Partizan ili Crvena Zvezda?

Ziveo sam van Jugoslavije do svoje sedme godine, u blazenom neznanju o rivalstvu fudbalskih timova.

Onda smo se doselili natrag u Beograd, i odjednom sam poceo da dozivljavam da me svaki chicha na ulici pita za koga navijam. Moja zbunjenost i mucanje, jer nisam imao pojma sto je ikome ovako nesto bitno (a delovalo je kao da je svima od zivotnog znacaja), samo je vodila do neprijatnog osecaja nedovrsenosti rituala, jer odrasli (a ni vrsnjaci) nisu znali kako da nastave razgovor s momkom koji ne zna korake ovog plesa.

Mozda se zato ceo zivot nisam mogao otrgnuti osecaju nepripadanja. Do dana danasnjeg slabo podnosim fudbal i bilo sta sto ima veze s fudbalom. Verovatno jer vucem traume od tog pitanja, na koje nikad nisam imao zadovoljavajuci odgovor.

1 Like

Hahaha, kakve “traume” :joy:

U normalnim zemljama…
Mene je moj vodio sa Kosova, da sacuvamo glavu, pa onda i iz Kraljeva u Banja Luku… Kakve crne utakmice i navijanja.
U Kraljevu sam trenirao dva meseca fudbal, posle dva meseca sam morao prestati, jer moji nisu mogli da plate ni tu drugu clanarinu. Teska vremena.
A nekako mi je i simpaticno sto ne navijamo za isti klub, pa se kao malo podbadamo :slight_smile:

Bitno je da je sada sve okej i da zajedno pratimo utakmice. Kad sam udaljen (u Novom Sadu), tu je Viber i video poziv, te komentarisanje i analiziranje utakmica.
Keva mi kaze kako uziva u tim trenutamcima. Meni srce puno :slight_smile:

Mozda sam bio uskracen tih odlazaka na utakmice, sa caletom, ali takva su vremena bila… Ostaje samo da se nadam da nijedno dete vise nece biti uskraceno za nesto, iz razloga zbog kojih se meni to desilo :slight_smile:

1 Like
2 Likes

Inđija - zvezda, čuj mene zvezda… boka

1 Like

Ovaj je bar pao u kaznenom :rofl:

2 Likes

Treba obrisati temu. Nema smisla

2 Likes

Nema smisla jer sudije su uvek na njihovoj strani. Danas u Krusevcu fekalija Nikolic produzio utakmicu dok Zvezda nije dala gol. Svirao nepostojeci penal, milion faula, ofsajda…ono je bruka za Srpski fudbal. Klasican bezobrazluk i sramota. Cekam highlights utakmice pa ću okaciti cisto da vidite ono sto sam ja gledao malopre…

Evo pobednickog gola pa procenite jel bio faul - YouTube

Bio je faul ali za Napredak :grin:

1 Like

Bice i derbi u rupi pa ide novi cas fudbala propalicama, sve ce se ovo vratiti jednog dana. :face_with_hand_over_mouth:

Sve ce to biti malo jer kao sto sam pre rekao Zvezda za 100 minuta u kombinaciji igrac vise ili penal nema sanse da od bilo koje ekipe izgubi.

Pao je Olimpijakos sa igracem manje, a kamoli nesretne lilong ekipe :grin:

Doktorirali su igru sa igracem vise :joy:

Pa vama se sve vraca :joy:

2 Likes

Bolje da gledate malo u svoj dvoriste, jer da bi nekoga stigao na tabeli, moras da pobedis :slight_smile:
“Vozdovac je najjaci” :laughing:

Kako da pobedis kada Vozdovcu dosude zvezdanaesterac? :joy:

Tako sto mu das tri gola :stuck_out_tongue:

Ma kako da ne pa toliko ni Zvezda ne moze da sa igracem vise i sa dva zvezdanaesterca :joy:

Ni posle 100 minuta :grin:

Tri puta seci, jednom deli… I to za 40 minuta, u gostima :slight_smile:

image

2 Likes

Videcemo Vukane sad kad dodje var sistem kako cete da kradete :grin:

https://youtu.be/3mOfTey203g

Pogledaj izjavu trenera Napredka i shvatices koliko terorisete sport u Srbiji…

Tamo negde oko treceg minuta krece i vidi se da je i Milojevicu sve jasno i da mu jako neprijatno :neutral_face: