Ko šta vozi i šta bi voleo da vozi?

S mode smara jer je volan kruci i generalno auto je utegnutiji, ja volim da plovim :smiley:

A da, imam na volanu saltalice iza i manuelni mod komplet ako hocu. Al necu :smiley:

1 Like

Onda lagano odlovi do mojstora za dpf i egr :rofl:

1 Like

Na mercu bar w210 je winter mod kad pušta više obrtaje a Sommer je kad šalta ranije

Znam, ima kum bas taj C220 i taj raspored mi je misterija :grin:

Ali to je odlican menjac. Spor, ali vecan. Uradis servis na 50-70000km za celih 150€ i to ide vecno.

1 Like

Verovao ili ne, bas danas plovim 500km da operem dpf, masinski sve po PS-u, preventivno :slight_smile:

1 Like

Meanwhile, me in Celica :sweat_smile:

3 Likes

Neka, samo kazem zvekni nekada u obrtaje i ceo auto ce ti biti zahvalan. EGR se isto gusi.

Tesko brt. Sipas benzin za ‘iljadarku :rofl:

2 Likes

Na dizelu bi ispao klip na 6k rpm

Kad je hladan motor na 3k, kad se zagreje onda volim da teram do 5-6k pa šaltam.Vrv jedan od razloga sto ne prelazim mnogo km ali dajem preko 200e svaki mesec za gorivo :rofl:

1 Like

Ma radim to, ono je vise bilo pitanje za svakodnevnu voznju, grad i magistrala 70-100 do posla.

Cim izadjem na autoput volim da ga vozim na 2800-3000 nekih 20ak min da se malo izduva..

Sad sam ga terao par sati 2300+ ovrtaja manje vise, 160-180 na autoputu

2 Likes

Ja to oko 3k rpm izduvam prema bg na autoput ostalo za kruziranje 2000-2200 to mu najbolje prija

1 Like
1 Like

Bas dobar tekst. Bas iz tog sveta. Odabir jeste tezak, para malo, zelje velike..

Opet se vracamo na pare.. Mnogi u mladosti nisu imali novca za motore i onda se dodje do para u kasnim 30tim ili 40tim.

Kada se ne upija znanje kao u mladosti.

Po meni svako treba da krene od skutera plafon 250c -matorci 30+

A klinci ispod 20god skuteri 50c

Ja sam vozio ranije 125cmm skuter pa napravio pauzu,probao 500ccm skuter i to je to nisam imao više želju za motorom

Ma sve je stvar ukusa, zelja i mogucnosti..

Ja sam imao srecu da sam jos u proslom veku u osnovnoj skoli krenuo sa 49 kubika..

Posle presao na 1000+ ali to su dve decenije.. Ali vozacku A sam polozio tek 2008god.

Ma na prvu vidio sam da nije to za mene jednostavno nemam taj adrenalin kao kad sam vozio 125ccm i bio mlad

1 Like

A ja to volim.. ceo zivot sam takav bio. Motori, padobranstvo itd… sve sto je vezano za adrenalin.

1 Like

Jednostavno nije mi “kliknulo" i to je to,poštujem svačiji izbor još ovo je “pitomo" 50ks samo na jednom točku

1 Like
1 Like