Na cemu se igrate LCD tv-CRT tv- Monitor?

neznam ja koje zvucnike ima moj tv on je sony bravia w5500 32" i da imam samo jedne 5god stare zvucnike koje su mi na pc

Digitalni signal iz xbox-a pravilno preneses u audio ulaz gde on dalje kanalise na sve zvucnike pojedinacno.
Ako povezes zvuk sa xbox-a na tv,liniju ili bilo gde gde postoji audio ulaz pomocu hdmi ili cinc stereo veze ti dobijas samo stereo izlaz koji se posle u zavisnosti od toga kakva je linija moze obraditi u suround i sl.
Samo ako povezes xbox pomocu optickog kabla dobijas pravi 5.1 izlaz iz xbox-a.
Govorim iz licnog iskustva, 5.1 zvucnike koje sam hteo da bacim sam cisto reda radi povezao na xwave dvd player i nisam mogao da verujem kako se cuju dobro a totalni su skart kad ih vidis i naravno da smesno i kostaju.
Kad sam kupio xbox povezao ga preko hdmi na tv, tv optickim kablom povezao na dvd player i zvuk extra, posle u opcijama podesavanja zvuka vidim da to bas nije neki zvuk i prosto nisam mogao da verujem da xbox nema izlaz 5.1 na mom tv-u koji je zadnja generacija samsungovih plazmi.
Procitam uputstvo iz xbox-a i tamo spominju vezu optickim kablom, ustekam onaj kabal sto ide u xbox (imam elite crvenu resident evil 5 konzolu) i povezem opticki kabal direktno na dvd player i tek onda vidim sta sam gubio igrajuci mesecima sa stereo zvukom.
Tek sa ovim povezivanjem dobijas dobar 3d prostor zvuka (zvucnici su mi pravilno rasporedjeni) i u igricama mozes bolje da se orijentises.
Pisem ovo jer neverujem da sam jedini koji je ovako pogresio i zato sto dosta ljudi sve ovo moze da poveze a ni nezna da moze.

Xbox mi je prikljucen na Asus MW221U 22", slika je prelepa iako nije namesten na full hd :smiley:

ja te nista nisam razumeo :slight_smile: ali nema veze neko je sigurno

Ako ti je cilj bio da dobijes 5.1 zvuk onda ok, samo kao sto i sam kazes to si mogao ostvariti i preko RCA cinceva za to ti nije bio potreban skup toslink (opticki) kabl, zato sto signal koji ti dobijas sa dvd player-a je analogni.

Po meni toslink ima svrhe koristiti samo ako posedujete odgovarajuce zvucnike sa toslink ulazom koji su poprilicno skupi a i nema bas neki izbor

Da budemo nacisto, nekim ljudima je nesto skupo a nekima ne.
Ovo o cemu ja pricam svodi se na cifre koje cu na kraju napisati pa nek ljudi procene da li im je puno ili ne.
To da li je meni nesto digitalno ili analogno apsolutno mi nije bitno, bitno je jedno da sam samo povezivanjem pomocu optickog kabla dobio 5.1 zvuk.
Da li je to pravi 5.1 ili nije ni to me ne interesuje posto u ovom mom sistemu 5.1 ja ako igram igru sa helikopterom on se stvarno nalazi tamo gde se cuje u prostoru (sobi) i u igri mozes da se orjentises gde da se okrenes…
Imam samsungov kucni bioskop srednje klase koji prepoznaj kad je signal 5.1 ili stereo: konkretno ako je 5.1 na dvd-u, xbox-u i sl ja nemogu nista da podesavam u opcijama zvuka, ako je stereo mogu da menjam pop, dzez, disco… improvizujem suround dodajem efekte…
Na osnovu toga da li nesto mogu da menjam znam da li je 5.1 ili stereo.
Da ne objasnjavam dalje, potrebno je probati sa cincevima i sa optickim kablom i razlika se cuje i nema tu puno pameti.
Sto se tice cene konkretno sam probao sa sledecom opcijom pre nego sto sam kupio kucni bioskop:
Opticki kabal od 1m pre neka 3 meseca u tehnomarketu placen 1500din.
Dvd player XWAVE 5000 ima taj toslink (OPTICAL AUDIO IN) i ovaj dvd kosta 4000-5000din, a velika je verovatnoca da i vas dvd ima taj ulaz a da niste probali da ga koristite.
Zvucnici koje sam prvo imao su od 2002-e i kao sto rekoh takvi su da sam hteo da ih bacim.
Cini mi se da XWAVE dvd playeri imaju pionirov procesor zvuka i da mozda se zato zvuk na ovom dvd-u sa ovim losim zvucnicima extra cuje.
Povezao xbox sa optickim kablom na xwave 5000 dvd player , prikacio zvucnike i rasporedio ih u prostoriji pravilno na visinu i daljinu koja treba i dobio ono o cemu pisem.

Na kraju price bih voleo da neko koga je ovo zainteresovalo i ko bude probao ovako da poveze napise u ovom forumu da li je to isto kao kad se poveze sa cincevima (da nisam bas dzabe pisao ovoliko nego da je ovo nekom pomoglo)

PekiSa gde su te slike tva, obecao si ih jos pre koji dan :). Ako mozes bilo bi lepo da uslikas dok igras igre a mogao bi i neki hd film i kablovsku.

e evo kupio sam hdmi kabl oko 10e i prikljucio ga na moj lcd tv (sa full hd 1080p) i znaci ostao sam bez reci slika je fenomenalna ni priblzno ko onu sto dobijes cincevima

svaka čast! :slight_smile:

samo moram reci da sam prvo igrao 480p pa kad predzete sa 480p na 1080p osecaj je neverovatan samo jos nisam igrao nijednu “dobru” igru da isprobam (znam da nema igara radzeni u1080p) jedino sam igrao Dragon Ball Z Raging Blast i slika je extra probacu kasnije kad narezem Battlefield Bad Company

Mene impresionira sto si ti na LCD tv-u igrao igre u 480p rezoluciji.
Meni to na pamet ne bi palo.:smiley:

Upravo zaigrah MW2, i iako igram trenutno na CRT tv-u, ovo izgleda fenomenalno. :smiley:

I ja igram na CRT TV-u 72cm ekran, zaboli me glava kad treba nesto da se cita, slova su jako sitna i mutna, jedva cekam da kupim neki LCD!

Ma ajde sto su mutna, nego sitna pa od piksela ih ne mozes procitati :frowning:
Vidis valjda koliki font i detalje ima PS2 da bi se normalno videlo (DMC 3 i RE4).

Kad se samo setim GTA 4 i misije kad treba da koknes tipa snajperom kroz prozor, medjutim tip je u drugom delu sobe pa treba da ga zovnes na fixni koji se nalazi direktno na tvom nisanu.:tap: E sad fora je u tome sto je broj ispisan na samom telefonu, znaci samo zumiras snajpom, procitas, i zoves…Znas kad ces da vidis taj broj na Samsungu CRT 54 cm, nikad! :rolleyes: Posle 10 minuta nerviranja stize mi poruka od Romana, nesto u fazonu: e jesi glup, evo ti broj. :rolleyes: Znaci pisanje. :smiley: Srecom nemam vise takvih problema. :cool:

Igram na Samsung LCD 32’’ ili 40", full HD preko HDMI.

Zanima me da li neko ko jos igra preko Samsungovih LCDova koristi “Game Mode”. Ja iskreno ne vidim razliku izmedju Standard i Game moda. Navodno game mode poboljsava performanse ali ja nesto ne primecujem.

Kod Asusa ****samo pojacava boje, sto uopste ne prija mojim ocima.
Valjda najbolje podesavanje nije taj Game Mode vec onaj koji tebi najvise odgovara.
****
[B]
[/B]

Pa meni najvise odgovara Standard mode ali s obzirom da nema razlike izmedju Game i Standard moda onda je svejedno. :slight_smile:

Game Mode smanjuje input lag.

Ko je glasao da igra na CRT monitoru?
'Ocu da ga pitam kako je povezao xbox za njega.