Partizan ili Crvena Zvezda?

Evo teme u kojoj se moze raspravljati koji je i zasto je neki od ova dva kluba bolji?!
Koga drzava vise podrzava?
Koji je vise lopovski, a koji ponosni i borbeni klub?!
Kojih navijaca ima vise i koji su inteligentniji?!
Ko bolje pali baklje i ko glasnije peva na tribinama?!
Da li je bolje navijati za Zvezdu i jesam li pametniji ako vise volim Partizan…

Kakva zvezda i partizan samo Manchester :joy:

Kad se vec ne mozemo pokrenuti od ove teme, ajmo da malo bude vedrija i zanimljivija :slight_smile:

Kada ste i zasto poceli da navijate za klub za koji navijate?

Ja sam “odlucio” da navijam za Zvezdu jos kada mi je bilo 6,7 godina. U naselju smo se delili na delije i grobare, a meni sam naziv grobari mi se nije svideo, kao ni crna boja, koja je meni tada kao malom detetu bila boja negativnosti i tmurnosti. Crvena mi je sa druge strane bila omiljena boja i naziv delije mi je bio daleko lepsi i ponosniji :slight_smile:
Iako mi cale navija za Partizan, tako je i ostalo. Danas gledamo i pratimo zajedno utakmice i Zvezde i Partizana i uvek se podbadamo malo, mada na kraju dana, obojica budemo srecni ako su nasi klubovi pobedili neki strani. A kada se radi o derbiju, pruzi se ruka i cestita se :slight_smile:

2 Likes

jahalang0112

Pa covek se prosto radja takav , prosto vec u vrticu primetimo decu koja su onako malo svoja ili nemirna ili malo previse povucena, introvertna , koja ne zele da slusaju i da se povinuju pravilima koja im se namecu, itd , prosto to nije nesto sto se uci vec biti buntovnog i revolucionarnog duha to je nesto sa cim se radjas i to je nesto sto prirodno imas ili nemas, ne moras ni da znas sta znace te reci, e sad cesto ljudi tavog duha biraju neka neobicna zanimanja i neobican zivotni put pa postaju boemi, umetnici, pisci, muzicari, glumci, itd.

Mislim i ti ljudi kao Dusko Radovic, Zika i Bora Todorovic, Bjela, Nele Karajlic, pokojni Gru , itd sigurno nisu poceli da navijaju za Partizan sa 30 ili 40 godina.

Al Partizan kurenda ovo odavno nisam video, kako nisi min pet komada dali to je neverotno, naravno bez drzavne pomoci al aj da to vide ne pominjem :grin:

Di je onaj da nam oobracuna koliko je to novaca :grin:

Partizan od celavog trenera Nikolica nije igrao bolje, odlicna utakmica i lagana 3 boda. :smiley:

1 Like

U ove dve tekme trebali smo da damo 11 golova.

Uopste vise nisi ni smesan. Cak je postalo odvratno.

Elem, svaka cast gorbari, odlicna utakmica, steta sto nije bila ubedljivija pobeda. Takodje, vrlo vrlo bitna pobeda, mozda vredna i prolaska dalje.
Voleo bih da tuku i Junajted u BGu, bila bi prava senzacija.

Sa druge strane, tuzno je sto bi nekima ta pobeda bila bitnija da se slade delijama i Zvezdi… Pacijenti koji ne znaju da slave uspeh kako treba :confused:

6 Likes

Strahinja Pavlović i Slobodan Urošević su igrači za reprezentaciju.
Svaka čast Savu Miloševiću kakav je preokret napravio u Partizanu i po ko zna koji put pokazao da nije sve u parama :slightly_smiling_face:

2 Likes

Uopste me ne bi cudilo kada bi i Manchester bio izigran od strane partizana. Sta se desilo tom klubu ja ne mogu da verujem. Kuci protiv astane igraju 1:0 a sada sa Alkmarom 0:0. Sreca sto ne prenose ovi nasi.

Poraz Zvezde na pocetku Eurolige i mnogo mi je krivo :neutral_face:

Eto Vukane da ne ispadne da uvek likujem kad Projekat pukne

Ne znam sta je odvratno. To sto vrtite pricu o jednakosti i nekom prosipanju pameti o sponzorima mogu da prodju kod dece.
Drzava sipa sakom i kapom. Pojacanje od milku i po ne igra uopste, drugo od milion poslato da greje klupu na pozajmici. A tako je jos od onda kad su bili “sikanirani”. Ko nece da prizna samo se folira i zivi u nekom imaginarnom svetu.

Kod nas sport ne postoji.

3 Likes

Druze o cemu ti pricas? Igrao je Partizan, zasto se spominje Zvezda?! Odvratno je da pojedini toliko kompleksa imaju od Zvezde da ne mozete da slavite svoju pobedu a da o Zvezdi ne mislite.

I jos nesto, mene u te vas klinacke rasprave ne trpaj. Ja nisam o tim debilnim stvarima ovde ni pisao, niti cu se prepucavati oko takvih debilnih stvari. Jedni misle da su oni u pravu, drugi misle da su pametniji i da su ipak oni u pravu, a zapravo totalno nisu u pravu.
Gledam sport, uzivam u njemu koliko je moguce i to je sve. Dalje petljavine i krimi radnje iza klubova koje se rade, mene apsolutno ne zanimaju.
Nemojte biti zatucani.
Pa imam osecaj da sam ja zadovoljniji zbog same pobede, nego vi koji pobedom likujete. To je odvratno.

@Oblakoder Bitno je da nije izgubila preko 9,5. 4000 dinara u dzep :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Like

Kmeeeee kmeeeeeeeeee

Tako smo u mogućnosti, 3. godinu za redom igramo Evropu, i zaradili smo para… Da smo normalna država, i da nam je fudbal takav kakav treba, kupovali bi smo pojačanja od 10 miliona, a ne milion i milion i po…

Totalno ste zadojeni mržnjom, i svaka reč vam je Zvezda, Zvezda, Zvezda… Kao imbecilni Žeks Pantić koji vodi emisiju o Partizanu, a pola emisije provede pljujući Zvezdu…

Klasicni komentar prosjecnog delije koji pocinje sa ‘kme kme’ zapitaj se kako ste dosli do te Evrope pa se javi, dosadilo je ovo raspravljanje ali opet zapitaj se kako ste dosli do Evrope i ko vas to suta, gazi i ponizava vec par derbija zaredom.

A znači kada je Partizan osvajao titule 6-7 godina za redom, onda je sve bilo regularno? :slight_smile:

Titule se ne osvajaju u derbijima, nego na malim utakmicama? Jedna pobeda u međusobnom skoru ne znači da je neka ekipa bolja

Mislim da ne misli na regularnost vec u smislu da ste dosli u Evropu preko drzave :slight_smile:

Znači Vučić je plaćao sudije u kvalifikacijama, dao dva gola Liverpulu, odigrao štopera protiv Napolija, dao gol PSG-u…

Svaka mu čast, nikada nisam sumnjao u mogućnosti našeg predsednika, ali nisam imao informaciju da je toliko moćan… Za sve ga je Bog dao…

Nije to uradio i nemoj da se pravis mutav. Pricamo o sticanju uslova da se tako nesto napravi u Evropu, a tu iskljucivo mislim na brisanje enormnih dugova, sponzorisanje drzavnih firmi i tog NIS/Gasproma kojeg vam je drzava sredila sto je i sam Vucic potvrdio…

Bilo bi lepo da objave sponzorske ugovore kao Partizan :slight_smile:

Isecak iz teksta :slight_smile:

Potpisivanju ugovora prisustvovao je kompletan igrački kadar Zvezde, kao i stručni štab, nekadašnji predsednik Dragan Džajić, zamenik predsednika Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić i srpski ministar rudarstva i energetike Petar Škundrić.

Crvena Zvezda je 2014. godine bila šampion, sa Slavišom Stojanovićem na klupi, i te godine nisu igrali kvalifikacije za Ligu Šampiona, jer nisu prošli monitoring UEFA-e, jer nisu mogli da dobiju garancije od države da će ih pogurati. Te godine je Partizan nastupio u kvalifikacijama za Ligu Šampiona kao drugoplasirani, i naravno ispao.

  1. godine Partizan prolazi isti taj monitoring, i država se sama založi kod UEFA-e (Aleksandra Čeferina i Dejana Stankovića) Partizan prolazi taj monitoring i naravno brukaju nas u kvalifikacijama…

Say no more…