Kupovina igara preko interneta

Vasa iskustava sa ovim vidom kupovine. Najbolji sajtovi, internet kartice i ostalo…
Vasa iskustva ispisujte ovde.
Evo par pitanja:
1. Preko kojih sajtova kupujete?
2. Kako kupujete (koju karticu koristite i koje banke ili nesto drugo)?
3. Za koliko vam dana stize igra koju ste narucili?
4. Da lii se placa carina i koliko?
5. Kako stizu igre (ko ih dostavlja ili navedite kako - da li se preuzimaju u posti i sl.)?
6. Koliko je sigurna kupovina preko interneta (neki vasi problimi i sl.)

Ako se setim jos nekih pitanja napisacu ih.
Prvi put narucujem preko interneta pa me interesuju ove informacije. Hvala

Igre kupujem preko sajta GAME.co.uk - Buy video games, consoles and accessories with free UK delivery - GAME.co.uk - GAME.co.uk , a za kupovinu koristim debitnu karticu Intesa banke.
Igra stize za najvise 5 radnih dana od dana narucivanja a za svaki korak dobijem mejl sa informacijama o statusu same narudzbe.
Carina se ne placa a shiping za EU iznosi oko 2 funte. Postar mi donese igru na kucnu adresu i treba da se jos plati postarina
( 3KM posto sam ja iz BiH ).
Ja dosad nisam imao nikakav problem kupujuci na ovaj nacin i zaista sam prezadovoljan kvalitetom usluge.
Napominjem da su na ovaj nacin igre jeftinije a ja sam cak za NBA2k11 dobio i popust (napravio sam prednarudzbu i nekoliko dana pred izlazak igre sam obavjesten da cu za igru platiti nekih 7 funti manje nego sto je bila cijena kad sam ju narucio ).
Moje iskustvo sa ovakvim nacinom kupovine je pozitivno i preporucujem ga svakom.

Po meni najbolji sajt za narucivanje je ShopTo.net ipak se ceka ali su cene dosta jeftinije nego kod nas proveri i reci sta mislis.

Naručuj sa Shopto-a, pošto ne stavljaju cenu na paket i samim tim nema carine. Igra stigne za najviše nedelju dana, ali sad zbog ovog nevremena malo kasne avioni i sa njima igre.
Na Shopto-u za sad samo prolaze kartice Erste banke.

da li je pametno narucivati konzole?Ipak igra je 2-3k a ovo je mng vise[pricam za ps3]??

Nemoj da naručuješ konzolu, zato što ćeš zasigurno popiti carinu, i onda bi ti se više isplatilo da si kupio konzolu ovde u Srbiji, i to u Game-s-u :wink:

Pod ovime nikola zeli da kaze da ce ti na PS3 nabaciti vrlo veliku carinu, negde od 200% njegove vrednosti. Igra je jedno, i jos kad nema racun ne znaju koliku carinu da odrede.

mislim mnogo mi je lakse da narucim jer je slim 320gb 30k + 2 igre a u gamesu 40k…

Imaju oni tamo kilo kompova, i ako nema cene, a veliki je paket, oni ti lepo izguglaju i uzmu prvu cenu koju vide. Onda ti nabiju carinu do vrednosti u Srbiji.

Koliko si platio NBA 2K11 u €?

Ovde ti je najjeftiniji:
NBA 2K11 Xbox 360 | Zavvi.com

Samo ovako pitam. Meni treba FIFA 11. Da li je neko u skorije vreme kupovao ovu igru?

Jel ti treba polovna ili hoćeš da naručiš ?

jer kupovao neko sa https://www.sendit.com/ ?
koliko kosta da se izvadi kartica kod erste banke i koliko im treba za to ?

@ Nikola
Ko ima polovnu i koliko je, mada bih pre hteo da narucim.

U Erste odeš i tražiš Visa Poklon Karticu, popuniš neke papire i daju ti je za 5-10 minuta. Treba ti lična karta, naravno.

Za koliko se dobija Intesa Internet kartica?

ima li nesto da se plati odmah i jer moze odmah da se aktivira da mogu da narucim vec sutra posle par sati ? :slight_smile:

Ja sam juče uzeo karticu i odmah sam naručio Black Ops. Aktivna je odmah. Plaćaš 150 dinara za otvaranje i moraš minimum hiljadarku da uplatiš.

Za koju banku govoris?