Letovanje

Ma i ja sam isao tamo zbog skracenog budzeta…Majstori,Sredjivanje+Opremanje kuce.Otisli tamo sa 800eur. i proveli se kao kraljevi.(Put,smestaj,Dzeparac…)Izlazili ludovali klopali po restoranima.50.eur ti je maximum tamo da jedes ohridsku pastrmku.A za 12 do15 eur rucate oboje u restoranu karadjordjeve sa dve sopske i dva pica.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Ajd molim te reci koliki je taj bazen i vredi li tih para.Mene zena nagovara na to a ja mislim da je to bacanje para i glupost.Daj mi odgovor za koji dan kad malo izgustiras.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Heh, pa i nije nešto veliki, da izvineš… Moje dvorište je minimalno, te je dolazio u obzir bazen određenih gabarita. Ja sam preferirao one od 200 x 400 cm, no preskupi su i nemaju skoro ništa od opreme. Izabrao sam okrugli, INTEX bazen 366 x 76 cm i platio ga sa pouzećem 13k dinara.
Ja ću da se banjam u njemu, a deca možda nauče i neke prve plivačke “korake”…

Pa ja nisam nesto bio euforican po pitanju letovanja. Sto se mene tice najvise mi legne u septembru/oktobru, neko putovanje po Evropi. Ne volim sunce, ne volim leto… Ali kako je kod nas razvijeno misljenje da se najpre ide na more, onda svi gledaju da leti odu na more, niko ne razmislja o nekom putovanju, i onda mi je lakse da nadjem sa kim cu otici na letovanje. Tako da sam posle razmisljanja da li Sicilija ili Grcka, odlucio Skijatos u Grckoj, da bih na kraju promenio na Krf zbog drustva. Sta je tu je, bice provoda u svakom slucaju. :slight_smile:

Ja sam u Grckoj vec 2 meseca, radim. Odmor ce mi biti za mesec dana kad se vratim kuci. :slight_smile:

ako da sam posle razmisljanja da li Sicilija ili Grcka

I ja sam hteo na Siciliju, ali skupo je ispalo, zbog raznih izleta i ulaznica… Tako da cu verovatno i ja u Grcku u septembru. Jos nisam odlucio gde, ne odgovara mi ova seljanija u Olimpijskoj regiji al opet more je tu najtoplije.

Ako se odlucis za Olimpijsku regiju, javi se na pm. Ja sam u Leptokariji, pa mozemo da napravimo neki popust :slight_smile:

Ja sam bio u Leptokariji prošle godine, malo mjesto za ljude sa porodicama, cijelog ga prehodaš za 2 minuta… Imaju sjajno voće, jedan bračni par srednijh godina dovuče predveče svaki dan nektarine i breskve, svega za euro… :slight_smile: Inače, super je kad odeš kolima kao ja, možeš da ideš na dobre beach barove van grada gdje se kupa uglavnom lokalno stanovništvo, idila bez krkanluka. Solun je blizu sa jedne a Larisa sa druge strane.

Odustanite od Sicilije, to je promašaj čisti, bio sam u maju dole, siromašna ponuda strašno, svuda siromaštvo i prljavština da ne povjeruješ da si u Italiji, u hotelu nema hl**** za doručak da ne pričam nešto drugo. Kad nađeš kiflu i puter za namazati sve se nogom udaraš u zadnjicu od sreće. Fora je valjda u tome što oni isplaniraju koliko će iznijeti čega za obrok i ako se nešto pojede nemoj da se nadaš da će da iznesu više. Strava. Pet dana non stop glad, nemaš gdje ni prodavnice da kupiš čips ili bilo šta jer imaju neko nenormalno radno vrijeme a posle mraka nemoj da pomaljaš glavu kroz vrata jer ćeš samo vidjeti ku*ve i narkomane i neke čudne i sumnjive likove tamne puti za koje uvijek imaš osjećaj da će ti stjerati nož u bubreg za 5 evra… Nemojte to sebi da radite…

@Son najezio sam se od teksta o Siciliji…

Kakav je Nei pori ?

1 Like

Onako, ništa posebno… Bili smo samo jedan dan i ne toliko dugo da bih stekao neki poseban utisak. Katerini se meni svidio za prošetati, lijep gradić, nije na moru. Takođe, iz Leptokarije imaš fenomenalan pogled na Olimp, možeš i autom na vrh ali nismo se penjali toliko visoko, kažu da nema na vrhu ništa, pustahija i neki monasi valjda… Mi smo išli do Litohora, to je u samom podnožju Olimpa, vazdušna banja, super je za otići predveče, odmoriš se od morske vrućine i nadišeš svježeg planinskog vazduha. Iz Leptokarije dva puta sedmično imaju organizovani izleti na Meteore, to nemojte propustiti slučajno, fascinantan je prizor, a bolje je da idete ipak preko agencije nego sopstvenim prevozom, uglavnom zbog vodiča na našem jeziku. Kroz samu Leptokariju prolazi pruga kojom možete otići do Soluna u obilazak ili Larise u shoping a da ne razmišljate o automobilu. Što se tiče plaže, ako ste s autom, ima odličan beach bar, nekih 7 kilometara od Leptokarije u pravcu Paralije, lokalnim putem, ali sam zaboravio kako se zove. S puta se vidi samo kapija sa natpisom, ima veliki parking ispred, zatim se stepenicama spuštate bukvalno niz liticu i u podnožju se nalazi solidna plaža i bar. Ležaljke i suncobrani su, uz naručeno piće, besplatni. Nema buke, nema gužve, tiha muzikica i kristalno čisto more. I lokalne Grkinje (a Boga mi i Grci)… :cool:

Odlozili put u Italiju jer caletu nesto iskrslo za tek par dana,a taman mi stize Vita sutra i sve bilo pripremljeno :frowning: posle toga par dana u Svajcarskoj,Francuskoj i to tako x)

Ja u Grcku vise nikada ne bih otisao. Na Meteorima su me oni monasi zavrnuli za 5e (nisu neke pare, ali monah?!), da bi dva dana kasnije jedva izvukao zivu glavu iz Paralije, posto sam uletio u tucu sa nekom albanskom grupicom kriminalaca. Jedan pistolj prijatelju na celu, drugi meni na ledjima, sreca nisam ga vidio, bio sam zauzet tucom, a on izgleda nije bio rad da ga koristi. Nesto sto je @Son rekao za Siciliju, tako sam ja iskustvo imao u Paraliji. Jos meni naplate svu stetu sto smo u tuci polupali neki fast food :middlefinger:
Da nismo otisli na Hilandar, to bi mogao ubrojiti u najgora iskustva u zivotu, od tada prezirem Grcku

Tebi Ikarane je bas onako bilo zanimljivo,tvoj tekst me je podesetio na film Hangover i nezaboravljivog letovanja koje ces do kraja zivota pamtiti :smiley:

Nesto tako je i bilo. Toliko sam umoran bio od ‘odmora’ da sam zadnje vece prespavao iako je bila zurka u mojoj sobi. Btw to je bila ekskurzija u srednjoj skoli, iz autobusa nam pokazuju Solun i Aristotelov Trg (dok smo cekali zeleno na semaforu), da bi nas parkirali kod groblja zrtava Solunskog fronta (kod legendarnog cicice), i tu smo proveli tri sata slusajuci predavanje iz istorije i gomilu grobova. Sve ja to postujem, ljudi su dali zivot za buduce narastaje, ali da li oni stvarno misle da tinejdzer od 18 godina zeli to da slusa i da gleda?!

Hehe, ja sam se upravo vratio sa Krfa, bilo je nezaboravno. Nisam imao bliske susrete sa pistoljima kao iKaran, ali smo uspeli da razlupamo onaj rentirani auto. :slight_smile:
Inace Krf je odlican, plaze su ok, ali u glavnom one koje su okrenute na zapadnu stranu ka otvorenom moru.
Jedini problem je sto je ostrvo brdovito, pa se od severa do juga mnooogo tesko stize. Krivine su uzasne, ne znam da li postoje gori putevi od onih, ja ni na trenutak nisam video neki prav put, a bar da sam imao neka normalna kola pa da sibam, ali smo rentirali onaj Spark ili kako se vec zove. :slight_smile:
Ali je vredelo jer smo otisli na jug do Kavosa koji zovu Grcka ibica, i on cini mi se drzi svoje ime jer ono treba da se vidi da bi verovali. :slight_smile:

Au, Karane-jarane, stvarno je bio hangover live, dobro si se izvukao. Ali ne treba suditi o celoj grckoj zbog tog incidenta… Realno, na takve budale mozes svako vece da naletis po splavovima, ma bilo gde…

Sina, dobar opis i korisne informacije! :da:

Ja ako ne bi uleteo u okrsaj sa koza nostrom, ko i da nisam otis’o na siciliju… Takve stvari se pamte (pod uslovom da prezivis) :smiley: Sto bi rekla JK, KRIMI RAD! :smiley:

Krivine su uzasne, ne znam da li postoje gori putevi od onih

Ma, takvi su svi primorski putevi, po CG, italiji… Drugarica odlucila da ide kolima do Firence, i kao ajde putem pored mora, em je duzi za 500 km em se more i ne vidi, a krivine, katastrofa…

Hehe i mi bili na toj ekskurziji u trecoj godini isto imali problem sa albancima samo sto je kod mene bilo drugacije nekog naseg ortaka presrela neka grupa od njih 10-15 on se vratio rekao nam pa je izaslo pola hotela xD jurili smo ih sve do njihovog sela i tamo ih bas posteno isprebijali u svakom slucaju to mi je bio jedini incident u Grckoj a idem tamo vec zadnjih 15 godina uvek je sve bilo ok.

Kasnije smo dobili obajasnjenje problema. Valjda smo bili smjesteni u dijelu Paralije koja je albanska, kod one nase crkvice na obali (paradoks ili uobicajno da se okupljaju oko nasih vjerskih objekata? :smiley: ). Meni je smetalo sto niko od lokalaca nije htio da zove policiju ili da pomogne, jbt njih 15-ak, nas dvojica koji se sibamo.
A i mi smo se okupili noc kasnije, sa sve tim Albancima. Tj okupile se ekskurzije iz BL, NS, Bg i Gradiske kod te crkve i piju, a Albanci u cetiri auta parkirali i gledaju. Ja sisao medju zadnjima i tada nastala skika i vriska, kao ja sam heroj zato sto sam se potukao sa njima, a ja samo trazio zaklon da me ovi ne vide, kontao sam da ce da me roknu 1/1 :smiley:

Vidimo se za 11 dana na bojistu :stuck_out_tongue:

Sent from my iPhone 4s

Juce stigo sa mora,halkidiki polihrono…sve je bilo super dok me sedmog dana nije izdao auto,onda mi sve preselo…:mad:

Gr?ka: Ko kupi na pla?i od crnca, kazna 300 evra | Vestinet.rs