Na cemu se igrate LCD tv-CRT tv- Monitor?

Do skora na 22" asus LCD monitoru a od nedavno na LCD TV 42" LG FULLHD

Pozz svima na forumu, pre par dana sam saznao za sajt i stvarno je super…Svaka cast.
Planiram da kupim 22" monitor sa tv tjunerom za komp ali i da igram Xbox(koji kupujem ovih dana) na njemu, E sada izbor je pao na dva ekrana, pa eto ako bi vi iskusni X-box-eri mogli da mi pomognete pri izboru bilo bi super.
Samsung T220HD

http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-t220hd/comp_comp_monitor/1/994

i…
LG M227WD-PZ DVB

http://www.itsvet.com/proizvod/lg-m227wd-pz-dvb/comp_comp_monitor/9/1393

Hvala unapred.

definitivno LG, mada može i ovaj

http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-p2270-hd/comp_comp_monitor/1/1683

e i da, dobrodoš’o!

Definitivno LG.

Ove specifikacije nista ne moraju da znache. Najbolje bi bilo kad bi ti neko ko ima taj monitr-tv rekao misljenje.

Ja cu sad za rodjendan da uzmem LG Scarlet. Monitor ne da izgleda fenomenalno, zove se scarlet i ima fenomenalnu lisku jos i nije previse skup. Drug mi ga imam i slika je… 1900 rezolucija sasvim zadovoljava sve moguce igre za sad.

Sony - KDL-32L4000 - 32" LCD TV - 720p

Monitor LG L204WS

igrao sam na nekom skrnavom TV-u, od danas prelazim na moj stari dobri monitor Benq FP7321 :smiley:

samsung. Mislim da su jeftini i povoljni.
Odakle si saznao za forum?:slight_smile:

Tu ti nema prevelike razlike.

mene pitas? pa pre par meseci sam trazio po netu neke informacije za xbox posto sam planirao da ga kupim, i eto na kraju sam ga i kupio ovde :smiley:

Inace ovaj moj Benq-ic malo sece levu stranu na PES-u, mozda nekih 1.5cm, ni ne primecujem. Na drugim je sve uredu :smiley:

na LCD TV-u

Elem da kvalitativno prosirim diskusiju cinjenicom da sam nabacio Samsung plazmicu od 42" i kojim komentarom vezanim za istu .
Krenem ja u kupovinu tv-a i vidim na akciji u TM Samsung B430 za 47.800 dinara.Prvo sto mi je proslo kroz glavu je auuu al je mega cena ali ajde da se ne zaletim i vidim sta jos ima.
U Metro-u u Beogradu Samsung (full hd LCD tv ) 40" b530 za 63000 dinara.Takodje jako zanimljiva ponuda i tu se ja vec premisljam.
Srecom imao sam prilike da bas 2 tv-a meni interesantna stoje jedan pored drugog.I koliko god me neuki prodavci,internet filozofi i ostali ljudi ubedjivali da treba da kupim LCD jel je plazma(zastarela,puni se ???.. )i ostale besmislice ja se odluicim za plazmu jel ni u jednom jedinom slucaju nisam uspeo da primetim taj nedostatak rezolucije niti bilo sta drugo zasto bih rekao da je opaki lcd pored njega bolji.
I nista ja iovako sam na svoju ruku odlucim se za plazmu i naravno pored tv programa sa obicne antene koji izgleda iznenadjujuce dobro nakacim na njega konzolu.
Kad ono sok.Ninja Gaiden 2 je dobio potpuno novi smisao i ostao sam zatecen kako to izgleda na onoj grdosiji.Boje izuzetno mekane,prirodne,prijatne za gledanje ma sve sami superlativi.Slika sa tv-a izgleda daleko “ostrije” i pitomije nego u radnji.
Napominjem spremio sam 65-70 crvenih za tv i definitivno sam siguran da bolji izbor nisam mogao da napravim a usput sam ustedeo 20ak hiljada.

Treba shvatiti da rezolucija ne igra toliko bitnu ulogu u samoj prici,jer ima mnogo drugih faktora koji uticu na kvalitet slike i koji su uglavnom dosta bitniji od toga da li vam je tv FULL HD.
Simpatican primer je moj drugar koji je pre nekoliko dana uzeo za 50 000 LG LH 3000 32" full hd lcd i samo je jurio neke silne specifikacije i juce dok smo igrali kod mene PES na postavi mi pitanje a sta ja dobijam time sto mi je tv 1080p.
Rekoh mu da pita prodavca koji ga je 3 sata ubedjivao da mora da ima 1080p televizor ili nece moci da gleda digitalnu televiziju(sto je glupost sama po sebi).:frowning:
Meni je drago jel nisam se vodio ideologijom “sta vecina kaze to je bolje”,nego sam gledao svojim ocima i kupio ono sto mislim da je najbolje za novce koje zelim da izdvojim.
Da sam hteo da dam za tv 80000 uzeo bih u Tempu Panasonic S10 full hd plazmicu a posto trenutno ne osecam potrebu za necim takvim skrasio sam se sa ovim samsungom.
Ukoliko ste u fazi kupovine tv-a gledajte svojim ocima i sami odlucite ukoliko je to moguce jel ce te time i zadovoljiti svoj ego a i kupiti ono sto vam najvise odgovara.

I na kraju moj neki licni stav u celoj plazma vs lcd prici je da ukoliko vam je primarno koriscenje televizora kao monitor zaobidjite plazmu i kupite lcd.A sto se tice pokretnih slika filmova,igrara mojim ocima dosta prijatniju sliku daje plazma televizor.
Malo sam se raspisao ali dobro mozda nekom i pomogne ali u svakom slucaju ne moze da skodi.Verujem da mnogi imaju ovu dilemu pa jedno iskustvo nekom moze dosta da znaci.

a koji si to samsung uzeo i za koje pare? zar nije ti velicine 40inca jer koliko ja znam samsung ne pravi televizore od 42inca.
Lg lh3000 moze da se uzme i za 46000 i tv je ok. Najvise mi se svidja sto ima usb i uz malo hakovanje moze da se sa usba pustaju mkv filmovi sto je fenomenalno jer za 45000 dinara dobijes full hd, tv sa integrisanim multimedijalnim plejerom i tv sa svim ostalim sasvim finim karakteristikama.
Plasma tvovi koliko znam su dosta bolji po pitanju kontrasta od lcd tvova-mozda i gresim

Uzeo sam Smasung 42" b 430 model . Taj lcd sto govoris LG LH3000 varijanta od 32" kosta koliko i moj tv od 42" i jos par hiljada vise . I sve bi to bilo u redu da on daje bolju sliku ali nazalost ne daje.Direktno ih poredio u radu.Znaci igrali xbox i kod mene i kod drugara koji poseduje taj tv i nigde ja ne uvideh zasto taj tv toliko kosta a umem da budem picajzla za sliku.I ja primarno hteo da uzmem neki besni lcd sa full hd rezolucijom cisto,eto da se namirim,ali uz malo citanja po interetu gde sam uvideo da ljudi koji se “stvarno razumeju” u tv-ove uglavnom preferiraju plazmu i na detaljan nacin pokazuju zasto je to superiornija tehnologija.Tu sam ja odlucio da dam i pazmi sansu a potom je i pazario jel mojim ocima vise prije.

Generalno:
LCD - najbolja slika kada se gleda direktno, a ne pod nekim uglom, losiji kontrast, nema refleksiju, manja potrosnja struje
Plasma - dobro se vidi i pod vecim uglovima, bolji kontrast, ima refleksiju, veca potrosnja struje, postoji opasnost burn-in-a.

(ako nekom i dalje nije jasno nek procita “PekiSin licni stav” tri posta iznad)

Do sada najbolji fazon je bio sto se jedan klinac javio za AC2 kako je grafika sranje “osim ako ne igrate na PS3 i Full HD TVu” …a igra ima malcice bolje teksture na X360 i gura se jedino u 1280x720 tako da scaling od 2.25 puta na 1920x1080 ne daje nista na kvalitet, cak sta vise oduzima ako se gleda iz bliza. A TV ne verujem da svi gledamo sa iste blizine kao monitor tako da je jos manje bitno da li je FullHD… ali deca :stuck_out_tongue:

LH3000 je ipak jeftiniji :slight_smile: barem na itsvetu kada gledam jer se lh3000 moze naci za 470 evra a samsung za 530. Dobro tvoj je 60 evra skuplji ali je zato veci 10 inca sto je fenomenalno za te pare imati. Kazem taj lh je super tv jer je to mozda najjeftiniji full hd tv sa dobrim karakteristikama i jos imas mogucnost pustanja na njemu sa usb- hd i blu ray ripove sto je stvarno fenomenalna stvar jer kada se tv hakuje mogu se skoro svi video formati citati

Pa nisu ti dobre cene.
Ja sam moj tv platio 47000 i nesto sto je oko 480-490 eura.
LH3000 sam nalazio za 48.400 ako se ne varam ali neka je i 470-480 eura.
Inace na gotovo svakom tv-u mogu da se gledaju blue ray filmovi no dobra je fora sto lh serija moze da es uhakuje i direktno iz tv-a da ide MKV.

Inace da bi se osetila beneficija full hd panela neohodno je posedovati televizor od 46" jer u suprotnom ljudsko oko ne moze da oseti beneficiju vece rezolucije.I naravno potreban je usput i full hd materijal ukoliko su ispunjeni vec navedeni uslovi.
Naravno ovo se racuna ako se tv gleda sa vise od 1m jel 46" i ne moze da se gleda sa manje razdaljine.U stvari moze ali…

ma full hd mene ne zanima jer stvarno to ljudsko oko tesko primecuje nego sam ja samo rekao da je za tu cenu lh3000 dobar u odnosu na druge full hd modele plus mogucnost pustanja hd sadrzaja sa samog tva.
PekiSa jel bi mogao postaviti nekako slike tvog tva dok igras igre jer stvarno tako jeftina cena za taj tv je vise nego dobra

Hteo sam odmah da slikam i okacim al pozajmio sam fotoaparat,tako da tek sutra/prekosutra.