{MT} God of War Ragnarok

2 Likes

Svaka cast za optimizaciju, ali je 90 fps overkil i najbolji pokazatelj da je engine oldgen. Na stranu sto moj TV ne moze ni da prikaze. Svakako su izvukli maksimum iz stare tehnologije, ali gledamo poslednje trzaje oldgen endzina pred navalu UE5 igara sledece godine (fingers crossed).

2 Likes

Daleko od toga da Ragnarok nije lepa igra, mada jos uvek nisam nesto mnogo daleko odmogao jer volim da zadjem u svaki cosak. Ipak, iz neke moje perspektive, Horizon Forbidden West je dosta lepsi graficki u odnosu na Ragnarok.

1 Like

Ragnarok je pravljen direktno za PS4, verovatno zato i nije graficki napredak preveliki u odnosu na prvi deo. Developer je rekao Digital Foundry-u.

3 Likes

Ma dobro. Razumem da je God of War svakako mnogo jači IP nego Horizon, a i 100 miliona PS4 konzola su 100 miliona PS4 konzola, tako da je potpuno razumljivo što uradili to što su uradili. Meni lično ne smeta jer je i ovako svakako lepa igra. Već sam pisao ranije da i pre nego što sam pokrenuo GoW uopšte nisam očekivao da vidim neki veliki napredak na polju grafike. Neka samo priča bude dobra i ja sam prezadovoljan.

2 Likes

Pitanje je sta je za tebe dobra prica, ali nije na nivou prvog dela. Vise kao neki Netflix nastavak kultnog hita. :confused:

2 Likes

Nisam ni očekivao da će biti na nivou prvog dela, ali da ne bude nešto skroz koliko da naprave drugi deo.

2 Likes

Ja sam i jutros otkinuo nekih sat vremena prije posla. Ne znam koliko je ko odmakao, ja sam poceo da upravljam sa Atreusom, izgleda svaka Sony igra mora da ima dionicu kada igras kao dijete.

Za sada stvarno nemam zamjerki, ali iskreno najvise uzivam u djelovima kada lagano obilazim sva mjesta od interesa i rjesavam side questove.

Za glavnu pricu cemo jos da vidimo u kom pravcu ide.

3 Likes

Igrao sam za sada samo oko 2.5h
Mozda nije dovoljno da me igra uvuce.
Ali nemam onaj osecaj da jedva cekam veceras da igram i vidim sta dalje.
Bez spojlera ali ovo sto sam video pocetak je 100% identican kao prosli deo. Cak mi je bilo neverovatno da uvod i sve rade bukvalno isto ali isto.
Za sada nemastovito do bola.
Grafika ok ali nista vauuu.
Ovo je klasican DLC proslog dela.
A kada se uzme da su rekli da traje oko 20-30h a da su neki filmici svako malo.
Ovo i nije nista drugo nego obican DLC.

Sada malo da bacimo na salu.
Sto je Kratos smarac, sta ce bre gore ledara :cold_face:
Sto ne povede lepo malog kuci u Grcku na neku plazu, neko ostrvo da pecaju, cirkaju vino i bleja niko ih ne dira.

2 Likes

To ce biti u trecem delu sad kad pobiju sve “Norvezane” :sweat_smile:

Mislis sestom delu? Ako ovo nije dlc onda je ovo GOW5

Da, mislim na 6 :roll_eyes::joy:

Ja sam mislio da batalim i trening i sve dok ne predjem igru, ali sam ipak donijeo (hrabru) odluku da se zivot nastavlja i mora da se trenira.

Kratos bi mi prvi rekao da se trenirati mora.

Alkohol nije spominjao, ali planiram i da popijem pet litara piva sutra.

1 Like

Sto kaže jedan moj drug “Koliko sam se puta rastavio i sastavio zajebo sam i LEGO” :joy:

7 Likes

Ovo ću da iskoristim, kakva genijalna rečenica :smiley:

2 Likes

:heart:

3 Likes

1 Like

Mogu samo da pricam na osnovu DF videa, al sve sto sam video bas lepo izgleda. To je onaj osecaj kad gledas bilo koji kadar i jasno ti je gde su desetine (stotine!) miliona dolara otisle.

Al eno ga opet vesla. :sob:

4 Likes

Opet sam do malopre igrao i dosao do jednog zakljucka.
Sve igrice su iste. Samo drugi “skin”
Potpuno je bezlicno da li igrao AC ili GOW ili Witcher, Horizon ili nesto deseto…

Sve se svodi na besumucno skupljanje nekog djubreta… mikro menadzment beskonacnih promena oklopa, oruzija, nadogradnji, runa…
Samo da zamaze oci uz one filmice igrica verovatno nema pravih 10h igranja.

Ok, super je igra ali samo jos jedan klon.
Nije li GOW skaci, udri, lomi, krljaj, neka prsti krv na sve strane… ovo idem pola vremena resavas neke zagonetke. Ovo okreni, ovde prdni, pa se vrati i opet stisni pa mozes dalje.
Onda se malo peglas i onda opet zagonetka od 3 koraka…
Kako mastovito jbt :face_with_raised_eyebrow:

4 Likes

Mare kao IGN pakistan :grin: