MT: Assassin's Creed Origins

Developer: Ubisoft Montreal
Izdavač: Ubisoft
Engine: AnvilNext 2.0
Platforme: PC, PS4 (svi), XBOX One (svi)
Datum izlaska: 27. Oktobar 2017. (global)
Zanr: Akciona avantura (Single-Player)

Sistemski zahtevi za PC:

Minimum:

OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions).
CPU: Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz or AMD FX-6350 @ 3.9 GHz or equivalent.
RAM: 6 GB RAM
GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD R9 270 (2048 MB VRAM with SM 5.0 or better).

Preporuceni:

OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions).
CPU: Intel Core i7- 3770 @ 3.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz.
RAM: 8 GB RAM
GPU: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD R9 280X (3GB VRAM with SM 5.0 or better).

Assassin’s Creed Origins je akciona avantura iz treceg lica, razvijan od strane Ubisoft Montreal, a bice izdat od strane Ubisoft-a. Igra izlazi za trenutnu generaciju konzola i PC.

Ovo je deseta igra iz serijala Assassin’s Creed i naslednik Assassin’s Creed Syndicate igre iz 2015. godine. Radnja ovog dela je smestena u Stari Egipat, za vreme Ptolemejskog kraljevstva. Kao i u predhodnim delovima igra prati vekovnu borbu izmedju “bratstva Asasina” i “reda Templara”. Prica prati asasina Bayek-a koji pokusava da zastiti narod Ptolemejskog kraljevstva dok se Ptolemej XIII bori da zadrzi mesto faraona i prosiri kraljevstvo, a Kleopatra pokusava da zauzme njegovo mesto uz pomoc Julija Cezara.

U odnosu na predhodnike, ovaj deo dosi mnostvo novina koje tek trebaju da se pokazu da li su dobre ili lose. Jedna od njih je popularni “eagle vision”, pomocu koje su igraci mogli da vide objekte ili protivnike i iste dodatno oznace kao pomoc pri izvrsenju zadataka. Kao promena u ovom delu dolazi orao po imenu Senu kao pratilac. Igraci ce moci da preuzmu kontrolu nad njim i osmotre okolinu iz vazduha, kao i da obeleze neprijatelje radi lakse likvidacije.

Takodje jedna od novina je to sto ce mapa biti potpuno otkljucana od samog pocetka igre, te ce igraci moci ne smetano da istrazuju Egipat. Igraci ce to moci da urade peske, na konju, kamili ili brodom. Borba u igri je izmenjena u odnosu na predhodne delove tako da ce sada uspesnost napada zavisi od vise faktora kao sto su razdaljina od protivnika, jacine i brzine oruzja. Tako da ce igrac moci direktno da pogodi neprijatelja ali isto tako da ga potpuno promasi.

Jedna od veoma zanimljivih novina ce biti i “Discovery Tour”. “Discovery Tour” predstavlja mod u igri koji dozvoljava igracu da istrazuje Egipat bez zadataka, kao i da se ukljuci u obilaske glavnih aspekata Egipatke istorije. Najavljeno je da ce igra posedovati i “Modern Day” deo i da ce imati vazniju ulogu nego u predhodnim delovima, ali o tome vesto cute tako da nema informacija.

Assassin’s Creed Origins je odavno zasao u gold fazu i to znaci da definitivno izlazi 27. Oktobra ove godine za trenutnu generaciju konzola i PC.

                                                               Uredio: Ja (MitraljezaC)
                                                Izvor: Wikipedia i par stranih sajtova
9 Likes

Par gramatičkih grešaka al dobra recenzija…
Ja sam srećan kad vidim da su moji učenici postali samostalni kraljevi, to volim :smile:

1 Like

Bravo za trud…

1 Like

Znam za greske i bice sredjene sutra. Malo mi skacu slova pred ocima pa dobro da je i ovo ovako ispalo. :rofl:

2 Likes

Lepo, lepo. :slight_smile:
Ali kad sam video u ovom gejmpleju dole od 20 min da je na samom pocetku promasio sa udje kroz prozor i popeo se gore imao sa fleshback iz nekog ranijeg AC.
Tako da ovaj zaobilazim dok ga ne nadjem na razmeni za nekih 1000 din. :smiley:

Jel probao neko, kakvi su utisci? Ja mogu tek kad dodjem sa posla, a zanima me kako se ponasa igra na PS4.

To sam i ja procitao nego me zanima jer neko probao odavde. Ja je imam skinutu ali me mrzelo da jutros pre posla probam jer bi morao ranije da ustanem.

Cestitke za jako dobro napisanu recenziju ,svaka cast. A da li jos neko primecuje slicnosti Origins-a sa Black Flagom tj.da je prekopiran veci deo Black flag-a … ispravite me ako gresim

Obzirom da sam se skorije vratio gejming-u i to prvi put na konzoli ,nisam igrao nijedan AC do sada ,prvi koji sam odigrao i presao i to skorije jeste upravo Black flg ,naravno video sam sve igre iz serijala ,mada sam dosta razocaran Unity-jem ( trenutno igram ) i msm da od njega pada serijal i to dosta ,ovo sto sam spomenuo za slicnost je meni sjajno jer sam odusevljen Black flagom ,plus cuo sam da je sjajna prica i plus i igri se koristi luk i strele ( obozavam igre sa lukom i strelom inace ) tako da je to sjajno i plus sam gotivim veliki svet sto ga ima u navedenom naslovu :slight_smile: Sto znaci da su resili da vrate ( po meni ) serijal na svoje naslove koji su prosli sasvim fino ,kao sto je slucaj sa call of duty-jem

Bas…Update = Ubisoft. Tamo za 3 meseca ce popraviti, vec ubicajeno kod Ubi…

Da ,ali realno 80% ako ne i vise ljudi koji su zainteresovani za igru nece kupiti igru tek kada izadje ,prvenstveno zbog finansija ,a zatim upravo zbog navedenih bagova ,dok se to sve ne sredi ,a cenim da ce se srediti ,ipak su dosta ulozili u ovo tako da sigurno ocekuju mnogo ,cim su poceli da vracaju serijal na stare grane

Ne bi se slozio, ovo za zainteresirane…

Svako ima svoje misljenje ,naravno ja slobodno mogu reci za sebe da sam novopecen ,i da sam ja smesan za sve vas ,ali opet ima idalje ljudi koji su zainteresovani za AC serijal idalje ,iako je vecina resena da vise nikada ne zaigraju serijal ,sto je okej. Na primer mene je Unity na 10%-tu kampanje toliko razocarao da je to haos ,ali realno to i jeste najgori deo serijala ,ali s druge strane volim stealth ,i resen sam da cu ga preci pa na silu ako nista drugo :smiley:

Do sada sam svaki AC kupio i igrao, ali dodje vreme kada i dosadi. Ne kazem da necu i ovaj igrati…

Verujem da je tako ,kao sto rekoh ja sam novopecen posebno po pitanju AC serijala ,tako da je meni ipak okeej ,e sada do kada to ne bih znao :smiley: Mada gledajuci vecinu ekskluziva za Sony ,AC je pa moze se reci smesan :slight_smile:

2 Likes

Na redditu procitah “Souls Creed Origins 3 : The Wild Hunt” i otprilike je tako.
Idem odradim prvi chapter (sve side questove collectibles itd.) i lvl 5 sam. Main story me vodi dalje ka sledećem questu, posle cutscene-a sam u drugom regionu gde je reccomended lvl 26-30+ a ja na 5. Znači bukvalno sve me insta killuje. 1 strela od archera, jedan ujed hijene, orla dok jašem na kamili itd. Probam malo da explorujem taj region ma kakvi, sve živo ima iznad sebe kostura i uvek se završava insta killom. Combat dosta bolji od onoga što sam naviko u ac, dodge i parry alfa i omega, mapa preogromna, piramide, grobnice, pećine zanimljivih noviteta ima. Sad sam lvl 18 i završavam polako region alexandriju. Ja koliko vidim većini ljudi se neće svideti što neće moći da projuri kroz main story jer bukvalno svaki gram xpa i svaki level je bitan, pogotovu što oružje i ostali loot se povećava inkrementalno sa vama što mi je bezveze. Sad recimo hoću da rešim neke zagonetke i dobijem legendary item, on će već kroz par levela da bude beskoristan.
Dakle ako lootujem identično oružje dok sam lvl3 i lvl 15 razlika je. Ali sve u svemu može da se igra, ponajviše zbog okruženja i vremenskog perioda ko je ljubitelj istog. Priča dosad moram da priznam da mi je MEH kao i u većini ac, sve je nekako šturo kroz maglu, i prošlost i sadašnjost, ali meni opet ovo korak u pravom smeru posle unityja i syndicate.

Pa ne bi baš reko da je to što u 3 od 30 regiona možeš da zakoračiš u open world igri podrazumevano za rpg al ok.

Planiram pre Origins-a da odigram Black Flag i Syndicate, Black Flag sam našao po nekoj ultra jeftinoj ceni, ali Syndicate-a nema nigde, sem na Xbox Store-u, gde košta 40$. Jel zna neko gde bih mogao da pronađem jeftinije, na g2a, instant gaming nema uopšte igre.