MT: Assassin's Creed Origins

Na redditu procitah “Souls Creed Origins 3 : The Wild Hunt” i otprilike je tako.
Idem odradim prvi chapter (sve side questove collectibles itd.) i lvl 5 sam. Main story me vodi dalje ka sledećem questu, posle cutscene-a sam u drugom regionu gde je reccomended lvl 26-30+ a ja na 5. Znači bukvalno sve me insta killuje. 1 strela od archera, jedan ujed hijene, orla dok jašem na kamili itd. Probam malo da explorujem taj region ma kakvi, sve živo ima iznad sebe kostura i uvek se završava insta killom. Combat dosta bolji od onoga što sam naviko u ac, dodge i parry alfa i omega, mapa preogromna, piramide, grobnice, pećine zanimljivih noviteta ima. Sad sam lvl 18 i završavam polako region alexandriju. Ja koliko vidim većini ljudi se neće svideti što neće moći da projuri kroz main story jer bukvalno svaki gram xpa i svaki level je bitan, pogotovu što oružje i ostali loot se povećava inkrementalno sa vama što mi je bezveze. Sad recimo hoću da rešim neke zagonetke i dobijem legendary item, on će već kroz par levela da bude beskoristan.
Dakle ako lootujem identično oružje dok sam lvl3 i lvl 15 razlika je. Ali sve u svemu može da se igra, ponajviše zbog okruženja i vremenskog perioda ko je ljubitelj istog. Priča dosad moram da priznam da mi je MEH kao i u većini ac, sve je nekako šturo kroz maglu, i prošlost i sadašnjost, ali meni opet ovo korak u pravom smeru posle unityja i syndicate.

Pa sta tu nervira? Dobrodošao u svet RPG.

1 Like

Pa ne bi baš reko da je to što u 3 od 30 regiona možeš da zakoračiš u open world igri podrazumevano za rpg al ok.

Mislio sam na oruzja koja se skejluju sa tvojim levelom. A i to za svet nije neuobičajeno.

Planiram pre Origins-a da odigram Black Flag i Syndicate, Black Flag sam našao po nekoj ultra jeftinoj ceni, ali Syndicate-a nema nigde, sem na Xbox Store-u, gde košta 40$. Jel zna neko gde bih mogao da pronađem jeftinije, na g2a, instant gaming nema uopšte igre.

Ja ga jos nisam pokrenuo, planiram veceras. ali ako je tako kao sto @celahudini kaze, odlicno. Volim taj deo RPG igara gde ne mozes da ides odmah gde hoces nego se moras potruditi. Tu je legendarni Gothic serijal bio pobednik.

Pljačkao sam malo piramide i u borbi više greškom probao neki legendary buzdovan. Au majko mila koji osećaj za filing pravovremen parry i animacije, pa isto sa chargeovanim heavy napadom “aperkat” i onda dok je telo protivnika u letu odozgo ga poklopi i zakuca za zemlju :rofl:
Isto novitet sad sam kao wanted i imaju neki posebni protivnici koji su kao tenkovi i lutaju od grada do grada tražeći me, jedva sam jednog rešio. Igrao jutros do 4:30, odavno nisam uživao u ac igri ovoliko.

Ja obozavam AC igre prvi i drugi deo + Black Flag… su vrh,ostale sam igrao ali nisam se usrecio. Sto se tice ovog obavezno cu igrati. Samo sacekacu neki popust da bude pa onda. Imam jos brdo naslova za igrati.

Ja sinoc gledam gameplay i vidim da ovo Ptolomejski egipat, bio blago razocaran. Mislio sam da kada je vec kao pocetak, to treba da bude jos stariji egipat npr 2000 BC ili jos starije.

1 Like

Sto se mene tice, to je Egipat. Tacka :smiley:

images (1)

Krenuo sam malo sinoc da igram. borba je dobro uradjena, vuce na souls igre, ali nije toliko punishing. To sto su se ranije assassini kretali po autopilotu je nista za Bayeka gde drzis napred i drzis X (A), i on sve sam radi.

E sad ono sto mi bode oci jeste grafika. Lepo igra izgleda ali ne mogu da se otmem utisku da je Ubisoft otvorio ono o ocemu smo pricali ranije. a to je da po onome sto sam video, ovo je prva igra gde se tacno vidi da je pravljena za X i Pro. Mogu da se kladim da igra moze mnooogo bolje da izgleda na vanilla Ps4 a verujem i na vanilla One-u ali njih izgleda zabole patka za starije iteracije konzola. Igra stvarno izgleda kao da je neko namunjio da radi i izgleda dobro na novim konzolama dok na starim su sibnuli medium. Jel secka? Malo. nema veze pakuj.

Nemojte me shvatiti pogresno. Igra izgleda lepo ali da ima neke razlike u odnosu na Black flag, bas i nema.

Moram nesto da izjavim… Ni jedan Assasin igru nisam mogao da prevarim, pa ni ovu… Ne znam, nisam pratio pricu sve mi je to konfuzno da ulecem sad u pricu kao budala u kredit, gledao sam gameplay, lepo izgleda igra, ali zaobilazim :smiley:

Meni je bio dobar do Brotherhooda. Posle krenuo fail za failom, malo se vratili sa Black Flagom, i onda jos gore sunovratili sa Unity. Syndicate nisam ni ispratio. Drug mi juce nudio gold edition da odigram, ja reko neka samo ti igraj, mozda jednog dana kada bas ne budem imao sta drugo ili sto kaze Akris na X gde ce valjda na nesto i da lici.

@Akiris ti kao da nisi igrao njighove ranije igre. Pa kod keca sam morao da cupam power cable iz ps3 posto toliko zabode da konzola ne reaguje. Pa Unity na ps4 koji je radio u 20fps i to u najboljem slucaju. Tako da je to jednostavno do njih i njihove bahatosti.

Kapa dole za Lighting doduse. Kad u pecini upali baklju izgleda predivno. Ali kad u cutscene-u padne i vide se njegove noge u sandalama koje lice na kratosovu nogu iz keca kad oce da skoci sa litice, cmon. Znam da sad bas trazim sitne detalje, ali brate mili posle lost legacy-ja i Horizona ovo je smesno. barem na vanilla PS4.

@jahalang0112

Igra ne radi lose. imamo pop in tu i tamo ali generalno je igra stabilna. Ali graficki onako pompezno najavljivana, pa svi ti gejmplej trejelri koji su izgledali dobro. A na kraju barem za PS4 izgleda kao downgrade ala Watch Dogs 1 koji je ironically isto pravio Ubisoft.

Doduse mozda sam ja postao razmazen sa sonyjevim 1st party timovima koji igru prave za jednu i samo jednu konzolu. A multiplatformasi moraju valjda da sakate negde kad izbacuju igre za sve zivo sto ima ekran.

Ali grafika je samo pola igre. Meni. Nekome ni toliko. Gejmplej je zabavan i vidi se iskorak u odnosu na prethodne igre.

1 Like

Bayek levom rukom pokazuje sinu gde idu da love dok ga desnom tapse po glavi

Assassins Creed ladies and gentlemen.

2 Likes

Ja nisam na leteo na takve glitcheve za ovih 45 sati u igri.

Jedino sto mi smeta je to sto se ni ne trude da poprave problem sa pentranjem tj. kad prilikom penjanja se zakucas u nevidljivi zid i onda se spustis malo i posle se ponovo pones na isto mesto i prodjes bez problema.

Takodje ja se iskreno nadam da ce u igri biti neki easter egg u vezi Asterix-a i Obelix-a (bila je neka borba koja koja moze da se poveze ali nije 100% sigurno). To bo bilo po meni super.

Meni se desilo par puta da mi neprijatelji propadnu kroz teksturu i nisam mogao da odradim quest, znači ispod građevine ili u steni i moram reload checkpoint, sreća pa i to ima. Nisam se setio da snimim, ali sinoć idem s nekom grupom likova, svi na konjima, i vođa te grupe kad sjaše s konja se zaglavi u trup konja drugog jahača. Opalim strelu u glavu tog sporednog lika koji je još uvek na konju i onda ispadne ovaj vođa iz njegovog konja.
Inače koji sam retard tek na lvl 25 sam provalio da svako oružje ma na kom levelu bilo može da se upgradeuje na vaš trenutni nivo kod blacksmitha, mada legendary oružja budu preskupa, preko 4000 coinsa. Isto sinoć oko 30tog levela nađem svoje prvo legendary Cursed oružje. Znači čim ga koristite health bar vam je umesto 3 kvadratića na jednom, bukvalno par udaraca ili strela i gotovi ste, ali zato oružje nanosi dmg i x5 u odnosu na sve što nije cursed.

Svi pljujemo UBI a zaboravljamo koliko je bagovit bio Witcher 3,nekoliko misija nisam mogao da predjem cak i kada su izasli patch-vi…ipak nam je to igra veka :rofl:
Nisu bas sve igre toliko bagovite od ubisofta,npr, ja sa watch dogs 2 i wildlands nisam imao slicnih problema a uz to igre stvarno izgledaju prelepo…

Ma sve igre znaju da podbace.
Secam se kada je izasla BF4.
Izasla je negde u novembru 2013. Postala je stvarno ali stvarno igrica bez ikakvih gluposti tek negde oko marta 2014.