{MT} God of War Ragnarok

Lol. Normal ce ti biti sasvim ok izazov, ne moras zaista na hard. Neki opcioni protivnici su izazov, namuci me neki vukodlak juce.

Moram reci da je meni combat sasvim fino legao. Starog se i ne secam vise da bih napravio neko direktno poredjenje - imam utisak da je u mehanickom smislu bio manje kompleksan, na stranu sve ostalo. Dosta je razgranat skill tree, ali je vecina poteza tu izgleda vise radi stila, nego sto mi nesto zaista pomazu da se efikasnije resim protivnika; maltene ocekujem ocenu za stil na kraju kao u DMC. Slabo koristim i runske napade, onda kada se setim da postoje, ne deluju mi toliko ubitacno kao na “slici”, cak ni oni koji imaju fokus na dmg. Prekidanja napada od strane protivnika generalno mi ne smetaju, svaki udarac koji primim fer je i zasluzen jer nisam vodio racuna o tajmingu i dodge-u koji preferiram u odnosu na blok, a varijetet protivnika i njihovih napada zaista je impresivan. Jedino sto je Kratos mrcina, pa to sve deluje za nijansu tromije i sporije nego u starijim igrama. Ostarilo se, jbg.

S druge strane, nisam neki fan nadogradnji. Nije bas da nista ne istrazujem, zavlacim se po sporednim putevima, resim poneku zagonetku, ali mi konstantno fali kljucnih resursa za apgrejde - to su ono retki koje moras da imas 1/1. Igra je po svemu sudeci izbalansirana da ti ne dozvoli da postanes previse OP, pa iz dosta fajtova izadjem sa malo healtha sto pomaze da borbe ostanu napete cak i na normal tezini, ali ipak ne osecam da sam adekvatno nagradjen za tumaranje u potrazi za kovcezima.

Ali zato prica ispade dostojan naslednik prvog God of Wara, vidim da je u nekim uglednim publikacijama Odinov glumac cak dobio nagradu za performans. Ovako ubedljive karaktere imaju jos samo druge Sony ekskluzive ili Dejvid Cage-ove igre. Kratos se takodje fino snalazi u ulozi ljutog tate, pogotovu u scenama koje treba da prikazu kako se jedva nosi sa gubitkom zene, sada mozda i sina, da ipak ima puno ljudskosti, a sada i stare sentimentalnosti ispod svog tog, sto bi devojka rekla “iznenadjujuceg divljastva” uz vikanje i stenjanje dok komada protivnike visceralnim finiserima. U pojedinim animacijama su ga namerno prikazali kao starca dok skida oklop, ociju punih suza, razmisljajuci kuda ga je doveo put bezumnog nasilja. Izvanredne scene sa Nornama takodje cu da pamtim. Ragnarok je nesto najepskije sto industrija moze da ponudi i istovremeno rezonuje empaticnom notom kod starijih gamera, dok je identifikacija mladjanih gamera sa coming of age Atreusom i drugim bozanskim izrodima koji tek razvijaju moci, na nivou jace holivudske produkcije.

5 Likes

13 Likes

Mog’o sam nalog da ti dam besplatno :grin::grin::grin:

Nema veze. Dovoljan je Dying Light 2 koga cu produziti do marta. :grinning:

1 Like

Super igra, mene je prijatno iznenadila. Pogotovo sto ja ne volim zombi price. Odlicna igra.

2 Likes

Kutija iz collectors edicije. Da, preveo sam sta pise. :slight_smile:

3 Likes

Necete vjerovati sta pise u collectors edition kutiji igre God of War Ragnarok (ŠOKANTNO)!

1 Like

Devojka zapisivala. Pricaju u zagonetkama… svastikin but, kljukana dinastija :smiley:

2 Likes

Prvo, djevojka je keeper.
Drugo, prevod je stvarno dobar, slaze se sa dogadjajima u igri.

Ima li ikakav tekst o tome kako su djelovi sa Atreusom dosadni? :joy:

3 Likes

E da, svakako zamerka da su lik i delo Lokijevo, totalno omasili. Klinac deluje kao da ne bi uspeo da prepise ni kontrolni iz matematike, kamoli da nadmudri Odina.

Loki mi djeluje kao lik koji kad prepisuje kontrolni prepise i ime i prezime ovoga od kojeg prepisuje.

Ima u Engleskom i “V” nije sve “W”. :grin:

Brate, zasto igrati ovu David Cage igru sto kazes na tezem, samo se health pool povecava, dobro je da se kolicina nepotrebnog dijaloga ne povecava…e to bi bio izazov. Tipa: daj da sredim oruzje i oklop, a ne ne ne ne Kratos, secas li se kada se ne secas da sam ja gulio taj kamen…i nista, puca dzojsitik u zid

A jebi ga, bas mi se ne svidja :)))

Na kraju balade, i meni je bilo malo previse melodrame.

Na tezem nivou bih se ubio, ovo mi je sasvim dovoljno sundjer-protivnika. Napeto je bilo, nisam uspeo da dignem oruzja preko 6 lvl-a, ali su bos fajtovi znatno olaksani checkpointima nakon umiranja kada se respawnujes sa punim healthom.

Poslednja deonica igre, koja bi trebalo da bude kulminacija, nekako mi je ostavila meh utisak. Ne volim taj fazon kada te salecu horde protivnika i sve eksplodira oko tebe, treba da bude epic, ali ispadne nekako antiklimakticno i mahnito.

2 Likes

Mnogo dramosera ovde ima. Igraj sam i proceni :joy:

2 Likes

10/10 je, ovo su stvarno sitnice.

Ni nemoj. Evo konacno sam zavrsio story i otvorio ovu temu gde se nagomilalo 190 postova. nisam hteo da ulazim ne bi spoilovao sebi previse.

Procitao sam ovo sto je @iKaran napisao, fajt i upgrade poteza su meni bile najslabije karike i u prvom delu, tako da tu pomak neki nisam ni ocekivao niti sam dobio. Kontam da Igora Atreus nervira jos od prvog dela, ali meni to uopste nije smetalo, cak mi je combat u vecini slucajeva bio zabavniji nego sa Kratosom. A to da mogu da izdrzim Atreusa i da me ne nervira, mozda ima i toga da kuci imam jednog takvog Atreusa, koji na trentuke zna da bude iritatniji od ovog digitalnog.

Ovo ostalo, samo cu reci, kao sto nisam probao nijedan western singleplayer rpg posle witchera 3, tako tesko da cu probati neku akcionu avanturu posle Ragnaroka. Meni je ovo THE akciona avantura i opet imam isti feeling kao kod witchera 3, gde vidim decenije razvoja ovakvog tipa igara jos od soul reavera, i stvari koje su dovedene do perfekcije.

Od mene desetka. cao zdravo idem da pokupim platinu.

7 Likes

Ko je ubio bracni par berserkera (na normal jbt!) ni pakao mu nece tesko pasti

Sve sam ih potamanio :joy: Onaj Crucible kad budeš rešavao po kombinacijama pa kad nagrne 5 boss-ova jedan za drugim… Srećno ti bilo :joy: Mada to mi još i bilo lako, ima kad ide neki krug unutar kog moraš da ubijaš protivnike, okolo lava i krug se konstantno pomera, a protivnici sve gori i gori. Samo gole pesnice, stun i finisheri tu pomažu.

Istrazujem Valheim. Morao sam da pidignem tezinu na hard. Neverovatno koliko tezina moze uticati na iskustvo. Bukvalno lagana setnjica je bila. Minuli gameplay od preko 15 sati je bio cist promasaj.

1 Like