MT: Assassin's Creed Origins

Nadovezuje se i na predhodne igre i na film. Tacnije nije klasican nastavak kao AC2 i Brotherhood vec se spominju stvari iz predhodnih delova, ali opet Leyla fura neku njenu pricu.

@MitraljezaC videh negde u screenovima da si uzeo platinu. Jel ovaj trial of Gods za sada samo jedna borba sa Anubisom? Jer prešao sam ga i onda mi se objective nekako izglitchovao i ponovo pojavio negde ispod piramida, ali bukvalno preduboko da bi moglo da se pristupi. Dobio sam mač i posle sledećeg paljenja quest mi se opet vratio na početno mesto. Nisam baš pohvatao jel sada može samo taj jedan item da se dobije pa će biti sledećih i kad se kompletira set dobije se outfit, ili treba više puta da ga pobedim da bi dobio ostatak loota?

Samo jedan u ovom momentu i cim ga osvojis prebaci se na tu poziciju ispod piramide da bi se posle ponovo vratio na pravu lokaciju i to je to.

Nisam ga ponovo pobedjivao tako da ne znam jel daje i druge iteme.

Samo je jedan item u opticaju pa će se valjda vrteti ostala božanstva u rotaciji za eventove. Inače polako i mene počinje da smara, prebacio jedno 10tak ability poena preko lvl 40 , sve na max sav gear legendary, danas porokao sve phylakes ali sa glavnom pričom mislim da nisam puno odmako, tek rešio drugi set targetsa. Jedino primamljivo što mi je preostalo su oni slonovi

Kad krene treci set veoma si blizu kraja tj. radnja krece mnogo brzo da se odmotava tako da najvise vremena ti treba za sve sporedne zadatke i otkljucavanje ? lokacija.

Ja tako igram da sam većinu mape otkrio a i odradio, ostali mi još slonovi, još par utvrđenja i onda da probam hipodrom i gladiator arene. Preko 60 questova sam uradio ali čini mi se da za svaki side koji odradim pojavi se još jedan, tako da ih za sada samo započnem pa u neko vreme kad mi dojadi exploreovanje poređam po udaljenosti od moje lokacije i rešim 10tak i više u cugu

1 Like

Odlucio sam da nastavim sa igrom, i evo par utisaka nakon 15-tak sati.

  1. Ovo nije Assassin’s Creed: Kakvi god su bili prethodni nastavci, dobri, losi, vi ste u igri bili Assassin. Baja, bad ass. Ovde to niste. Vi ste Bayek, Medjay faraona koji pomaze ljudima. Shvatam da je ovo Origins prica i da se verovatno posto nisam odigrao jos do kraja, establishuje ceo odred Assassina. Ali gledajuci kroz gejmplej, vi ste neko ko pokusava da bude Assassin tako sto se taba kao da je uleteo u svet Dark Souls kopije. Kopije mislim zato sto hoce da lici na Souls, ali nit je zanimljivo kao Souls nit se dobija taj osecaj nekog acomplishmenta.

  2. Prica: Verujem da ce do kraja prica da dobije svoj epic finale i da ce se na rkaju reci, aha tako su nastali Assassini. Ali u toku igre, ovo je prosecna prica o osveti. U ranijim igrama se znalo ko su neprijatelji i oni su prikazani na fantastican nacin. Doci do glavnog baje, muciti se kroz brdo stvari i na kraju tog glavnog baju eliminisati na spektakularan nacin u stilu pravog Assassina je ona carolija koju je Ubisoft koliko toliko uspeo da odrzi bilo da su iteracije serijale bile dobre ili ne. Opet ovde toga nema. Ovde se spomene ime, vijate to ime kroz par questova, onda skontate ko je neprijatelj, dobijete quest da ga ubijete, utrcite u selo/saunu/tvrdjavu zabodete blade u njega, kratak cutscene, njegova slika na mapi neprijatelja pocrveni i ajmo dalje.

  3. Disbalans “pravog” sveta i animus sveta: Prica o Desmond Miles-u se dosta neslavno zavrsila u trecem delu serijala, ali u prva dva dela je barem meni to bio jako zanimljiv aspekt koji je odlicno isprican barem do svoje konkluzije. U origins-u vi ste (fizicki) bolesna devojka koja je eto tu u pecini sa mobilnim animusom i pokusava da sazna “nesto”. to nesto cu valjdda videti na kraju igre ali od ovih 15 sati koliko sam igrao, igrao sam mozda 20 minuta sa njom u pecini, citao najnezanimljivije mailove i slusao preko interkoma njenu drugaricu kako joj govori da ne ide vise u Animus jer ce joj bubrezi otkazati. Ni Black Flag nije imao ne znam kakvu pricu izvan Animusa, ali je bila koliko toliko svarljiva.

  4. Open World: ovo je mozda najsvetljia tacka cele igre. Cela regija je fatnasticno napravljena, feeling kad dodjte u Gizu i projurcate pored piramida ili pored Sfinge stvarno ostavlja imrpesivan utisak. Sidequestova ima pregrst, i ajde da kazemo da jesu na neki nacin zanimljivi ali ne ocekujte epske price ala Witcher. Skrivenih grobnica, misticnih krugova, zagonetki u vidu papirusa koji preko tekstualne zagonetke otkrivaju lokaciju gde se nalazi Legendary loot ima dosta i tu ce vam dosta vremena otici ako krenete sve da skupljate. Prokletih perca nema.

  5. Senu: Senu je verni Bayekov ljubimac, orao koji je Bayekove oci. pomocu njega mozete da snimite lokacije, lockujete neprijatelje, locirate blago, jer svaka lokacija ima objective tipa ubij kapetana, i uzmi dva blaga. Tu vam je on od velike pomoci jer umesto da tumarate po selu trazeci dva kovcega, sa Senu-om locirate kovceg i onda ikonica kovcega vam stoji u vidokrugu dok igrate sa Bayekom. Losa strana ovog feature-a jeste sto kad locirate neprijatelje oni dobiju ajde da nazovem belu auru, pa tako mozete videti njih kroz zidove. neko bi rekao da je to odlicno, medjutim meni licno smeta, jer mi se pregrst puta desilo da posto ga vidim kroz zidove i sunnjam se, kontam da je on iza zida i istrcim pravo ispred njega. i onda krece dull fight.

Sve u svemu kad se generalno pogleda, igra nije bas toliko losa ali ima jako veliku krizu identiteta. Da Bayek nema kapuljacu, i da ne skace u seno/slamu, nikad ne bih pogodio da se radi o Assassins Creed igri. Prica koja je uvek bila odlika ovog serijala je u rangu B-filma o osveti sa Dolphom Lundgrenom u glavnoj ulozi. Barem za sada. Bilo je par “aaaah zato je to tako” momenata u igri kao naprimer zasto su Assassinima odsecali prst da bi koristili hidden blade ali toga ima toliko malo, da jednostavno ne moze da nadoknadi ono sto se ovde izgubilo a to je opet ponavljam, identitet serijala.

Opet ovo je moje licno misljenje, na vama je hocete li pruziti sansu igri ili ne.

5 Likes

Oko nekih stvari se slazem sa tobom a oko nekih bas i ne.

  1. Mislim da je combat sistem mnogo bolji nego u predhodnim delovima, combat je bio prelak samo si trebao da parry i odma ih poubijas plus su napadali jedan po jedan, ovde to nije tako. U potpunosti se slazem da nema skoro nista onih flashy assassin animacija kada iz ambusha eleminises neprijatelje. Mislim da su to mnogo mnogo mogli bolje da urade pogotovo sto je ceo svet igre toliki da su mogli cak i da ubacem da koristis okruzenje tokom assassinacije i da bude drugacije u zavisnosti u kojoj si zoni, hocu da kazem da se moglo bolje uraditi assassinacija u stilu okruzenja ako kontas sta hocu da kazem posto sam se sada zapetljao :smiley: Onda oko glavih boss assassinacija, da slazem se prelake su, po meni je to bilo najbolje u prvom delu kada si bas morao da gaidujes da samo stignes do bossa plus da se mucis oko asasinacije i nakon toga ceo grad bruji i vija te, to mi je u prvom delu neprevazidjeno iskreno.

  2. Pricu ne mogu u potpunosti komentarisati zato sto nisam presao igru i ne znam kako ce se odvijati, ali sto se tice oko dela kad stignes do bossa to sam vec gore napisao. Ali iskreno mislim da su, makar do dela dokle sam ja stigao, mogli bolje uraditi, ovo je origins celog serijala imali su toliko opcija i mislim da su ih minimalno iskoristili.

  3. Mislim da je ceo pravi svet tj sadasnjost pocela da opada u svakoj narednoj igri nakon Desmondove smrti, tako da je i u ovom delu izuzetno slaba.

  4. Open world je stvarno nesto jos nevidjeno ovako dobro vezano za ovaj serijal. Ogroman sam fan open world igra i obozavam sto ima ovoliko opcija i mogucnosti za explore i uradjen na taj nacin da ga mozem oktrivati “step by step”. To mi je uvek smetalo u predhodnim delovima, osim u black flagu, zato sto je bilo tako haoticno prelazenje igre da malo ides napred malo nazad sa otkrivanjem, a ovde mozes lepo lagano celu zonu zavrsiti pre nego sto nastavis, i jako retko se desava da te side quest iz jedne zone vodi u drugu i prezadovoljan sam tim.

  5. Oko Senua, voleo bih da su vize paznje posvetili prici o pocetku Senua i Bayeka zato sto su tako najavljivali, ali Senu vs eagle vision is predhodnih delova, moram reci da mi se Senu vise dopada, plus ti pomaze oko combata ako uzmes taj talenat.

Na kraju, slazem se da su izgubili nesto vezano za asasina, te spektakularne asasinacije, cak i po mom misljenju su mogli parkour da urade bolje, parkour na dole u originsu i u unity-u su nebo i zemlja, razumem da je drugacije okruzenje i da je zajebano tako neke animacije kada ides po planima, ali u gradovima su to mogli uraditi. i da se creed jos nije formirao do kraja i trenirao u tom stilu. Takodje kad smo vec kod parkoura nema ni onog samo da prebaci noge preko zidica kada trci preko njega nego mora da se penje pa opet skace dole sto mi je izuzetno glupo, takav nacin preskakanja i prelazenja stvari se javlja samo kad istrazujes grobnice, ne znam sto to nije postavljeno i u ostatak open worlda.

Ali sve u svemu ja sam jako zadovoljan igricom, pogotovo sto sam bas veliki fan boy serijala i mislim da se ponovo krecu u pravom smeru, samo treba neke stvari da isprave i nadograde.

3 Likes

Mlađi si malo? Imam utisak da si se preznojio dok si ovo napisao :slight_smile:
Izbaci iz rečnika reč “assassinacije”. Savet od čika pleje naravno, nije obavezno.
Bravo za trud, uvek je lepo čuti više mišljenja pre nego se uputimo u igranje…

Odlican post, gdje se krio ovakav clan do sada?
Treba vise postova vezanih za igre, rijetkost uci I procitati da neko nesto igra.

Na temu: ovo je prvi AC u dugo vremena da mi izgleda zanimljivo, prvenstveno zato sto borba izgleda zanimljivo, a sam period I lokacija u kojoj je igra mi je odlicna.

1 Like

Pa ono, mladji manje vise, nego nikad nisam komentarisao po forumima pa nemam nesto bas iskustva, uglavnom je bilo po redditu i onda je lakse komentarisati na engleskom :smiley:

Samo ti vozi, dobro je imati takvog člana koji piše o igrama.
Možda i naslednika ovih naših olinjalih review-era :joy:

Slazem se, ima mnogo vise off topic team i manje vise nekih saveta nego detaljnih postova o nekoj igri, a u zivotu sam u takvom okreuzenju da nemam bas sa kim da komentarisem ovakve stvari, a bas mi se igra svidela tako da sam morao svoje mislenje negde podeliti

Reborn :slight_smile:

Ne pamtim kad sam se radovao nekoj igri ovako :slight_smile:

4 Likes

Takodje dolazi u Game Pass.

4 Likes

Svaka čast.

Ja svaki AC kupim, dodjem do pola i prekinem. :grin:

1 Like

Od tebe zive pojedine kompanije. Fajberu legeMdo!

Ne razumem ovo veliko M, ali nisi daleko od istine.

2 Likes

Kao sumLJam :joy:

1 Like

Ah kontam da me ismevate samo ne kontam iz kog ugla. :grinning: Nije ni bitno. :cowboy_hat_face: