MT: Assassin's Creed Origins

Ja ga jos nisam pokrenuo, planiram veceras. ali ako je tako kao sto @celahudini kaze, odlicno. Volim taj deo RPG igara gde ne mozes da ides odmah gde hoces nego se moras potruditi. Tu je legendarni Gothic serijal bio pobednik.

Pljačkao sam malo piramide i u borbi više greškom probao neki legendary buzdovan. Au majko mila koji osećaj za filing pravovremen parry i animacije, pa isto sa chargeovanim heavy napadom “aperkat” i onda dok je telo protivnika u letu odozgo ga poklopi i zakuca za zemlju :rofl:
Isto novitet sad sam kao wanted i imaju neki posebni protivnici koji su kao tenkovi i lutaju od grada do grada tražeći me, jedva sam jednog rešio. Igrao jutros do 4:30, odavno nisam uživao u ac igri ovoliko.

Ja obozavam AC igre prvi i drugi deo + Black Flag… su vrh,ostale sam igrao ali nisam se usrecio. Sto se tice ovog obavezno cu igrati. Samo sacekacu neki popust da bude pa onda. Imam jos brdo naslova za igrati.

Ja sinoc gledam gameplay i vidim da ovo Ptolomejski egipat, bio blago razocaran. Mislio sam da kada je vec kao pocetak, to treba da bude jos stariji egipat npr 2000 BC ili jos starije.

1 Like

Sto se mene tice, to je Egipat. Tacka :smiley:

images (1)

Krenuo sam malo sinoc da igram. borba je dobro uradjena, vuce na souls igre, ali nije toliko punishing. To sto su se ranije assassini kretali po autopilotu je nista za Bayeka gde drzis napred i drzis X (A), i on sve sam radi.

E sad ono sto mi bode oci jeste grafika. Lepo igra izgleda ali ne mogu da se otmem utisku da je Ubisoft otvorio ono o ocemu smo pricali ranije. a to je da po onome sto sam video, ovo je prva igra gde se tacno vidi da je pravljena za X i Pro. Mogu da se kladim da igra moze mnooogo bolje da izgleda na vanilla Ps4 a verujem i na vanilla One-u ali njih izgleda zabole patka za starije iteracije konzola. Igra stvarno izgleda kao da je neko namunjio da radi i izgleda dobro na novim konzolama dok na starim su sibnuli medium. Jel secka? Malo. nema veze pakuj.

Nemojte me shvatiti pogresno. Igra izgleda lepo ali da ima neke razlike u odnosu na Black flag, bas i nema.

Moram nesto da izjavim… Ni jedan Assasin igru nisam mogao da prevarim, pa ni ovu… Ne znam, nisam pratio pricu sve mi je to konfuzno da ulecem sad u pricu kao budala u kredit, gledao sam gameplay, lepo izgleda igra, ali zaobilazim :smiley:

Kapa dole za Lighting doduse. Kad u pecini upali baklju izgleda predivno. Ali kad u cutscene-u padne i vide se njegove noge u sandalama koje lice na kratosovu nogu iz keca kad oce da skoci sa litice, cmon. Znam da sad bas trazim sitne detalje, ali brate mili posle lost legacy-ja i Horizona ovo je smesno. barem na vanilla PS4.

@jahalang0112

Igra ne radi lose. imamo pop in tu i tamo ali generalno je igra stabilna. Ali graficki onako pompezno najavljivana, pa svi ti gejmplej trejelri koji su izgledali dobro. A na kraju barem za PS4 izgleda kao downgrade ala Watch Dogs 1 koji je ironically isto pravio Ubisoft.

Doduse mozda sam ja postao razmazen sa sonyjevim 1st party timovima koji igru prave za jednu i samo jednu konzolu. A multiplatformasi moraju valjda da sakate negde kad izbacuju igre za sve zivo sto ima ekran.

Ali grafika je samo pola igre. Meni. Nekome ni toliko. Gejmplej je zabavan i vidi se iskorak u odnosu na prethodne igre.

1 Like

Bayek levom rukom pokazuje sinu gde idu da love dok ga desnom tapse po glavi

Assassins Creed ladies and gentlemen.

2 Likes

Ja nisam na leteo na takve glitcheve za ovih 45 sati u igri.

Jedino sto mi smeta je to sto se ni ne trude da poprave problem sa pentranjem tj. kad prilikom penjanja se zakucas u nevidljivi zid i onda se spustis malo i posle se ponovo pones na isto mesto i prodjes bez problema.

Takodje ja se iskreno nadam da ce u igri biti neki easter egg u vezi Asterix-a i Obelix-a (bila je neka borba koja koja moze da se poveze ali nije 100% sigurno). To bo bilo po meni super.

Meni se desilo par puta da mi neprijatelji propadnu kroz teksturu i nisam mogao da odradim quest, znači ispod građevine ili u steni i moram reload checkpoint, sreća pa i to ima. Nisam se setio da snimim, ali sinoć idem s nekom grupom likova, svi na konjima, i vođa te grupe kad sjaše s konja se zaglavi u trup konja drugog jahača. Opalim strelu u glavu tog sporednog lika koji je još uvek na konju i onda ispadne ovaj vođa iz njegovog konja.
Inače koji sam retard tek na lvl 25 sam provalio da svako oružje ma na kom levelu bilo može da se upgradeuje na vaš trenutni nivo kod blacksmitha, mada legendary oružja budu preskupa, preko 4000 coinsa. Isto sinoć oko 30tog levela nađem svoje prvo legendary Cursed oružje. Znači čim ga koristite health bar vam je umesto 3 kvadratića na jednom, bukvalno par udaraca ili strela i gotovi ste, ali zato oružje nanosi dmg i x5 u odnosu na sve što nije cursed.

Svi pljujemo UBI a zaboravljamo koliko je bagovit bio Witcher 3,nekoliko misija nisam mogao da predjem cak i kada su izasli patch-vi…ipak nam je to igra veka :rofl:
Nisu bas sve igre toliko bagovite od ubisofta,npr, ja sa watch dogs 2 i wildlands nisam imao slicnih problema a uz to igre stvarno izgledaju prelepo…

Ma sve igre znaju da podbace.
Secam se kada je izasla BF4.
Izasla je negde u novembru 2013. Postala je stvarno ali stvarno igrica bez ikakvih gluposti tek negde oko marta 2014.

Nisu sigurno,ali kada su napravili onakvog Rayman-a kako da im ne oprostimo :grin:

"I corava koka ubode koje zrno " :joy:

3 Likes

Video sam da puno ljudi poredi black flag i ovaj, slicnost je velika zato sto je isti tim koji je bio zaduzen za black flag pravio i origins. E sad imam jedno pitanje posto sam bukvalno tek sad krenuo da igram, jel ima poente da kupim corrupted soul legendary bow preko uplay-a posto imam dovoljno poena ili cak jos koje oruzije pored njega? :smiley:

Corrupted oružja onog momenta čim ih eqipuješ ti ograniče health na maksimalno 33% tj na 1/3 health bara jer nanose nerealno velik dmg. U početku bi ti značilo puno ali kasnije ne bih reko da je toliko neophodno.
Mislio sam da pošto imaju 2 slota za melee i 2 za ranged može recimo oružje koje nije cursed i cursed u drugom slotu pa da menjam po potrebi i da bi mi health bio na 100% dok koristim non cursed, ali ne može.
Ja do 35 levela nisam naišao na cursed bow, striktno melee oružja, ali nisam doduše ni polovinu papirus zagonetki rešio.

Da li se ovaj AC nadovezuje na pricu prvih par delova ili ima svoj pocetak.
Posto u AC 2 ili Revelations ne secam se. Otkljucava se film da Apple of Eden kradu Adam i Eva koji su bili kao prvi asasini. I beze od nekih cuda, ne secam se tacno bogova/mehanizovanih stvari.

Takodje Ecio prica cini mi se i sa nekom grckom boginjom tada, a njeno vreme je opet pre Ptolomejskog Egipta dobrih 500 godina.