{MT} God of War Ragnarok

Ja sam jucer izbrisao igru, ostao sam na nekih 97-98% ukupnog completiona.

Sve misije, sporedne misije iliti favors zavrsio, sva blaga pronasao, ‘tice izgadjao itd itd itd.

Sve u svemu dobra igra, iako moram reci da mi je originalni rimejk (oksimoron) za koplje bolji. Ovo je ironicno, zato sto Ragnarok ima koplje, a GoW 2018 ne.

Glavni uzrok mog problema sa igrom je potpuno nelogican combat i neke stvari vezane za ukupni pravac Sony studios igara, ali evo redom.

Vec sam pisao da su radili korekcije u igri u smislu combata i poise-a Kratosa, te je sada svaki protivnik u mogucnosti da Kratosa izbaci iz komboa, dok se isto ne moze reci u suprotnom smjeru.
Blades izazivaju najmanji poise break, sto mi je duplo smetalo posto mi je to omiljeno oruzje, tako da sam veoma cesto bio u situaciji da mi se kombo ili runic napad prekine zbog nekog projektila ili nebitnog protivnika koji je ostao iza ledja.
Ovo samo po sebi nije lose u Souls igrama, ali u igri u kojoj je glavni protogonista Bog rata, ovo je potpuno besmisleno i u kombat smislu nema nikakav net benefit, cak je debelo obrnuto, i dosta oduzima od uzivanja u igri.

Pored ovoga, ono sto mi je takodje islo na zivce je Spartan Rage koji je nikad slabiji u smislu nanosenja dmg-a, te u ovom stanju Kratosu se kombo ne prekida prilikom napada, ali se health redovno skida. Takodje u potpunosti suprotno sa onim sto se podrazumjeva u GoW serijalu.

Druga stvar koja mi smeta je prevelik naglasak na narativne djelove igre koji u nekom momentu postanu festival dosade (jos jedan oksimoron), te svako malo sam bio u situaciji da ispusim cigaru dok oni i dalje brbljaju, ili bolje reci, palamude kako bi GTS rekao.
Konstantna naracija mi opet mozda i ne bi toliko smetala da je nisu nagurali igracima u usta sa djelovima gdje igrate sa onim malim papkom, ovo bi opet ostavio za neki spin off ili DLC, a ne da me tjeras da igram sa nekim za koga ne da nemam interesovanje, nego mi njegovo samo prisustvo veze bubrege u cvor.

Ovo opet smatram da je problem Sony studija gdje je svaka igra postala TLoU wannabe i svako ganja neku satro visoku umjetnost u igri, nesto sto opet pripada nekim drugim medijima.

Svima onima kojima je prica u igri remek djelo bi preporucio da provedu par dana sa Niel Druckmanom i da se uvjere da je lik klasican mirisac svog pr… bolje da ne nastavljam.

Ali evo, ako je nekome TLoU prica remek djelo, preporucujem mu da uzmu da procitaju Dostojevskog, Balzaca, Remarka, Ducica, Andrica, Zmaja, pa onda mozemo razgovarati.

Treca stvar koja mi je smetala je vrlo ocito postarivanje Kratosa u odnosu na prethodne djelove, te je cak dosta stariji i u odnosu na GoW 2018. Ovo uz kombat u kojem Kratos pije batine od svakog grunta mi daje za pravo da mislim da imaju ideju da istisnu Kratosa iz GoW igara i ostave igru ovom malom gilipteru. Uzas.

Ono sto je najbolje u igri je eksploracija. Stvarno sam uzivao u istrazivanju i nadmudrivanju sa igrom i gdje su sve sakrili kovcege i ‘tice, kao i u rjesavanju pojedi ih zagonetki za legendary chests. Vecina regiona mi je na 100% i ovo je u potpunosti organsko istrazivanje bez gledanja yt klipova, sto dovoljno govori o kvaliteti ovog aspekta igre.
Igra izgleda fenomenalno, iako nemam blage veze da li sam igrao na performace ili fidelity postavkama.

Za kraj mogu samo reci da mi je GoW Ragnarok veoma dobra igra sa nekim stvarima koje su me beskrajno frustrirale. Nazalost, kada imamo tacku reference (GoW 2018) ovo postaje lako uocljivo i frustrirajuce, ali sta da kazem, ces’t la vie. Od mene ocjena 9, posto smatram da pojedine stvari smetaju meni i mom karakteru, i nije nuzno losa stvar u vezi igre.

13 Likes

Prvi deo jeste bio epic, nesto novo i nesvakidasnje, ali meni bogami i Ragnarok pocinje opasno da se svidja. Sony zaista ima next level naraciju i ovo je jedna dostojna modernizovana verzija skandinavskh saga, od momenta sa Angrbodom, a sada stigao u Asgard i… bogovi Asgarda su bas zajebani. Pre toga, samo nailazis na pustosenje u 9 realmova koje su prouzrokovali. Grafika ludilo. Taj deo, konkretno, moze rame uz rame sa Ratchetom.

Najjaci je deo nakon pentranja Lokija uz ogroman zid, sto je istovremeno narativno objasnjeno i fora na racun dosadasnjeg penjanja u Sony igrama, da bi ga na kraju docekao Heimdal sa - koji deo ogromnog zida te je naterao da pomislis “posetioci su dobrodosli”. :smiley: Odin je takodje nevidjeno kul i mocan, na neki skoro mafijaski nacin, pravi god-father, sa teleportacijom koju ocigledno koristi da impresionira mladog Lokija, a Tor ozbiljan i mracan, susta suprotnost benevolentnog saljivdzije kakav je cesto prikazivan (Odin - you’re not fun anymore!)

Eksploracija pa i combat daleko su mi u drugom planu. Ne mogu da kazem da mi se ganjaju bas svi chestovi i bogovsko voce, mada cenim sto su pokusali da to uviju u nekakve light prostorne zagonetke. Tuca ko tuca, ne postoji mnogo bolje od ovoga u akcionom segmentu, prekidanje komboa jeste iritantno, ali ipak ni jednog momenta nije frustrirajuce, jer Kratos ima ubitacan dijapazon svakakvih poteza, pa cak je i Atrejus opasan i pre svega brz sa sjajnim runskim stitom cijih se specijalnih efekata ne bi postideo ni Dr Strange.

Pocelo je nekako meh, ali ipak postaje masterpiece dostojan prvog dela.

2 Likes

Ovako je trebalo da izgleda igra sa Kratosom!
To je ono sto fali. On je postao sleper. A bio je trkalica…
Meni to bas smeta.

1 Like

Nemojte da se ljutite, samo mi nesto nije jasno jos od kada posete o izlasku igre. Vec vas par je pisalo kako je kombat „uzas“ i navelo jos dosta mana, ali se odmah ogradjujete kako je masterpiece? Mnogo cudno, kao da imate strah da igri date nizu ocenu. :grin:

Nije ovo zaista nikakva provokacija i siguran sam da je odlicna igra, ali kako moze combat, jedan od glavnih, ako ne i glavni element igara da bude bas los po recima vas par ovde, a pritom igra 10/10 masterpiece. Cega se bojite?!! :grinning: Salim se malo, mozda preterujem, ali nekako mi se ne slazu izjave.

1 Like

Ja sam napisao svoj stav-dobra igra, GoW 2018 je bolji. Combat nije na nivou GoW igara, ali objektivno igra je veoma dobra i neće svakome ovi djelovi combata da smetaju.

Najveća ironija je što je cobat dizajner za GoW 2018 preuzeo kao game director ovu igru od Balroga.

2 Likes

Ahaha, ja sam odmah rekao da su promasili temu i metu za kilometar.

Ja sam zato dao ocenu 9/10. Meni kombat nije smetao, ne znam iskreno zašto većina “drami” kad niti je gori niti bolji od GoW iz 2018. godine. Meni je bukvalno sve isto sem priče. Možda i zbog toga ne mogu da dam 10 jer ne vidim neku radikalnu promenu u odnosu na 2018.

2 Likes

Nije ti smetao combat jer nisi zagazio u neke side misije gde su protivnici mnogo teži nego u “story modu” i tamo se itekako oseti kako loše može da bude.

Meni je igra odlično legla, sve pohvale uglavnom osim mape i borbe. Naracija mi nije smetala, čak štaviše skroz suprotno. Uživao sam u sprdnje između Mimira, Kratosa, Freye, Sindrija, Brock-a… Nije mi masterpeace u smislu da je nešto najbolje što sam ikad odigrao ali 2018 i ovaj gow su mi definitivno na toj listi. Prethodni deo je ostavio wow efekat jer je ipak bio nešto novo, ovde su u nekim stvarima digli lestvicu, a neke stvari čačkali i usrali bez potrebe. (borba :joy:)

4 Likes

A po cemu je borba gora od prethodnog dela? Ja presao celu igru i ne primetih da je gora borba.

1 Like

Pa napisa čovek ceo esej o tome malo iznad :joy:

Pa vecina je bila u prethodnom delu ista. Nisu developeri krivi sto je atreus u medjuvremenu izrastao u opakog momka a kratos ostario :grin:

1 Like

To stoji, al ovo što ljudi pišu kako svaka šuša može kratosa da staggeruje, kao i to što piješ damage a da ni ne znaš tokom ragea, ne zvuči dobro.

Zanimljivo da je glavonja na igri bio combat designer, ako bi iko trebalo da zna kako da uradi dobar borbeni sistem onda je to on. :thinking:

1 Like

Ma stoji sve to, ali samo igras i ne opterecujes se time. One jace protivnike, van priče, sam pobedjivao vrlo brzo, dobro, mozda me ubiju i 20-30 puta na pocetku ali dok provalis kako sa njima da se boriš. Na kraju ne uspeju ni pola helta da mi skinu :man_shrugging:

Nisam imao zivaca samo za par protivnika gde treba da si neverovatno brz, sa ogranicenim prostorom za kanevrisanje. Ako nisi brz nemas nikakvih sansi :man_shrugging:

Isto to sto pijes damage to je zato sto mozes da podesis da vracas helt, nanosis stetu i td… e ne mozes da nanosis stetu i vracas helt istovremeno. Nadam se da je to bar neko skontao :joy:

Even though each of the 3 Rages is highly useful, we find Wrath to be the best one, simply because it is just too powerful and the attack is faster when compared with Fury. Furthermore, Wrath will be more helpful in mowing down health and saving yours against difficult bosses well. In contrast, some of Fury’s attack does not do much to them.

1 Like

MASTERPIECE 9/9 :grin:

Ma nema uopste sumnje da je ovo 10/10. Totalno je izvan galaksije u kojoj obitavaju druge igre. Bez obzira na slabiji pocetak, ispreda se jedna neverovatna alternativa sagama. Ljudi ne shvataju sta je ova igra, u svaki delic koda utkana je prava magija, moderni ljudi imaju neverovatnu srecu i privilegiju da dozive sage na ovako spektakularan, interaktivan nacin.

1 Like

Ma svi znamo za 3 vrste Rage-a bre :joy: Počistio sam Ragnarok sve što je moglo, prešao i sve challenge u crucible, počistio i prethodni deo na Give me God of War, valjda znam šta pišem lebac mu poljubim. :joy: Nije loša borba kao borba, nego upravo ono što je iKaran napisao. Poise je problem i to su usrali, primaš damage dok radiš Runic napad i ne možeš da prekineš. Pogotovo što taj tvpj Runik nanosi štetu neprijatelju, ali on ne reaguje na to nego ti ukopan u animaciju a protivnik te satre. E sad zamisli valkiru koja te otkine u dva udarca bukvalno i jedno 15 puta pogineš samo zato što si pomislio “e gle, runic mi je pun” i prc. Ti uradiš runic, pogađa je tvoj napad ali ona uzleti u vis, gađa te nekim govnima i za dve sec uradi charge na tebe i završio si. A ti krstiš Simbu od sekire :joy: Bukvalno imam dva klipa snimljena koliko sam bio u neverici kako sam ginuo. Tačno da kontrolerom gađaš u tv :joy:

4 Likes

Sutra mi stize disk. Jel neko igrao na hard, kakav je balans na najvecoj tezini?

1 Like

Ma samo najveca tezina, nemoj da se zezaš sa manjim tezinama :smile:

2 Likes

zna se ko je gospodar gejminga xbr republike i regiona :smile:

3 Likes