cenu drzi 680 a koliko je sisa 7970 Ghz edition, obe overklokovane i 7970 dva koplja ispred. Nisam nikako razumeo cenu same nVidije, pa cak i da je nesto bolja u performansama, sto nije, cena je kad sam ja kupovao bila OGROMNA. Jos je Tomshardware izabrao 7970Ghz za najbolju kartu ove generacije.

Pa 7970 ghz je odlicna ali ja volim nvidiu i ako ne gledam cene najbolja karta ove generacije mi je 680 Lightning ali dobro to da je 7970 trenutno jeftinija od 680 i mnogo je bolja kupovina sad ali ne volim nekako amd.Nego dok jos ne sastavim komp reci mi kolika je razlika po tebu sa ukljucenim MSAA i sa iskljucenim jel bolje nesto mnogo ?

Meni se oteo krik neodusevljenja na kraju kada sam sve ispodesavao, uzeo da probam Crysis 3 u 1 nocu, na very high. Na jaci MSAA mozes da zaboravis, radi izuzetno lose. Pod lose mislim da na prvom nivou, u otvorenim deonicama, FPS pada ispod 20, sto je neigrivo maltene. FPS fercera ko lud, sa iskljucenim vsyncom mislim da je prosek oko 30, inace je gore. Sve je ok sa drajverima, probao sam pretposlednje zvanicne i poslednje beta drajvere, a Tomb Raider stvarno leti sa Tress FX-om na Ultra. Ako dodam da Crysis 3 Very High ne izgleda narocito bolje od medium podesavanjima koje je moja stara konfiguracija terala vise nego pristojno, ostaje pomalo gorak utisak o protracenim parama i beznadeznosti PC gaminga. U jednom momentu suzenja svesti sam pomisljao da uzmem jos jednu 7970 za Crossfire, otisao da vidim benchmarke i to je izgleda tek prava stvar, ali me je AMD-ova drajverska podrska naterala da verovatno odustanem od toga i cekam neku kartu generacije 10 koja ce Crysis 3 da tera u pristojnom FPS-u. Bolje da sam uzeo TITAN, majke mi… Cinjenica je da 6870 tera C3 u 5 fps na very high ali nije u tome poenta nego u tome da na novoj masini mozes da igras sve na najvisim detaljima u konstantnih 30+ fps i da ne razmisljas o podesavanjima. Tjah.

Jbg nzm sta da ti kazem aj probaj FC3 sa svime na max pa javi kako on radi bas me zanima.Sad si me bas uplasio nzm cemu onda ja sa 660 da se nadam :frowning:

Bolje spusti ocekivanja sa jednom 660. Savetovali su mi na benchu da klokujem procesor bar na 4.4, navodno to ima najvise uticaja na minimalni FPS. Koliko god mi se to ne radi, a stvarno me nervira, moracu izgleda da se upustim i u tu avanturu, kupujem dodatne ventilatore, smaram se sa voltazama… 'bem ti PC, da lepo coveku presedne gaming.

Meni ostaje nada da je ipak neko podesavanje u BIOSU, nesto sa drajverima, nesto sto previdjam kao sto sam se u startu razocarao u Android, pa posle ispalo ok. Tesko mi je da poverujem da ova kombinacija ima tako malo sirove snage za C3. A uzeo sam je bas zbog te igre. Znam da je Crysis specificno zahtevan, ova podesavanja su ipak vise za Dual GPU karte i za neku buducnost koja jos nije dosla. Ali sam mi je detektovao na Very High, trebalo bi ipak da melje…

Ma, nebitno. Sve ostale igre rade verovatno fantasticno. Nije ni sve u igrama. Razmisli o Windowsu 8, inace, sada izlazi 8.1 verzija koja vraca start dugme, a u kombinaciji sa SSD-om, neces verovati, sada je jos brze nego na starom sistemu, ulazak u Windows od momenta paljenja traje 5 sekundi! I to prethodni shut down, nisu nikakve sleep/hibernacije :slight_smile: A pritom, kazu da je Intelova kombinacija ploce + SSD jos brza. Tesko mi je i da zamislim.

Pa polako jbg naci ce se resenje valjda ali znam kakav je osecaj kad das tolike pare i ocekujes da leti sve kad ono te zaje*ava.Evo jedna zanimljiva slike gde se vidi kolko je sli upotrebljiviji od crossfire-a.U crysis 3 7970 i 680 su tu negde tuku se ali zato u SLI I CF pojede je 680

Za CF imam problem sada sa napajanjem, trazi minimum 750W kvalitetno po specifikaciji za AMD kombinaciju. Tako da moram menjati napajanje, da se borim sa AMD drajverima, i napravno, da iskesiram jos 250-300e za jos jedan Safir, pa se cena priblizava cifri od 1000e, sto mi je, onako, malcice previse.

Videcu da li ce klokovi nesto da promene.

Ra?unar Altos Rocket, H61/Intel Pentium Dual Core/4GB/AMD 7750/500GB/DVDRW/ - WinWin
Planirma da kupim ovaj kompjuter. Prvenstveno mi treba za LoL i za WoW, nista zahtevnije mi ne treba. Neki saveti?

Dodaj jos koju hiljadu za 7790.

Sta da ti kazem, ja sam citao o tome cemu ta opcija uopste sluzi, sta tacno radi, i ja opet ne vidim. Mislim, kad bi pustio comparison na 2 monitora sa 2 razlicita MSAA setting-a mozda bih i video, ovako kad ja udjem u opcije, menjam, pa mi jos kaze da moram da ugasim igru pa opet upalim da bi se ta razlika ucitala, jednostavno ne mogu da primetim. Uz to, shvatio sam da jedino ta opcija zove za novu graficku kartu. Znaci, sve na max, sa x2 MSAA nemam nikakvu razliku izmedju 7870XT i 7970 (sa izuzetkom par igara, npr Metro:LL koji je uzasan po tom pitanju, cak i Titan jedva vuce 60).
Ne znam koji je fazon sa Crossfire, ali valjda bi trebali uskoro da izbacuju neke drajvere za to, a da se trenutno vecina problema resava nekim third-party fixovima, sto je bezveze, ali kazem, AMD bi trebalo da izbacuje nove drivere, tako sam nesto procitao.
U svakom slucaju, meni su karte odlicne, ali tesko da cu se odluciti za CF odmah, vec cu sacekati i 8xxx da vidim kako ce se pokazati, jer je to kao karta sa tahiti cipom, znaci nema mnogo novina, ali ce biti dosta jace, tj 8970 ce biti 35% jaca od 7970[FONT=times new roman] [FONT=arial]po nekim leakovanim informacijama, jos ako ispadne dobra za overklok kao sto je vecina AMD karti, bice super. Cak po tom leak-u, imace 6GB memorije.
[/FONT][/FONT]Jedino cemo videti koju ce nam cenu baciti po ovim nasim prodavnicama, pa mozda ispadne dobra kupovina. U svakom slucaju, ja sam za sad zadovoljan.