Na cemu se igrate LCD tv-CRT tv- Monitor?

Ja kad sam sam u kuci na LCD TVu,a kad nisam onda na CRT televizorcicu u sobi,mada ce u proljece stvar poceti da se menja…

prvo da vas pozdravim… nov sam ovde :stuck_out_tongue:
do sada sam imao iskustva u igranju na pc-u i nesto sitno na ps/2 naravno u pregovorima sam da pazarim xbox
trenutno imam kucni tv lg 37" full hd kupljen pre 2god i sa njim sam prezadovoljan igre sa pc-a na njemu izgledaju savrseno, cak i vise od savrsenog, sat tv da ne pricam pogotovo full hd
slika izgleda kao, ako ste imali prilike da vidite, demoe po radnjama sto se vrte na tv-ima pa cak i lepse i bolje od toga…
kada sam kupovao tv u ponudi je bila i jedna samsung plazma 42" za model necu da vas lazem ne secam se… max res koju sam uspeo da proguram na plazmi je bila 1024 x 768 sto je za mene bilo neprihvatljivo
cak je tada moj viewsonic imao 1680x1050 sa celih 22" a tv od 42 mnoogo manje. takodje mi se nije svidelo “zrno” kada gledas tv sa nekih 1-2m kao da se neki “pesak” nalazi na ekranu i sto bi rekli to me
“opredelilo” da kupim LCD i mislim da nisam pogresio… mada kako sam uspeo sada da vidim i plazme guraju vece rezolucije i imaju jako dobru sliku
ali se slazem sa tim da je najbolje da sami vidite/odlucite sta vam odgovara a ne da slusate/citate o nekim gedzetima… :slight_smile:
pa i da pitam nesto … kupio sam sebi, da TV je uzela zena :frowning: samsung t240 i na njega planiram da vezem pc, sattv i ixbox, da li je bolje xbox vezati na hdmi ili u dvi i jel xbox radi full hd 1080p ili 1080i?

Mislim da Xbox tera sve tj,mozes sve vrste HDa…Bolje ti je stavi ga na HDMI

HDMI pa DVI pa sve ostalo… Tako ide redosled :wink:

pozdrav forumu…:wink:

nov xbox360 elite, na LCD Sony 37P3000…stvarno je super…

poz…

Mozes sa pola sake nabrojati 1080p igre. Vecina je 720p, ali ima i sub-HD igara ispod 1280x720.
scaling na 1920x1080 =/= 1920x1080 rendering

Ali da podrzava 1080p…samo nema bas igara u 1080p :stuck_out_tongue:

Ima vecina XBLA igra koje su za Full HD radjene.

U stanu na LCD tv-u, a u sobi na CRT. :slight_smile:

Igram na Samsung 46" Full hd LCD TV-u :slight_smile:

Kakav je osecaj, sa kolike udaljenosti. Jel losa grafika?

Igram na Samsung plazma 50 inca 7-e generacije full hd i slika je extra i iz blizine i iz daleka.
Stvar je u kvalitetu tv-a i sta on moze da prikaze.
Citao sam neke uporedne razlike lcd-a i plazme i definitivno je bolja plazma (jedina njena mana je velika potrosnja struje).
Plazmu sam doduse i kupio zbog tih razlika a tek skoro sam nasao link gde je to detaljnije opisano i u bilo kom poredjenju je bolja plazma (naravno ove novije).
Gde je taj opis stvarno neznam sad.
Sve u svemu malo procitaj forume i uporedne razlike pa odluci sam.
Jos nesto bitno za pravi dozivljaj je zvuk koji je samo pravi sa optickim kablom koji sa xbox-a kacis na neki zvucni sistem ili dvd player koji ima opticki ulaz.
Po meni je zvuk mozda i bitniji od slike jer u igrama mozes da cujes odakle dolazi naprimer helikopter i sl…
Opticki kabal je u tehnomarketu negde oko 1500 din. i nakacite ko nije dosad pa cete videti sta ste propustili i sta je pravi dozivljaj.

Evo da napisem gde i ja igram posto sam promenio…

Sad igram na Samsung Syncmaster T260HD TV/Monitoru…

Pre sam igrao na Sony-u od 32 i nije lose. Jedino sto ovaj ima full hd dok je sony hd ready…kontrast je na ovom malo bolji tako da neke igre stvarno izgledaju dosta bolje…

ja imam sony full hd 1080p 32" ali nemam hdmi tako da mi je zasada na onim obicnim kablom koji dolazi uz xbox :frowning:

HDMI kabel je 500-800 dinara i možeš ga kupiti u bilo kojoj prodavnici elektronske opreme.
Kada budeš priključio HDMI prvo što ćeš pomisliti “Jao, sigurno nešto nisam dobro priključio jer nema razlike!”.

Nema razlike?! Osim sto sa kompozitnim kablom koji se dobija uz xbox nema podrske za full HD vec 480i max dok sa HDMI imas full hd i surround zvuk. Valjda. :slight_smile:

pa meni nije jeasno ako prikljucim preko hdmi dali cu imati zvuk ili moram nesto pocebno za zvuk moj tv ima svoje zvucnike

HDMI je audio/video kabl tako da ces imati i jedno i drugo sa jednim kablom.

aha odo ja kasnije da kupim jedan ja sam mislio da hdmi je samo video i cuo sam da samo hdmi 1.3 prenosi i zvuk

Prenosi zvuk ali stvarno taj zvuk nije ni blizu onom koji se moze dobiti samo pomocu optickog kabla, a ja sam naprimer video da obican xwave-ov dvd ima opticki ulaz.
Prikacis na njega i nakacis neke 5.1 zvucnike (uzmi bilo kakve neces moci da verujes kako radi).
Hocu da kazem da za relativno male pare moze da se dobije extra zvuk.

Koja je poenta optickog kabla, ako koristis analogne zvucnike?