PC Master Race vol. 1

Mislim da sastavljati PC za ozbiljne grafičke domete na duže vreme bez Nvidia GTX 780 u ovom trenutku je neozbiljno cene 70 000 dinara.
ili čak Titan 112 000 dinara .To su dve grafičke sa ozbiljnom snagom ići ispod toga je besmisleno ,bolje da se kupi PS4 a za resto para i polovan auto.

Nema to veze za koliko je vremena hakovana 360-tica. I realno, niko ne moze to ni da predvidi, bilo je par puta ljudi koji su pitali isto to, ali clanovi xbox republike nit rade u microsoftu nit su hakeri za konzole, pa tesko da moze i da se nagadja. :slight_smile:

Haha, malo mi je smesno ovo. Procitaj moj prethodni post i sta sam napisao u njemu. Evo, ako imas nekoga oko sebe da ima 7970 u pc-ju zamoli ga da ti pokaze kako rade igre na njemu. Ja ti kazem, kartica nije ni na pola potencijala. Napravljena je da vuce 3 monitora sa trenutnim igrama, ne jedan. Overkill je za full hd rezoluciju. A kosta 40.000. Mislim, kapiram da je skuplje, ali i sa tom kartom ces biti miran na duze staze, a kamo li sa novom generacijom koja izlazi.
I vec sam rekao, igre za konzole se optimizuju, ali niko od vas ne uzima u obzir da kad ih izbace takve kakve god za pc, odmah ide i driver update, nekad i pre igre, za to, koji poveca performanse date kartice.
Imao sam i 7870, i ta kartica je vukla sve na full hd u preko 60 frejma. A kosta manje od 200e.
Vi cene PC komponenti gledate u nasoj raspaloj drzavi, a konzole racunate na najavljenu cenu. Pogledajte PC komponente u Americi pa poredite.
I opet, ne kazem da svi moramo igrati na PC-ju, ja i planiram da kupim next gen konzolu, ali mi se ne svidja kako ljudi razmisljaju na tu temu, jer je to postalo globalno misljenje i svi teraju istu pricu, da ti treba 2000+ evra za PC koji ce parirati konzolama.

7970 je zver i brza je od GTX 770. Ali recimo nece imati sve efekte u Witcheru 3, koji su rezervisani za nVidia karte i next gen (posto im je nvidia dala SDK), i ne svidja mi se ideja sto daju originalne igre, vise bih voleo da je karta jeftinija zbog toga sto te igre za nekoga ko se oslanja na pirateriju nemaju veliku vrednost.

Ozbiljan komp moze da se sastavi za nesto oko 850e trenutno, sto je dosta, ali s obzirom na ekskluzive i pirateriju, ako pare nisu frka, sto da ne. Mozda i sam zagrizem… Mislio sam ovako nesto

Emmi konfiguracije | Altos Tsunami Pro | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook ra?unari, foto oprema…

Samo sto bih umesto 7950 stavio 7970, i dodao bih verovatno jos 8gb.

8-core, 7970 3GB DDR5, 16GB DDR3, SSD… Ako to nije ozbiljan future proof racunar… :slight_smile: Pod future, naravno, mislim nekih 2 godine unapred, a ne vecnost.

Fazon je u tome sto u PC industriji, 2560 rezolucija polako postaje sve prihvacenija, benchmarci se rade cesto u ovoj rezoluciji na max setovanjima, a vecina igara koje su do sada izasle nisu pravi test za najjace karte jer su se optimizovale za current gen. Crysis 3 baca na kolena i TITAN, tako da to nije mnogo merodavno.

Vi cene PC komponenti gledate u nasoj raspaloj drzavi, a konzole racunate na najavljenu cenu. Pogledajte PC komponente u Americi pa poredite.

Možda jer … ne živimo u Americi?

U Solunu dinar somun …

U americi za iste pare kupujes terminatora u pravom smislu u srbiji jedan njegov prst :wink:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Licno, ja bih voleo da su studiovpc ili m007p, ili zajedno smislili kako da hakuju obe konzole, mozda bi nas doslo jeftinije kad se proizvodi kod nas. :stuck_out_tongue: Ali oni samo odrade to, a pod hakerima mislim na one koji su to smislili. :slight_smile:

Kapiram da si sarkastican ali iskreno nema potrebe. Ne znam da li si se ubacio od pola, ali ja koliko vidim svi koji uporedjuju cene kad god pricaju, zamisljaju odredjenu cenu konzola koja je najavljena u Americi, a cene PC-ja uporedjuju u nasim dinarima. Uzeo si iz konteksta totalno.

Te gotove konfiguracije nemoj gledati, ako ikad kupujes. Bas je bila prica o njima na jednom drugom nasem pc forumu, jednostavno vecina njih su skuplje nego kad sam proberes, a uz to umeju da zakinu na necemu.
Sa rezolucijom se slazem, kod nas nije toliko zastupljena, al evo na tomshardware, svaki drugi clan igra na toj rezoluciji. Dosta ljudi cak i ima eyeinfinity i 3 monitora, ali kome kako odgovara. Dobri su i 120hz monitori, ljudi i na tome igraju, a mi se do skoro prepirasmo koliko ljudsko oko vidi, i da li ima razlike izmedju 30 i 60, a ljudi igraju na 120. :stuck_out_tongue:

Bas naprotiv, jeftinije su, pogotovu u emiju, ali imaju odredjenih drawbacks (npr lepe nalepnice da ne mozes da otvaras i dobijes garanciju na konfiguraciju a ne na pojedinacne komponente). Racunao sam i to je to, nisam uspeo da sastavim pojedinacno a da bude jeftinije i to su komponente koje bas zelim (sem mozda kucista). Anyway ko sto rekoh, ja ubacim svoje modifikacije ali je osnova ok.

Ma, naravno da se vidi razlika izmedju 30 i 60 fps, i to ogromna, to mi je najgluplja rasprava ikada. Kao kada bi dosli daltonisti i raspravljali se da li postoje boje. Svasta. Garantujem da za to postoji medicinsko objasnjenje samo je gaming tako opskurno podrucje za nauku pa nisu to istrazili. Mislim, iskreno mi je zao, ne bih da zvucim grubo prema nekome ko ima medicinski problem, ali to je kao kada bi me neko ubedjivao da je zemlja ravna, i to jos potkrepljeno nekim “dokazima”. Uzas. Ili neko ko nema mogucnost da vidi 3D, da 3D ne postoji. Zaboga cela industrija se vrti oko postizanja veceg fps-a u igrama i dodje neko, i tvrdi da je sve to umisljeno. Neverovatno.

120hz monitori su zakon i vidi se ogromna razlika. Doduse, nekako nisu zaziveli, za razliku od nekih drugih trendova kao sto je IPS.

edit: prebaceni postovi u novu temu

Ko ne vidi i ne oseti razliku izmedju 30 i 60 fps-a u igrama, ima medicinski problem. Ali sa glavom a ne sa ocima.

BTW, da dodam za PC…Imam i5 2500k klokovan na skromnih 4,2 ghz i sad vec prastaru gtx 460 sa 1gb, i mogu da kazem da vecina igrara radi u 60 fps-a. Doduse mora da se pogase neke opcije ali nije nista posebno. Jer ima dosta opcija u igrama ciji se efekat i ne vidi ali je zato zahtevnost ogromna. Metro LL na primer. Na full moze da namuci i gtx 780, ali kad se par stvari pogasi radi i kod mene sa 460 na 60 fps-a u full hd. :slight_smile:

ne mozes tako da tvrdis nisu ljudi svi isti, iako neke igre deluju da secakju u 60fps, kao da trzaju non stop neke u 30fps rade extra da ne provalis ic nista…

btw ljudsko oko vidi u 24 fps :slight_smile: tj sve od 24 pa na dalje je fluidna slika ljudskom oku, e sad opet ponavljam nisu svi isti, neko to vidi neko ne neko se ne opterecuje time (npr ja :D) samo da je sve fluentno zabole me i da je u 1000 fps, ako mi na 30fps sve tece kao med i mleko sta ima da tupim da mi nije dovoljno i da hocu 60 kad sve vec radi normalno…

Recimo, meni je grijeh igrati bilo koju Bethesdinu igru na 30fps-a :smiley: haha Konzole lagano “otpadaju” kao opcija. A što se tiče ostalih igara, nije me briga… Samo nek se igra. Ako ću provesti više od godinu dana igrajući igru, kao Skyrim, onda k vragu, mora biti što fluidnija hehe

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

ja se na PC gaming ne vracam vise, previse sam para ulagao u njega zarad cega? Par fps-a vise, a opet nisam imao te igre koje sam hteo da igram… neka hvala

kad se samo setim da sam dao tacno 530e samo na vodeno hladjenje da bih kloknuo sve sto vise i drzao tako 24/7… damn mogao sam jos tada kupiti obe konzole… naravno ucinio sam to posle :smiley:

btw meni je 24/7 clock bio 4.6 GHz i to na i7 920 cini mi se… da mi je taj tvoj terao bi on jos tada na 5.xx GHz

inace evo mi ga bivsi PC od pre 2 godine, rastali smo se teska srca, sad lepo laptop i konzole i teraj dalje… Anmelden – Google Konten

Ali razlika između Skyrim-a na konzolama i PC-u je nemoguća… Bolje texture, fps, brzina load-anja… Inače, volim “dokumentovati” svaki prelazak Bethesidne igre, znači, slikam sve od početka prelaženja pa sve do sada. Par giga slika i to u Full HD-u :smiley:

Žešći sam Fanatik, vjeruj mi :smiley:

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

Evo po meni odlicna pc za igre.Nzm stvarno sto vecina forsira amd 8 core kad je intel quad mnogo bolji za igrice.I jos mi je smesno sad pominjati kupovinu 7950 kad je izasla gtx 760 koja je bolja a priblizno je ista cena
Intel Core i5-4670K - 23000
Asus LGA -1150 Z87 – A 14.280,00
CoolerMaster 212EVO - 3320
Exceleram DDR3 8GB 2x4GB - 6000
Grafička Gigabyte GTX 760 OC - 27999,00
Seagate ST2000DM001 - 2TB - 8880
DVD-RW - 1700
Cooler Master CM Storm Enforcer - 8780
Seasonic ss430gb - 7500
Ukupno 101K ili 888e

^Kad se sjetim, ja svoj PC platio oko 1000e prije 3 godine. I dan-danas najnovije naslove pokreće blizu 60fps bez problema… Sad, da li se isplati tolike pare dati, ne znam… Meni da. Radi pojedinih igara koje obožavam.

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

btw ljudsko oko vidi u 24 fps

Ljudsko oko ne vidi u fps-ovima. Mnogo puta je diskutovano na tu temu. Nacin na koji formira sliku bi bio ekvivalent pa recimo izmedju 500 i 5000 fps - taj neverovatan sklop prosto ne mozemo da procenimo i prebacimo u frejmove.

kad se samo setim da sam dao tacno 530e samo na vodeno hladjenje da bih kloknuo sve sto vise i drzao tako 24/7… damn mogao sam jos tada kupiti obe konzole… naravno ucinio sam to posle

Auuu… Ti bas ode u ekstrem. :smiley:

@Jezdo:

Ja se sad bas lomim da li da idem na FX8350 ili i5 3750k, 7970 ili GTX 770. Vuce mi ipak na AMD kombinaciju… Imam utisak da ce za next-gen console portove biti bolji. Isto misli i Eurogamer, da je 8-core i AMD baza future-proof.

ma i ja sam se lose izrazio, nego sam posle lepo dodao da sve preko 24fps se smatra fluidnom slikom, tj tecna je animacija, e sad nekome naravno odgovara vise neko je zadovoljan sa 24 itd… naravno vise uvek bolje :slight_smile:

nego druga stvar, filmovi su svi u 24fps, pa je slika fluentna, jel i tu fali vise fps-a mozda jel film secka? :smiley:

Cameras in the real-world have what’s called a shutter, which is open for a continuous range of time, determined by the “shutter angle” or “shutter speed”. For instance a moving picture captured at 24 frames per second might have the shutter open for 0.02083 seconds per frame (1/48 of a second, or 180° shutter angle). This continuous interval of time captures and blends all motion happening therein, leading to what we see as motion blur.

Games on the other hand, render only an instantaneous moment of time. There is no equivalent interval where motion is recorded and blended, and instead you create what is essentially a crystal clear sample of the world at a particular instant – something that is not possible in the real world. Because no motion is recorded in the rendered frame, movement on-screen can look jerky unless the frame rate is increased to compensate (by capturing more inbetween motion). By increasing frame rate you essentially converge on real life “frame rates”, leaving us with the biological motion blur we get from our eyes (which are like shutters that are always open).

Da zakljucimo, fps u filmskoj industriji i fps u igrama su babe i zabe i ne, 24fps u igrama se nikako ne smatra “fluentnim” by any stretch of imagination.

Intel je trenutno bolji a ja mislim da ce i kad izadju next gen opet biti bolji,mislim da amd-u od ove sadasnje generacije cpu-a nema spasa dok ne izbace nesto novo.Ali moguce je i da ce biti future-proof i da ce se za koju godinu bolje prikazati 8350 nego sada ko zna videcemo.Uglavno ja bih ti preporucio da ostanes jos koji mesec na x360 i ps3 i kad izadju nove konzole onda vidis sta je bolje i kupis pc.

Ma sto je najgore imam ja PC, solidno jak, sve “leti” ali ne bas kad poukljucujem neke perverzije kao sto je Tress FX u Tomb Raideru na Ultra… Tada dobijem fluentnih 24 fps:D 6870 jednostavno nema dovoljno snage ni sada, kamoli za buducnost. Tako da… sto da ne, necu ici na more i kupicu zver od masine koja ce da mi traje naredne 2-3 godine nadam se.

E sad si me opet bacio u razmisljanje, a taman sam se odlucio za AMD… pih :smiley:

Problem je sto AMD kombinacija, iako trenutno mozda sporija, ima duplo vise tredova tj core-ova, 3gb vs 2gb DDR5 memorije i 384 vs 256mbit magistrala, kao i 4Ghz vs 3.4 Ghz (necu da klokujem).

Na more ili novi PC? Hmmm… Vala bi odabrao PC da čitav život više ne kročim na plažu (naravno, doživotna opskrba najjačim “zvijerima” od tehnologije) :smiley: hehe

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2